Malmequer


Pandereiteir@s e festeir@s da beira atlántica da Galiza


Malmequer
malmequer.vigo@gmail.com
 GAVETAS
 OS SERÁNS (Sección de consulta)
 FOTOS PARA A HISTORIA
 LIGAZÓNS
 BUSCADOR
 BUSCAR BLOGS GALEGOS
 ARQUIVO
 ANTERIORES

Pauliña en Cangas
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 23-10-2018 20:30
# Ligazón permanente a este artigo
AgoraSón 2018 (A Coruña)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 23-10-2018 20:25
# Ligazón permanente a este artigo
Concerto arredor da tradición (Boimorto)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 23-10-2018 20:23
# Ligazón permanente a este artigo
XXX Xuntanza de gaiteir@s (Fene)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 23-10-2018 20:21
# Ligazón permanente a este artigo
Xuntanza de música tradicional en Soutelo de Montes
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 23-10-2018 20:18
# Ligazón permanente a este artigo
14º Ciclo de Coros Galegos (A Coruña)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 23-10-2018 20:17
# Ligazón permanente a este artigo
I Xornadas Zanfonas Abertas (Lérez - Pontevedra)
Comentarios (0) - Categoría: Cursos - Publicado o 23-10-2018 20:10
# Ligazón permanente a este artigo
Obradoiro de baile con Henrique Peón (A Laracha)
Comentarios (0) - Categoría: Cursos - Publicado o 23-10-2018 20:07
# Ligazón permanente a este artigo
Obradoiros de música e baile tradicional galegos (Folgoso do Caurel)
Comentarios (0) - Categoría: Cursos - Publicado o 23-10-2018 20:05
# Ligazón permanente a este artigo
XIII serán A Forna de Budiño (O Porriño)
Comentarios (0) - Categoría: Seráns e Foliadas - Publicado o 17-10-2018 18:43
# Ligazón permanente a este artigo
Encontro folclórico e Foliada en Ordes
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 17-10-2018 18:39
# Ligazón permanente a este artigo
IV Muiñada de Vimianzo
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 17-10-2018 18:29
# Ligazón permanente a este artigo
X Xornada de Cultura Popular Galega (San Sadurniño)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 17-10-2018 18:27
# Ligazón permanente a este artigo
Grelo Folc (Monfero)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 17-10-2018 18:26
# Ligazón permanente a este artigo
Zoúpalle Festival II (Vigo)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 17-10-2018 18:23
# Ligazón permanente a este artigo
X Certame Musical Fran Pérez "Narf" (Compostela)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 17-10-2018 18:21
# Ligazón permanente a este artigo
Festival Nos Seus Pés (O Grove)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 17-10-2018 18:19
# Ligazón permanente a este artigo
Serán Sons do Ilicinio en Lestedo (Boqueixón)
Comentarios (0) - Categoría: Seráns e Foliadas - Publicado o 11-10-2018 21:05
# Ligazón permanente a este artigo
Cantos de taberna en Pontevedra
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 11-10-2018 21:03
# Ligazón permanente a este artigo
Tanxedoras en Allariz
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 11-10-2018 20:52
# Ligazón permanente a este artigo
Músicas para a Semente no Pazo da Cultura de Narón
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 11-10-2018 20:50
# Ligazón permanente a este artigo
Os Viqueiras na Cova Céltica (A Coruña)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 11-10-2018 20:48
# Ligazón permanente a este artigo
Davide Salvado e Pedro Pascual en Lugo
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 11-10-2018 20:47
# Ligazón permanente a este artigo
Blues do País no Var con Uve (Moaña)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 11-10-2018 20:46
# Ligazón permanente a este artigo
Marcelo DoBode en Cee
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 11-10-2018 20:43
# Ligazón permanente a este artigo
Mamá Cabra na Casa da Cultura de Porto do Son
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 11-10-2018 20:41
# Ligazón permanente a este artigo
Talabarte no Super8 (Ferrol)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 11-10-2018 20:40
# Ligazón permanente a este artigo
I Encontro de Música Tradicional Os Sobraos de Bergondo
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 11-10-2018 20:27
# Ligazón permanente a este artigo
Curso de pandeiro en Palas de Rei
Comentarios (0) - Categoría: Cursos - Publicado o 10-10-2018 21:42
# Ligazón permanente a este artigo
Serán en Compostela
Comentarios (0) - Categoría: Seráns e Foliadas - Publicado o 10-10-2018 21:23
# Ligazón permanente a este artigo
Luar na Lubre en Vilagarcía de Arousa
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 10-10-2018 21:22
# Ligazón permanente a este artigo
Ses e Sonia Lebedinsky no Grove
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 10-10-2018 21:20
# Ligazón permanente a este artigo
Cantos na Maré. Festival da Lusofonía (Pontevedra)
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 10-10-2018 21:10
# Ligazón permanente a este artigo
Programa musical do San Froilán (Lugo)

PROGRAMA

Xoves 4 de outubro de 2018

21.00 h Os Pelúdez entre nós + Los Gofiones + Cabezudos no pregón.
21.00 h Pasarrúas da charanga Clave de Sol pola rúa da Raíña, pr. Maior, Ruanova e pr. da Soidade
21.15 h Concerto de Los Gofiones na pr. de Santa María
22.15 h Concerto da Orquestra Folk Sondeseu + invitados: Vanesa Muela, Xuacu Amieva e Luis Peixoto, os mestres de Sondeseu, Begoña Riobó, Javier Feijoo Xisco, Anxo Pintos, Xosé Liz, Xaquín Xesteira e Rodrigo Romaní, na pr. Horta do Seminario
23.30 h Verbena coa orquestra Panamá na pr. Maior
00.30 h Noite Sabinera a cargo de La Penúltima na pr. de Santa María
00.45 h A Duendeneta na pr. da Soidade

Venres 5 de outubro de 2018

12.00 h Pasarrúas dos Trastiños de Castelo por Albeiros e As Gándaras
12.45 h Concerto de Lucus Ensemble + Pilocha + Lis Latas na pr. de Santa María
13.00 h Sesión vermú a cargo do grupo Skintinght na Rinconada do Miño
13.00 h Os Pelúdez entre nós pola pr. Maior e o Recinto Feiral
13.00 h Pasarrúas de Devandoira infantil pola pr. Mártires de Carral, Rúa Dinán e Rúa San Roque ata Montirón
13.00 h Pasarrúas da charanga Os Amigos de Manolo por Recatelo, Puro Cora, Vila de Foz e Recinto Feiral
13.30 h Sesión vermú a cargo de Vrásica no Campo Castelo
19.00 h Verbena galega d’antes. Ven a aprender a bailar con Xabier Iglesias, coa actuación de Airiños da Freba e os Danzantes do Xeito. Caracteríate dos anos 40/50!
19.00 h Pasarrúas da charanga A Excusa por Recatelo, Puro Cora e Recinto Feiral
19.00 h Pasarrúas da charanga Garrafón.com pola pr. Mártires de Carral, San Pedro, rúa Progreso, San Marcos e Ruanova
19.30 h Pasarrúas de Airiños de Orzabai pola avda da Coruna, desde a Medusa, polas pr. Viana do Castelo e Agro do Rolo
21.00 h Concerto de La M.O.D.A. na pr. Horta do Seminario
22.00 h Espazo Hip Hop na pr. da Soidade, con Greensoul (teloneiro), CTX e Tekilas, The crossroads music e artistas de Capsule Corp (Happy004, KrK002, Karba e Sad Gonsales) Peche do Espazo coa actuación dos Dj Jako Robe e Miguel Palacios ás 01.00 h
23.30 h Concerto de Zenet na pr. de Santa María
00.45 h Os Festicultores e Louband polo recinto histórico

Sábado 6 de outubro de 2018

11.30 h IX Desfile de Gando San Froilán. Percorrido: tramo peonil da ronda da Muralla, pr. da Constitución, Campo Castelo, pr. Maior e Bispo Aguirre. Grupo acompanante Raíces do Campo
12.00 h Pasarrúas de Antaruxas e Sorteiros pola avda. Ramón Ferreiro, Rodríguez Mourelo e rúa Puro Cora
12.15 h Pasarrúas da charanga Son do Miño por Quiroga Ballesteros, pr. da Soidade,Tinería, rúa do Mino, pr. do Campo e zona dos vinos
13.00 h Actuación da escola de música Fábrica de Sons na pr. do Cantiño
13.00 h Sesión Vermú de West Side Bones na pr. da Soidade
17.00 h XVI Festival de Cultura Tradicional, organizado pola asociación cultural Cantigas e Frores Participan: Grupo Etnográfico de Areosa (Viana do Castelo-Portugal) e Asociación Etnográfica Don Sancho (Zamora)
18.00 h A Duendeneta no Campo Castelo
18.30 h Pasarrúas de Arrincadeira Folk pola rúa San Marcos, Bolano Ribadeneira, rúa San Froilán e Ruanova
20.00 h Pasarrúas de Treboada pola rúa Quiroga Ballesteros, Mercado Municipal e Praza de Abastos
20.30 h Concerto de Hombres G na pr. Horta do Seminario
22.30 h Concerto de Javiera Mena na pr. de Santa María
23.30 h Verbena coa orquestra La Favorita na pr. Maior
00.00 h Noite electrónica con: Galician Army, Manu Chady, Frisco & Marcos Peón, na pr. de Santa María

Domingo 7 de outubro de 2018

11.30 h Mostra de Música Tradicional do Domingo das Mozas, coa Asociación de Gaiteiros Galegos, polo recinto histórico. Participan: Abertal (A Rúa), A Volta do Agro (Lugo), Arume (Boiro), Banda de Gaitas Son da Chaira (Terra Chá), Caivanca, Cántigas e Frores e Folquiada (Lugo), Lagharteiras (Mos), Os Campantes da Baña (A Bana), Os de Algures (Pontevedra), Reviravolta e Xaora (Lugo)
12.30 h Ofrenda floral a Rosalía de Castro por parte de Paloma Lugilde coa participación dos Xílgaros de Lugo + Lulavai
12.30 h Pasarrúas de Pelexo de Ghaita dende a porta de Santiago, pola rúa Santiago e Calzada da Ponte
12.30 h Pasarrúas dos Valuros pola rúa Adolfo Suárez e Sagrado Corazón
12.30 h Pasarrúas de Abrente pola pr. da Milagrosa, Camino Real, rúa Mallorca e Av. da Coruna
13.00 h Actuación de Lulavai na pr. de Santa María
13.30 h Sesión vermú a cargo de Lacón con Grelos na pr. da Soidade
17.00 h Concertos das Bandas Música: Agrupación Musical do Rosal + Banda municipal de Sober
17.30 h XX Mostra de música tradicional do Domingo das Mozas coa Asociación de Gaiteiros Galegos polo recinto histórico
20.30 h Concerto de Rozalén na pr. Horta do Seminario
22.15 h Concerto de Nathy Peluso + Big Menú na pr. de Santa María
23.00 h Verbena coa Banda Gaudí na pr. Maior

Luns 8 de outubro de 2018

12.00 h Pasarúas das Vikingas pola rúa Progreso, Raíña, San Marcos, pr. de Ferrol, Campo Castelo, San Pedro e Mártires de Carral
13.30 h Sesión vermú con Los Alcántara na pr. de Santa María
17.30 h Sesión de tarde coa orquestra Breixa Band na pr. Maior
18.30 h Os Pelúdez entre nós na sesión de tarde da pr. Maior
18.45 h Cultura e tradición no Camiño na pr. Cantiño Nemesio Cobreros, actuación musical a cargo de Branca Villares
20.00 h Pasarrúas da charanga Terra Chá pola Ruanova
21.00 h Concerto de Adrián Vigo na pr. de Santa María

Martes 9 de outubro de 2018

11.30 h Pasarrúas da charanga Viño Branco pola rúa Quiroga Ballesteros (Mercado Municipal e Praza de Abastos) e Santo Domingo
16.00 h Actuación de Bruno Villamor
19.00 h Pasarrúas dos Campeiros de San Xoán do Campo polas rúas Quiroga Ballesteros, Santo Domingo, rúa Doutor Castro, pr. Maior e Bispo Aguirre
20.00 h Concerto de Barbarian Profhecies, na pr. da Soidade
21.00 h Concerto de Foolmakers + The Shakers, na pr. de Santa María

Mércores 10 de outubro de 2018

11.30 h Pasarrúas da charanga Ardeyukú polas rúas San Marcos, Santo Domingo, Doutor Castro, pr. Maior e Bispo Aguirre
18.30 h Actuación musical a cargo de Davide Salvado no Cantiño Nemesio Cobreros
19.00 h Pasarrúas de Nubeiro pola Fonte dos Ranchos, Castineiro e Lamas de Prado
20.00 h Pasarrúas de Son de Lugh por Puro Cora, Recatelo e Recinto Feiral
21.00 h Concerto de Lucía Pérez + Vizcaíno, na pr. de Santa María

Xoves 11 de outubro de 2018

11.30 h “Camiño ao contar” con Lois Pérez Díaz e Grupo de Baile e Gaitas Santaia de Oleiros, dende Porta San Pedro ata Porta Miñá
12.00 a 20.00 h Cultura e tradición no Camiño a cargo de Traxandaina no Cantiño Nemesio Cobreros cos seguintes obradoiros: Bastidor para nenas/os e na, estrutura do tapiz (Inés Rir), Demostración do antigo oficio de zoqueiro (Alberto Geada), Exposición e obradoiro de construción de corozas (Ávaro M. Leiro). Actuación musical durante todo o día a cargo do Grupo de Baile e Gaitas Santaia de Oleiros, con pezas tocadas, cantadas e bailadas da provincia de Lugo
13.00 h Sesión vermú de Kimuru na pr. do Campo Castelo
17.30 h Inicio do XIII SANFROIDANCE na pr. da Soidade
Nastasia Zürcher (17.30 h)
Escandaloso Xpósito & Hartosopash (18.30 h)
Soulmakclein (19.15 h)
Ganjahr Family (20.00 h)
Ms Maiko (21.10 h)
Karmasound (22.10 h)
Jotamayúscula (23.10 h)
Kron & Soto (00.20 h)
Dj Tillo (01.30 h)
Evento conducido por Narci Rodríguez acompanado polo artista visual VDJ Doble K
20.30 h Pasarrúas de Entre Lusco e Fusco polas Fontinas e Montirón
20.30 h Pasarrúas da charanga Malo Será por Augas Férreas, estrada da Granxa, Campos Novos, Alfonso X e Acea de Olga
21.00 h Os Pelúdez entre nós pola zona dos vinos
21.30 h Concerto de Heredeiros da Crus. Teloneiros: Wicked World (20.00 h) na pr. Horta do Seminario
22.45 h Fanfare Ciocarlia na pr. de Santa María
00.00 h Verbena coa orquestra Cinema na pr. Maior
00.30 h Os Festicultores polo recinto histórico zona dos vinos, rúa do Mino e Tinería

Venres 12 de outubro de 2018

12.00 h Pasarrúas de Devandoira polo recinto histórico
12.30 h Actuación musical no Cantiño Nemesio Cobreros a cargo do Grupo de Zanfoñas da Tradescola
13.00 h Sesión vermú da orquestra Pontevedra na pr. Maior
13.30 h Sesión vermú dos Parentes na Rinconada do Miño
16.00 h Actuación musical dos Xílgaros de Lugo no Cantiño Nemesio Cobreros
18.30 h Pasarrúas de Meigas e Trasgos polo recinto histórico
19.00 h Actuación de Habelas Hainas na pr. da Soidade
20.30 h Concerto de Marky Ramone + Pussy Riot, na pr. Horta do Seminario
23.00 h Concerto de Myles Sanko “a voz revelación do Soul” na pr. de Santa María
23.30 h Verbena coa orquestra Pontevedra na pr. Maior

SAN FROILÁN MIÚDO 2018

SÁBADO 6

13.00 h Musicreques: “Contacontos musicais”
19.00 h Música Xoán Curiel: “A Casa do Terror”

DOMINGO 7

19.00 h Música. Paco Nogueiras: “Radio Bule Bule”
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 04-10-2018 15:31
# Ligazón permanente a este artigo
Ruada de Castro (Cerdedo)
Comentarios (0) - Categoría: Seráns e Foliadas - Publicado o 02-10-2018 22:52
# Ligazón permanente a este artigo
© by Abertal
free web counter

contador de malmequeriáns dende o 1 de marzo 2007








Galiza

Malmequer