Malmequer


Pandereiteir@s e festeir@s da beira atlántica da Galiza


Malmequer
malmequer.vigo@gmail.com
 GAVETAS
 OS SERÁNS (Sección de consulta)
 FOTOS PARA A HISTORIA
 LIGAZÓNS
 BUSCADOR
 BUSCAR BLOGS GALEGOS
 ARQUIVO
 ANTERIORES

Será por Festivais....
21 agosto: Esmorga Folc (Bandeira)
- Pepe Vaamonde Grupo, Os Carunchos, Vilarachos e Os Tres Trebóns

21 agosto: Festival Rock In rio Cortegada (Ourense)
- Skandalo GZ, Sonoro Maxín, Dsskartes Band, ...

21 agosto: Festival Godello Folk (A Rúa - Ourense)
- Pesdelán e Pradairo

22 agosto: Guisamo Folc
- Ca Lúa, Triquel e Gwendal

22 agosto: Festival Folc de Negreira
-Ardentía, Fiandola e Pésdelan

22 agosto: Festival Irmandiño de Moeche
- Lamatumbá, Saraibas, BellónMaceiras quinteto, Balakandra, Mallacán...

22 agosto: Festidoiro (Cuntis)
- Spooner Street, Machina, Vichelocrego, Skacha e Kogito

22 agosto: Festival das Minas (Pontenova)
- Tonhito de Poi e Rasa Loba, A Roda, Riff Raff, ...

22 agosto: Pontelouco (Castrocaldelas)
- Fabulosos Cubatas, Bodega Bodega e O Sonoro Maxín

22 agosto: Festival do Castro (Pantón-Lugo)
- Festicultores, Cuchufellos, Som do Galpom, Dios Ke Te Crew e Aira da Pedra

22 agosto: Festival Fin do Camiño (Fisterra)
- A Tuna Rastafari, Leilía, Clan Maragato e Fol de Veneno

22 agosto: Festival de Corcubión
- Lamatumbá, Chotokoeu, Ultraqans, Chamallexis,...
ADIADO

22 agosto: Festa Folc de Vilariño (Cangas do Morrazo)
- Os Carunchos, Ruxe-Ruxe, Quempallou, Berroguetto

23 agosto: Festival Terra Brava (O Incio)
- Tanto Nos Ten, Arandela, Os Cuchufellos, Cé Oequestra Pantasma

29 agosto: Festival Rebumbio (Mos)
- Dakidarria,...

29-30 agosto: Noite da Lúa Meiga (O Viso-Redondela)
- Grupo de gaitas Aluarado, Os Carunchos, Ardentía,...

4-5 setembro: XXIII Festa da Poesia (Salvaterra)
- Covalblu, The Turre's Band
- Covalblu, Quempallou, Skárnio, Caldo Verde, Jon Luz, Rebeliom.

18-19 setembro: Festival Reperkusión (Allariz)
- Emir Kusturika & No Smoking Orchestra, Bodega Bodega, Festicultores,...
- Fanfare Ciocarlia, Cigoelectro Brass, A Tuna Rastafari, Funky Style Brass ...

19 setembro: Festival Meigas Fora (Ordes)
- Kastomá, Zenzar, Invivo,...

26 de setembro: III Zumbanocoiro de Lugo (Festival de música tradicional)-A Volta do Agro, Bouba Pandereteiras, O Tear de Llerena e A Gaita de Sarandón

2009


Maio

2 maio: Festival de Cerceda
- Machina, Zënzar e Kastomä

9 maio: II Festa Trececatorzadora (Salceda de Caselas)
- Dakidarría, O Sonoro Maxín, Os Tres Trebóns e Os Homes Sen Medo, Leo i Arremecaghona

15 e 16 de maio: Festa da Marosa (Burela)
- Foula, Banda das Crechas e Tiruleque
- Clan Maragato, Luar na Lubre e Galegoz

16 maio: Festival da Lingua (A Coruña)
- Berri Txarrak, O Sonoro Maxín e Chámalle Xis

16 maio: Festival da Lingua (Pontevedra)
- Skarnio, Som do Galpón e Ataque Escampe

22 maio: III Manguelo Mestizo (Orazo)
- Galegoz, Triquel, Os Jonhy Deeres

23 maio: VI Manguelo Folc (Orazo)
- Regatos de matamulleres, Os Carunchos, Ardentía e Pradairo

Xuño


5-6-7 xuño: Festival Millo Verde (Redondela)
- Skandalo GZ, Zamaramandi, Sacha na Horta, Che Sudaka, Blackbum, ...

13 xuño: Festival no Camiño (Ames)
- Som do Galpóm, Ataque Escampe e Samesugas
ADIADO

13 xuño: Festival Palavea Bravú (A Coruña)
-Duplo Son, Skarallaos e Ultraqáns

19-20 xuño: Milladoiro Folc (Milladoiro-Ames)
- Roncarela, Pé de boi
- Banda de Gaitas dea A. C. "Os Castros de Ames" e Tumbalobos Folkorkestra

20 xuño: III Festifolk de Mugardos
- Quempallou, Muxarega, Estimaba que viñeras e Casa da Leiteira

20 xuño: Festisahara (Salceda de CAselas)
- Som do Galpóm, Ruxe-Ruxe, Tonhito de Poi e Rasa Loba

20-21 xuño: Festa do Muiño de Verducido (Taboadelo-Pontecaldelas)
- Pé de Boi, A Tuna Rastafari, The Turre´s Band,...

24 de xuño:Festival Folc Festas de Ourense
- Kepa Junkera, Xosé Manuel Budiño e Guezos

24 de xuño: Festival Folc Festas da Estrada
- Susana Seivane, Linho do Cuco, Pé de Boi, Regato de Matamulleres

26-27-28 xuño: Festival Made in Galiza (A Coruña)
- O Sonoro Maxín, Skarnio, Skacha, Galegoz, Taru e Os Paxaros Coiro, Som do Galpóm,...


Xullo


3 xullo: Revoltosa Rock (Montaos-Ordes)
- Ataque Escampe, Dixebra, Kastomä, Los Kebraos e Electróxeno.

3 xullo: Rapa das Bestas de Sabucedo
- Som do Galpóm, Os Tres Trebóns e Os Chiquilicuatres

3-4 xullo: XII Músicas na noite (Teo)
- Medomedá, RuxeRuxe e Galegoz
- Leilía Band, Alvariza e Fía na Roca

4 xullo: Mostra das Culturas (Boiro)
- Projecto Trepia, Cartell 70, Taru e Os Paxaros Coiro, CHamalle Xis, Galegoz,...

4 xullo: Asalto ao Castelo (Vimianzo)
- Duplo Son, Ophiusa, The Turre´s Band

4 xullo: Festival do río Castro (Narahío)
- Berros do Castro, Pesdelán, Os Tres Trebóns e Ultraqáns

4 xullo: Festa Rachada da Baña
- A requinta da Laxeira, Armadanzas, Os Campantes

9 xullo: O Son Benitiño (Moaña)
- O Sonoro Maxín,...

9, 10, 11 e 12 Xullo: Festival de Ortigueira
- Fred Morrison e Final Proxecto Runas'09
- Escola de Gaitas de Ortigueira, Judith Mateo, Susana Seivane e Michael Mcgoldrick Band
- Xose Manuel Budiño, Wolfstone e La Bottine Souriante
- Nova Galega de Danza, Arán, SOG e Battlefield Band

16-17 xullo: Festival Folk de raiz (Callobre - A Estrada)
- Os Carunchos, Regato de matamulleres, A requinta da laxeira e Folk de veneno
- Treixadura, Eilea (xenebra, suiza), Os ke hai, Pé de boi e Regueiferos " Os Gordechos"

17 xullo: Teixeiro Rock
- O Sonoro Maxín, Ith e Los Suaves

17 xullo Revenidas (Vilaxoán)
- Kogito, La kinky Beat, Skarface, Manu adeus
- Quempallou, Cuchufellos, O Taberneiro lamentable,...

17 xullo: Festival Folc Vila de Covas (Viveiro)
- Tarabelos, Coanhadeira, Linho do Cuco

17 xullo: Festival da Coruña)
-Siniestro Total, Galegoz, Os Tres Trebóns, Taru e os Paxaros Coiro

17-18 xullo: Festival Sons da Lameira (Matamá-Vigo)
MatamáFolc: Tiruleque, Crema de gaita, Tanto Nos Ten
Malaherba Rock: Skarnio, Puta Miseria, Aphonnic, Rojo Dos

17-18 xullo: Festival da Terra e da Lingua (Narón)
- Retobato, Arenga, Skacha, ...
- Kogito, Les Moreaus, Trapallada,...

18 xullo: Festival da Chaira (A Pastoriza)
-O Sonoro Maxín, A Vaga Banda, Chotokoeu, Caivanca.

18 xullo: Arreacabo (Celeiro-Viveiro)
- Lamatumbá, Boikot, Betagarri, Sem Resposta, ...

18 de Xullo: I Nordestazo Rock. Malpica.
- Os Tres Trebóns, Ultraquans, Sonotones, Los Justicieros.

VI Festa Folk no Río Chamoso (O Corgo)
- Gaiteiros Xarín e Cristina Pato

18 xullo: I Festival Trevinca Folk (A Veiga)
- Luar na Lubre

18 xullo: Festival Sons do Vento (Melón-Ourense)
-Banda de gaitas Amigos do mosteiro, Bastards on parade, La Collá Propinde, Pepe Vaamonde grupo, Verdasca, Pandereteiras de Randufe, Pandereteiras "As charaviscas", Grupo de baile "Retrouso"

19 xullo: Festival folk de Narón
-Leilía Tradicional e Susana Seivane.

23 xullo: Festa da Dorna (Ribeira)
- Chotokoeu,...

24 xullo: Festa da Fraga (As Pontes)
- Luar na Lubre, Bonovo, Leña Verde, Muxarega...

24 xullo: IV encontro de folk do cabo da vila en Muxia:
- A.C Punta da Buitra, Coanhadeira, Tiruleque e Chotokoeu

24 xullo: Víspera do día da Patria (Compostela)
- Dois Ke te Crew, Kogito, KOP, ...

24 -25 xullo: Festigal (Compostela)
- Chamalle xis, Os John Deeres, Som do galpom, Dj Click Live
- Descarga ao vivo, Katembe Project, Os Tres Trebóns e amighos, a grande treboada

23-24-25-26 xullo: Festival Son Celta (Porto do Son)
- Som do Galpóm, Kila, Garotas da Ribeira, Galegoz, Mazmorra, Rumbia, charangalaicos, Suevia, anduriña,...

25 xullo: Santiaguiño folc (Padrón)
- Mercedes Peón, Quempallou e Arreixeira

31 xullo: II Noite Musical de Baños de Molgas (Ourense).
- A Requinta da Laxeira, Vichelocrego e Banda Potemkin

31 de xullo e 1 de agosto: Festival Intercéltico (Moaña)
- Gwendal, Oscar Ibañez & Tribo
- Milladoiro e amigos

31 de xullo e 1 de agosto: II Festival Antrospinos (Taragoña-Rianxo)
- Quempallou, Os Tres Trebóns, Canijos sin Fronteras e Súper Sandwich
- Machina, Yoplay, The Homens e The Majestics

31 de xullo e 1 de agosto: Vikinsons (Catoira)
- Noise Project e Som do Galpóm
- Guezos, Tonhito de Poi e Rasa Loba

31 de xullo e 1 de agosto: Festival Senuncan(O Carballiño)
- Fracasados de Antemano, A Gran Treboada, Os Chiquilicuatres, Rumborrachera, Banda Desarmada
Muyayos de Raiz, Phantom Club, Kambotes,...


Agosto


1 agosto: Festival de Zas
- Capercaillie, Tejedor, Sonoro Maxín, Mutenrohi, Ruote, ...

1-2 agosto: Festival de Pardiñas
- Muyayos de Raïz, La Belle Image Fanfare, Hedningarna e Banda Potemkin,
- Bloquinho da Salgueira, Lúa de Fouce, Pepe Vaamonde Grupo e Pan de Capazo

1 agosto: Festixeve (Xeve-Pontevedra)
- A Tuna Rastafari, Kogito, Skarnio...

1 agosto: Peneda Rock (Monforte de Lemos)
-Ataque Escampe,...

5 agosto: Noite Folc de Teis (Vigo)
- Trioliro regueifeiros, Os Carunchos e Ardentía

6-7 agosto: Castelorock (Muros)
- Ruxe-Ruxe, Kogito, Machina, Gatillazo,...

7 agosto: Festival Folc de Arzua
- Berroguetto, Coanhadeira,...

7-8 agosto: Festival Brincadeira (Ordes)
- Dios Ke Te Crew, Bonye M, Kastomá,...

8 agosto: Festa da Prehistoria
- Skandalo GZ, A Tuna Rastafari, Banda Potenkim

8 agosto: Festa Folc do Pino
- Regato de Matamulleres, Os Carunchos,...

8 agosto: Festival Folc do Salvador (Budiño-O Porriño)
- Avelaíña, Coanhadeira e Guezos.

12 agosto: Rabafolc (Rábade - Lugo)
- Os Veraneantes, Treixadura e Orfeón, Pepe Vaamonde grupo e Os Tres Trebóns

14 agosto: Festival as Nosa Músicas (Couso-A Estrada)
- Tiruleque, Ardentía, Pablo Seoane Grupo, A Magnifique Band dos homes sen medo,...

14-15 agosto: Festival Monte do Faro de Rodeiro-Lalín
- Som do Galpóm, Tonhito de Poi e Rasa Loba, Alén, ...
- Linho do Cuco, Os Tres Trebóns, Bonovo e Cé orquesta Pantasma

15 agosto: Festival Folc de Leirado (Salvaterra)
- Pradairo, Tiruleque e Clave de fol

15 agosto: Festival Reggae na Chaira de Villalba (Lugo)
- Chotokoeu, Skarallaos,...

21 agosto: Esmorga Folc (Bandeira)
- Pepe Vaamonde Grupo, Os Carunchos, Vilarachos e Os Tres Trebóns

21 agosto: Festival Rock In rio Cortegada (Ourense)
- Skandalo GZ, Sonoro Maxín, Dsskartes Band, ...

21 agosto: Festival Godello Folk (A Rúa - Ourense)
- Pesdelán e Pradairo

22 agosto: Guisamo Folc
- Ca Lúa, Triquel e Gwendal

22 agosto: Festival Folc de Negreira
-Ardentía, Fiandola e Pésdelan

22 agosto: Festival Irmandiño de Moeche
- Lamatumbá, Saraibas, BellónMaceiras quinteto, Balakandra, Mallacán...

22 agosto: Festidoiro (Cuntis)
- Spooner Street, Machina, Vichelocrego, Skacha e Kogito

22 agosto: Festival das Minas (Pontenova)
- Tonhito de Poi e Rasa Loba, A Roda, Riff Raff, ...

22 agosto: Pontelouco (Castrocaldelas)
- Fabulosos Cubatas, Bodega Bodega e O Sonoro Maxín

22 agosto: Festival do Castro (Pantón-Lugo)
- Festicultores, Cuchufellos, Som do Galpom, Dios Ke Te Crew e Aira da Pedra

22 agosto: Festival Fin do Camiño (Fisterra)
- A Tuna Rastafari, Leilía, Clan Maragato e Fol de Veneno

22 agosto: Festival de Corcubión
- Lamatumbá, Chotokoeu, Ultraqans, Chamallexis,...
ADIADO

22 agosto: Festival Folc de Vilariño (Cangas do Morrazo)
- Os Carunchos, Ruxe-Ruxe, Quempallou, Berroguetto

23 agosto: Festival Terra Brava (O Incio)
- Tanto Nos Ten, Arandela, Os Cuchufellos, Cé Oequestra Pantasma

29 agosto: Festival Rebumbio (Mos)
- Dakidarria,...

29-30 agosto: Noite da Lúa Meiga (O Viso-Redondela)
- Grupo de gaitas Aluarado, Os Carunchos, Ardentía,...

4-5 setembro: XXIII Festa da Poesia (Salvaterra)
- Covalblu, The Turre's Band
- Covalblu, Quempallou, Skárnio, Caldo Verde, Jon Luz, Rebeliom.

18-19 setembro: Festival Reperkusión (Allariz)
- Emir Kusturika & No Smoking Orchestra, Bodega Bodega, Festicultores,...
- Fanfare Ciocarlia, Cigoelectro Brass, A Tuna Rastafari, Funky Style Brass ...

19 setembro: Festival Meigas Fora (Ordes)
- Kastomá, Zenzar, Invivo,...

26 de setembro: III Zumbanocoiro de Lugo (Festival de música tradicional)-A Volta do Agro, Bouba Pandereteiras, O Tear de Llerena e A Gaita de Sarandón

2008


Chega o bo tempo e comezan a chegar as novas dos festivais de verán.

Iremos actualizando a listaxe deles para saber en todo momento o que se move na Galiza dos festivais.

A ligazón permanente estará no menú da esquerda:

"Calendario de Festivais de Verán na Galiza"

MAIO

Festa da Marosa Burela (Lugo)
16 e 17 de maio
Kepa Junkera, Bonovo, Manecas Costa, Sobre Rodas, Os Estoupacaldeiros, Banda Potenkim, Os Zarambeques, Sonoro Maxín,...

17 maio: Festival da Lingua na Coruña
Pablo Díaz, Chámalle Xis!, Loretta Martin, Transilvanians e Skárnio

17 maio: Festa do Dezassete en Compostela: The Homens, Sacha na Horta e Ataque Escampe


Festival Cotomanguelo-En Orazo-A Estrada
23 maio: The Homens, Banda Potemkin, Son do Galpom
24 maio: Mutenrohi, Lume e Quempallou


XUÑO

6 xuño: Festival Ponte nas Ondas (Vigo)
Luar na Lubre (Galiza), Vozes da Rádio (Portugal), Socorro Lira (Brasil) e Avelino González

7 Xuño: Encontros de Carboeiro (Silleda)

21 xuño: Festisahara 08 (Salceda de Caselas)
A Banda de Poi, Kogito, The Turres Band...

21 xuño: II Festival folc de A Gallada en San Xoan de Piñeiros (Mugardos)
Os Xotas, Os Boinantes, Serralhe-aí!! e Ruxe-Ruxe.

27 e 28 xuño: Festival Fax en Ourense
Lamatumbá, Narf, The Ellas, Amparanoia, Aterciopelados,...

28 xuño: Festival "Noite de témporas" en Muiños (Ourense)
Sonoro Maxín, Os Cuchufellos e Ultraqans

XULLO

4 xullo: Sons da Rapa (Sabucedo)
Sonoro Maxín, A Tuna rastafari,...

4-5 xullo: Festa da Baña

4-5 xullo: Mostra das Culturas en Boiro
Os Tres Trebóns, Nao, Banda bassotti, Obrint pas, ...

5 xullo: Festival Asalto ao Castelo de Vimianzo
Xua!, Mercado negrro (Angola) e Motor Perkins

5 xullo: Festival do río Castro (San Sadurniño)
Pradairo, Balakandra, O sonoro Maxín e Kogito

12 xullo: Festival Folc de Callobre (A Estrada)
-Pé de boi, Linho do cuco, Alvariza e Retrouso.
-Regato de Matamulleres, Brigantya, Sete netos e Serralhe-ai!!!

10, 11, 12 e 13 de xullo: Festival de Ortigueira
-Malvela (Galiza), Xochilmica (Galiza), Banda das Crechas (Galiza)
-Escola de Gaitas de Ortigueira (Galiza), Sondeseu (Galiza), Värttinä (Finlandia), 17 Hippies (Alemaña)
-National Youth Pipe of Scotland (Escocia), Fía na roca (Galiza), Odaiko percussion group (Galiza), Moving Hearts (Irlanda), Boys of the lough (Escocia)
-Uxía + invitados (Galiza), Eliseo Parra + Tactequeté (Castela-León), The Dubliners (Irlanda)

18 xullo: Matamá Folc (Vigo)
Xochilmica, Os Carunchos e Serra-lhe aí!!!

18 e 19 de xullo: Festival da Lingua e da Terra (Ferrol)
Os Cuchufellos, Chamallle Xis, Ultraqans, Machina, Dandy Fever,...

18 e 19 de xullo, Festival Revenidas (Vilaxoan de arousa)
Ataque Escampe, Som do galpóm, Che Sudaka, Sonoro Maxín...

18 e 19 xullo: Festival Milladoiro Folc
Divertimento Folk, Crema de Gaita, Aulaga Folk
Xochilmica, El Hombre Pez, Azarbe

19 xullo: Festival Serra de Queixa
Os Chiquilicuatres, Kumpania Algazarra, Tumbuctú, Os Cuchufellos, ...

19 xullo: Festival da Chaira (Pastoriza)
Som do Galpóm, Coanhadeira, Leña Verde e Quempallou

19 xullo: Festival Sons do Vento (Melón-Ourense)
Banda de Gaitas Amigos do Mosteiro, La Colla Propinde (Folk asturies), The Upsttemians (Ska reggae Madrid), Malatesta (Ska punk Mallorca), Skarnio (ska Galiza)

19 xullo: Festival Folc Praia de Arealonga (Chapela-Redondela)

20 Xullo: Festival Folc de Narón
Faltriqueira, Milladoiro, Four men and a dog

24 xullo: Festa da Fraga nas Pontes
Gwendal, Serra-lhe aí!!!!, Zarambeques e Birimbao

24 xullo: VI Xoldra Enxebre na praia de Ariño (Xaviña - Camariñas)

24 e 25 xullo: Festigal (Compostela)
-Nao, Caravan Palace (Franza), Lamatumbá, The International Noise Conspiracy (Suecia)
-Víctor Aneiros Band, Quempallou, Pablo Milanés, Berrogüetto.

25 xullo: Santiaguiño Folc (Padrón)
Leilía e Pradairo

26 xullo: Traba Folk, en Traba de Laxe: Airiños de Valverde, Maruxía, Balakandra, Fol Valeiro e Coanhadeira

26 xullo: Festival Sons no Socorro (Capela do Socorro-Ordes): Requinta da Laxeira, Axóuxere, Carunchos e Os Sete Netos

26 e 27 xullo: Festixebe (Pontevedra)
Os Chiquilicuatres, Os Tres Trebóns, Ruxe-Ruxe, Sonoro Maxín,...

31 xullo, 1 e 2 agosto: Festival do Ribeiro (Arnoia)
- Treixadura
- Balakandra e Lapsus
- Faltriqueira

31 xullo, 1, 2 e 3 agosto: Festival Intercéltico (Moaña)
- Charanga Lembranzas da ría e Noitarega.
- Aira da Pedra (O Bierzo) e Four Men and a Dog.(Irlanda)
- Sobre Rodas (Galiza), A gaita de Sarandón (Galiza), Luétiga (Cantabria) e Júlio Pereira (Portugal)
-Chema Puente (Cantabria), Juanjo Fernández Galiza), Susana Seivane (Galiza) e Shooglenifty. (Escocia)


AGOSTO

1 agosto: Festival Lugnasad de Bretoña
Ultraqans, Os minhotos, Trioliro regueifeiros, Ophiusa...

1 agosto: Festival Folc Praia de Ézaro (Dumbría)
Faltriqueira e a Roda

1 agosto: II Festival da Solidariedade Galega co Pobo Saharaui (Vilagarcía de Arousa):
Xurxo Souto, Trópico de Grelos, Banda Potemkin,...

1 e 2 agosto: Festa da Carballeira (Zas)
- Birimbao (Galiza), Briganthya (Euskadi) e Triquel (Valladolid)
- Fia na roca (Galiza), A quadrilha (Portugal), Luar na lubre (Galiza), Wolfstone (Escocia), Clanadonia (Escocia)

1, 2, 3 agosto: Festival Galaicofolia, Castro de San Lourenço (Esposende-Portugal)
Fía na Roca,...

1, 2 agosto: 9º Festival Intercéltico de Sendim (Portugal)
Luar na Lubre, Skanda, Shooglenifty,..

2 agosto: Festival Ponte Louco (Castro Caldelas)
A Tuna Rastafari, Os Tanghana's Show e Cuchufellos

2 agosto: Festival Arranchando Culturas (Burela)
Iñaki Plaza e Ion Garmendia (Euskadi), Les Trompettes du Mozambique (Bretaña) e Os Tres Trebóns (Galiza)

2 agosto: Festa Celta do Lugnasad (Bretoña):
Trioliro regueifeiros, Os Minhostos, Ophiusa, Ultraqans

2 agosto: Festival Folc Churruchao (Forcarei)
Pandereteiras de Barro, Son da Terra, Leilía, Pradoiro e Crema de Gaita

2 agosto: Festival de Pardiñas
Clan Maragato, Manecas Costa, Sherpah e Zenzar

5 agosto: Festival folc de Teis (Vigo)
A Roda, Donicelas,...

8 agosto: Festival Folk de Montederramo
Guezos e Ergom

9 agosto: Festival O Pino Folc
Os Barraidinos de Portugal, Tiruleque, Fiandola e Quempallou

13 agosto: Rabafolc (Rábade-Lugo)
Foula, O Sonoro Maxín e Berrogüetto.

14 agosto: Festival Folc Antas (Antas de Ulla)
Ruxe-Ruxe e Berroguetto

14 agosto: Festival de música tradicional en Castro de Carballedo (Lugo)
Os Terribles de Donas, Ultreia e Os Campantes da Baña

14 agosto: Festival As nosas Músicas de Couso (A Estrada)
Vai de baile, Sérra-lhe aí, Os Festicultores e Banda Potemkin

14 e 15 de agosto: Festival Intercéltico D'Occidente (Tapia de Casariego, Asturias)
Fred Morrison Trio, Flook,...

16 agosto: Festival de Vilariño
Serralle-aí!!, Budiño e Sonoro Maxín

16 agosto: VI Noite Folc de Negreira
Quempallou, Madialeva e Pé de boi

17 agosto: Festival Revoltallo en Vigo
Ardentía, Os Carunchos e Zurrumalla

22 agosto: Esmorga Folc en Bandeira (Silleda)
Magnifique Bande des Hommes Sans Medo, Ophiusa, Os Chiquilicuatres e Guezos

22 agosto: Fervedoiro 2008 (Cuntis)
Skárnio, NAO, Motor Perkins e Sem Resposta

23 agosto: Festival Irmandiño de Moeche
Bonovo, Motor Perkins, Ophiusa e Korrontxi

23 agosto: Festival Guisamo Folk
Arras!!, Susana Seivane, John Mcsherry Band e Brath

23 agosto: Festival do Castro (Pantón)
Lamatumbá, Festicultores, Quempallou, Loretta Martin e Rasa Loba

23 agosto: Festa do Gaiteiro de Soutelo (Forcarei)
Ruxe-Ruxe e Susana Seivane

23 Agosto: Festival Rock de Vedra
Zenzar, Ataque Escampe e Rasa Loba

29 e 30 agosto: Festival Música na Noite (Teo)
- A Ponte Vella, S.R.Calo, A Mamoa, Charanga BMV,...
- Zenzar, Berrogüetto, Pablo Seoane Grupo, A Quenlla

29 e 30 agosto: Festival Rebumbio (Mos)
- Os Veraneantes e Troula Gaiteira
- Ultraqans, Sonoro Maxín, Os Chiquilicuatres, La Vaga Banda,...

30 e 31 agosto: Festival Lua Meiga (O Viso-Redondela)
Tiruleque, Pradairo, Pepe Vaamonde, ...

SETEMBRO

5 e 6 setembro: Festival da Poesia en Salvaterra
- Ataque Escampe (Galiza), The Turre´s Band (Galiza), Os Corvos (Portugal), O Sonoro Maxín (Galiza)
- A Quenlla (Galiza), Canto da Terra (Portugal), Tabanka Djazz (Guiné-Bissau), Pirats Sound Sistem (Països Cataláns)

6 setembro: Festival Folc Vila de Covas (Viveiro)
Quempallou, Os Tarabelos e Zaranbeques Ortegal Folc

13 setembro: Festival Pé na Estrada 2008 (A Estrada)
Kussondulola, GalegoZ, O Sonoro Maxín, Sacha na Horta

13 setembro: Festival Alxén Folc (Salvaterra de Miño)
Quempallou, Ruote e a Banda de gaitas de Entenza

19, 20 e 21 setembro: Festival Reperkusión 2008 (Allariz)
-O Sonoro Maxín, Tonino Carotone, Los Delinqüentes, ...
- Eiquinos Jazz Quartet, A Magnifique Band dos homes sen medo, Roy Paci & Aretuska, La Troba Kung-Fú, Bodega Bodega, Iratxo, ...
- Sacha na Horta, Phantom Club, Miñor Swing, Vichelocrego, ...
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 21-08-2009 11:43
# Ligazón permanente a este artigo
Chuza! Meneame
Deixa o teu comentario
Nome:
Mail: (Non aparecerá publicado)
URL: (Debe comezar por http://)
Comentario:
© by Abertal
free web counter

contador de malmequeriáns dende o 1 de marzo 2007








Galiza

Malmequer