Malmequer


Pandereiteir@s e festeir@s da beira atlántica da Galiza


Malmequer
malmequer.vigo@gmail.com
 GAVETAS
 OS SERÁNS (Sección de consulta)
 FOTOS PARA A HISTORIA
 LIGAZÓNS
 BUSCADOR
 BUSCAR BLOGS GALEGOS
 ARQUIVO
 ANTERIORES

Chega a fin de semana
Sexta feira 21 (Venres)
• Festival Godello Folk (A Rúa - Ourense): Pesdelán e Pradairo
• Treixadura en Rianxo na Praza de Castelao ás 22:30
• Brath en Cambados
• A Roda en Malpica
• Astarot en Combarro
• Pablo Seoane Grupo en Muros
• Tonhito de Poi e Rasa Loba en Gondomar
• Festival Rock In rio Cortegada (Ourense): Skandalo GZ, Sonoro Maxín, Dsskartes Band, ...
• Esmorga Folc (Bandeira-Silleda)): Pepe Vaamonde Grupo, Os Carunchos, Vilarachos e Os Tres Trebóns

Sábado 22
• Ruada en Pontraga (Tordoia): Bailadores e Cantadores da Pontraga, Bouba Pandereteiras, Maghúa, Flor da Maquía,...
• IV Festa da Pandeira (O Piornedo)
• XI Concurso De Gaiteiros Avelino Cachafeiro “O Gaiteiro De Soutelo” en Soutelo de montes, Forcarei
• Mutenrohi, Diplomáticos do Acordeón e Xarín Gaiteiros na Festa do Gaiteiro de Soutelo de Montes (Pontevedra)
• IV Aniversario de Arrincadeira (Ribadavia): Arenga, Mencer Vermello e Sorcha
• Xose Manuel Budiño en Ordes na Praza da Alameda ás 23:00
• Mercedes Peón en Nigrán
• Susana Seivane, Entrefaros e Birimbao en Malpica
• Grialia no bar Aturuxo (Alcabre-Vigo)
• Pradoiro en Pedrafita do Cebreiro na Praza do Mercado Gandeiro ás 22:00
• Treixadura en Foz na explanada do Porto ás 23:00
• Chotokoeu no Pub Ardora de Porto do Son
• Pito de Pikasso en Calo
• Bonovo e Malvela na Illa de Arousa na Praza do Regueiro ás 23:00
• Fía na Roca en Corcubión na Praza de Castelao ás 22:00
• Festas de Santiago de Oliveira(Ponteareas): Clave de Fol, Zurrumalla e Tanto Nos Ten
• Festival Irmandiño de Moeche: Saraibas & Balakandra, Bellón & Maceiras Quinteto, Lamatumbá e Mallacán
• Festival Fin do Camiño (Fisterra): A Tuna Rastafari, Leilía, Clan Maragato e Fol de Veneno.
• Festival das Minas (Pontenova): Tonhito de Poi e Rasa Loba, A Roda, ...
• Festival do Castro (Pantón-Lugo): Festicultores, Cuchufellos, Som do Galpom, Dios Ke Te Crew e Aira da Pedra.
• Festival Pontelouco (Castrocaldelas): Fabulosos Cubatas, Bodega Bodega e O Sonoro Maxín
• Festidoiro (Cuntis): Spooner Street, Machina, Vichelocrego, Skacha e Kogito
• X Festival Folk de Guísamo: Ca Lúa, Triquel e Gwendal
• Festival Folc de Negreira: Ardentía, Fiandola e Pésdelan
• Festival de Vilariño (Hío-Cangas do Morrazo): Os Carunchos, Ruxe-Ruxe, Quempallou, Berroguetto...

Domingo 23
• A Quenlla en Sobrado dos Monxes
• A Gaita na Catedral. O Cebreiro (Lugo)ás 12h
• Milladoiro en Betanzos na Praza dos Irmáns García Naveira ás 22:30
• Coanhadeira en Allariz na Festa da Empanada
• Brath en Sobrado na Praza do Concello ás 21:30 h.
• Os Alegres e Val da Maia na Praza da Vila de Castroverde (Lugo) ás 19:30
• Festival Terra Brava (O Incio): Tanto Nos Ten, Arandela, Os Cuchufellos, Cé Oequestra Pantasma
Comentarios (1) - Categoría: Novas - Publicado o 21-08-2009 11:47
# Ligazón permanente a este artigo
Chuza! Meneame
1 Comentario(s)
1 Isto si que é un fin de#blgtk08# semana completiño!!!!
Comentario por Xan Lois (21-08-2009 13:55)
Deixa o teu comentario
Nome:
Mail: (Non aparecerá publicado)
URL: (Debe comezar por http://)
Comentario:
© by Abertal
free web counter

contador de malmequeriáns dende o 1 de marzo 2007








Galiza

Malmequer