Malmequer


Pandereiteir@s e festeir@s da beira atlántica da Galiza


Malmequer
malmequer.vigo@gmail.com
 GAVETAS
 OS SERÁNS (Sección de consulta)
 FOTOS PARA A HISTORIA
 LIGAZÓNS
 BUSCADOR
 BUSCAR BLOGS GALEGOS
 ARQUIVO
 ANTERIORES

Comeza a semana
Segunda feira 10 (Luns)
• Da outra marxe na Praza de Compostela de Vigo ás 22:30
• Brath en Monforte de Lemos
• Rosa Cedrón en Cee

Terza feira 11 (Martes)
• A. Folclórica Gaiteiriños nos Xardíns de Méndez Nuñez da Coruña
• Trasmundi na Praza de Compostela de Vigo ás 22:30
• Os Carunchos na Golada
• Berroguetto en Viveiro
• Trio Lamas, Vaamonde e Romero en Celanova
• Fred Martins Trio en Compostela

Corta feira 12 (Mércores)
• Ruote nos Xardíns de Méndez Nuñez da Coruña
• Dios Ke Te Crew no Parque do Cavadelo de Vilagarcia de Arousa
• Galandum Galandaina na Praza de Compostela de Vigo ás 22:30
• Fuxan os Ventos no Parque de Castrelos (Vigo)
• Gaiteiros Xarín en Ribadeo
• Fred Martins Trio en Castro Caldelas
• Tonhito de Poi e Rasa Loba na Golada
• Coanhadeira no Claustro do Mosterio de San Rosendo Celanova (Ourense)
• Festival Rabafolc (Rábade - Lugo): Os Veraneantes, Treixadura e Orfeón, Pepe Vaamonde grupo, Os Tres Trebóns

Quinta feira 13 (Xoves)
• Donaire nos Xardíns de Méndez Nuñez da Coruña
• Uxía en Castro Caldelas
• Quempallou na Praza de Compostela de Vigo ás 22:30
• Berroguetto en Cedeira
• Víctor Aneiros Band en Miño (A Coruña) na Praza do Parchís ás 23:00
• Brath en Moaña no Paseo Marítimo ás 22:30

Sexta feira 14 (Venres)
• A. Folclórica Aturuxo nos Xardíns de Méndez Nuñez da Coruña
• Fía na Roca na Praza do Porto de Foz
• Milladoiro en Vilagarcía de Arousa na Alameda ás 23:00
• Lume en Monforte de Lemos (Lugo)
• Mamá Cabra en Laracha
• María do Ceo en Lalín na Praza da Igrexaás 22:30
• Toques de Caramulo na Praza de Compostela ás 22:30
• Chotokoeu na A. C. Propolis (A Coruña)
• Ophiusa en Rianxo
• Brath en Allariz
• Brigada Bravo & Díaz en Chantada
• Coanhadeira en Begonte (Lugo)
• Os Carunchos en Gondomar
• Duplo Son en Muros
• Festival Monte do Faro de Rodeiro-Lalín: Som do Galpóm, Tonhito de Poi e Rasa Loba, Alén, ...
• Treixadura e Malvela na Praza da Ferraría de Pontevedra
• Lume en Monforte de Lemos (Lugo)
• Festival as Nosa Músicas (Couso-A Estrada): Tiruleque, Ardentía, Pablo Seoane Grupo, A Magnifique Band dos homes sen medo,...

Sábado 15
• Susana Seivane en Miño
• Os Carunchos en Gondomar
• Fred Martins Trio en Compostela
• Pito de Pikasso en Soutelo de Montes
• Esquíos, Zyrconia, O Leo i Arremecaghona en Xinzo de Limia
• Uxía na Pobra do Caramiñal na Praza Alcalde Segundo Durán ás 23:00
• Coanhadeira na Mezquita (Ourense)
• Pablo Seoane Grupo en Rianxo
• Brath en Caldas de Reis
• Festas de Couso (A Estrada): A Magnifique Band dos homes sen medo, Marful e The Turre´s Band
• Capitán Furilo e Sugar Mountain nas Festas de San Roque de Freás (Cea - Ourense)
• Festival Monte do Faro de Rodeiro-Lalín: Linho do Cuco, Os Tres Trebóns,
Bonovo e Cé orquesta Pantasma
• Festival Reggae na Chaira de Villalba (Lugo): Chotokoeu, Skarallaos,...
• Festival Folc de Leirado (Salvaterra): Pradairo, Tiruleque e Clave de fol
• Festas de Couso (Couso-A Estrada): Marful, The Turre´s Band, ...

Domingo 16
• A Quenlla en Moaña
• Ataque Escampe en Bueu
• Tanto Nos Ten en Monforte de Lemos
• Berroguetto en Pontevedra ás 22:30 na Praza da Ferraría
• Gaideón en Castrelo do Val (Ourense)no Campo da Festa ás 20:00
• Os Trazantes de Tenorio, Legua Dereita e Xarín en Portomarín(Lugo)na Praza do Concello
• Festas de Couso (A Estrada): Os Alegres da Buraca, As Pandereteiras de Toutón,...
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 10-08-2009 13:57
# Ligazón permanente a este artigo
Chuza! Meneame
Deixa o teu comentario
Nome:
Mail: (Non aparecerá publicado)
URL: (Debe comezar por http://)
Comentario:
© by Abertal
free web counter

contador de malmequeriáns dende o 1 de marzo 2007








Galiza

Malmequer