Malmequer


Pandereiteir@s e festeir@s da beira atlántica da Galiza


Malmequer
malmequer.vigo@gmail.com
 GAVETAS
 OS SERÁNS (Sección de consulta)
 FOTOS PARA A HISTORIA
 LIGAZÓNS
 BUSCADOR
 BUSCAR BLOGS GALEGOS
 ARQUIVO
 ANTERIORES

Comeza a semana
Segunda feira 17 (Luns)
• Ruxe-Ruxe en Pontevedra adiado ao 12 de setembro
• Snatch en Portonovo

Terza feira 18 (Martes)

Corta feira 19 (Mércores)
• Obradoiro de Pesdelán en Compostela no Festival dos Abrazos ás 13:00 no Toural e ás 22:00 na Praza Salvador Parga

Quinta feira 20 (Xoves)
• Bandeirock (Bandeira-Silleda): Pito de Pikasso, Rumba que te fixo, Kambotes, Semos peligrosos,...

Sexta feira 21 (Venres)
• Pesdelán e Pradairo na Rúa
• Treixadura en Rianxo
• Brath en Cambados
• Pablo Seoane Grupo en Muros
• Tonhito de Poi e Rasa Loba en Gondomar
• Festival Rock In rio Cortegada (Ourense): Skandalo GZ,...
• Esmorga Folc (Bandeira-Silleda)): Pepe Vaamonde Grupo, Os Carunchos, Vilarachos e Os Tres Trebóns

Sábado 22
• IV Festa da Pandeira (O Piornedo)
• XI Concurso De Gaiteiros Avelino Cachafeiro “O Gaiteiro De Soutelo” en Soutelo de montes, Forcarei
• Mutenrohi, Diplomáticos do Acordeón e Xarín Gaiteiros na Festa do Gaiteiro de Soutelo de Montes (Pontevedra)
• Xose Manuel Budiño en Ordes
• Mercedes Peón en Nigrán
• Treixadura en Foz
• Chotokoeu no Pub Ardora de Porto do Son
• Tanto Nos Ten en Ponteareas
• Pito de Pikasso en Calo
• Bonovo e Malvela na Illa de Arousa
• Fía na Roca en Corcubión
• Festival Irmandiño de Moeche: Saraibas & Balakandra, Bellón & Maceiras Quinteto, Lamatumbá e Mallacán
• Festival Fin do Camiño (Fisterra): A Tuna Rastafari, Leilía, Clan Maragato,...
• Festival das Minas (Pontenova): Tonhito de Poi e Rasa Loba,...
• Festival do Castro (Pantón-Lugo): Festicultores, Cuchufellos, Som do Galpom, Dios Ke Te Crew e Aira da Pedra.
• Festival Pontelouco (Castrocaldelas): Fabulosos Cubatas, Bodega Bodega e O Sonoro Maxín
• Festidoiro (Cuntis): Spooner Street, Machina, Vichelocrego, Skacha e Kogito
• X Festival Folk de Guísamo: Ca Lúa, Triquel e Gwendal
• Festival Folc de Negreira: Ardentía, Fiandola e Pésdelan
• Festival de Vilariño (Hío-Cangas do Morrazo): Os Carunchos, Ruxe-Ruxe, Quempallou, Berroguetto...

Domingo 23
• A Quenlla en Sobrado dos Monxes
• A Gaita na Catedral. O Cebreiro (Lugo)ás 12h
• Milladoiro en Betanzos
• Coanhadeira en Allariz
• Os Alegres e Val da Maia na Praza da Vila de Castroverde (Lugo) ás 19:30
• Festival Terra Brava (O Incio): Tanto Nos Ten, Arandela, Os Cuchufellos, Cé Oequestra Pantasma
Comentarios (3) - Categoría: Novas - Publicado o 17-08-2009 11:24
# Ligazón permanente a este artigo
Chuza! Meneame
3 Comentario(s)
1 #blgtk08#
Comentario por Nébeda (17-08-2009 18:01)
2 E o martes 18... foliada#blgtk08# no bar A Batea de Bueu.
Comentario por nébeda (17-08-2009 18:02)
3 a q ora son os d negreira, corcu#blgtk08#bion e fisterra?? alguén o sab??
Comentario por (18-08-2009 19:57)
Deixa o teu comentario
Nome:
Mail: (Non aparecerá publicado)
URL: (Debe comezar por http://)
Comentario:
© by Abertal
free web counter

contador de malmequeriáns dende o 1 de marzo 2007








Galiza

Malmequer