Malmequer


Pandereiteir@s e festeir@s da beira atlántica da Galiza


Malmequer
malmequer.vigo@gmail.com
 GAVETAS
 OS SERÁNS (Sección de consulta)
 FOTOS PARA A HISTORIA
 LIGAZÓNS
 BUSCADOR
 BUSCAR BLOGS GALEGOS
 ARQUIVO
 ANTERIORES

Comeza a semana
Segunda feira 3 (Luns)

Terza feira 4 (Martes)
• Chotokoeu no pub Moby Dick de Sada
• Brath en Nigrán

Corta feira 5 (Mércores)
• Noite Folc de Teis (Vigo): Trioliro regueifeiros, Os Carunchos e Ardentía
• III Foliada do Grupo de Bailes Populares “IAR” na Praza de Pablo Iglesias da Coruña
• Narf e Juán Perro no Peirao de Trasatlánticos de Vigo

Quinta feira 6 (Xoves)
• Kogito, Ganjahr Family e Álvaro Costas na Praza da Estrela
• A Quenlla en Lubián
• The Turre´s Band en Torroso (Mos)

Sexta feira 7 (Venres)
• Emilio Rúa na Praza da Constitución de Vigo ás 23:00
• Corisco, Lembranzas Galegas, Xirandola,... na Praza de Compostela de Vigo ás 22:00
• Brath no Peirao de Trasaltánticos de Vigo ás 23:00
• Os Terribles de Donas en Baiona
• Ophiusa en Carballo
• Projecto Trepia en Arzua
• Cuchufellos en Taboada
• Nao en Vila de Cruces
• Sonoro Maxín en Eiradela (Ourense)
• Soas (Cristina Pato e Rosa Cedrón) en Ames- Bertamiráns (A Coruña)
• Mutenrohi no Carballiño (Ourense)
• Castelorock (Muros): Machina, Kogito, Gatillazo, Eco e Trapos Sucios
• Festival Folc de Arzua: Berroguetto, Coanhadeira,...
• Festival Brincadeira (Ordes): La Pulquería, Che Sudaka, Dios Ke Te Crew e Las Furias.

Sábado 8
• XIX Mostra do Traxe Tradicional na Praza de Compostela de Vigo ás 22:30
• Treixadura en Redondela
• Berroguetto na Cañiza
• Mercedes Peón en Xinzo de Limia
• Brath en Oleiros
• Cuchufellos en Vilaseco (O Bolo-Ourense)
• Romaría labrega da Chaira (Os Vilares-Guitiriz): Os Carunchos e Lardeiros (O Pino)
• Duplo Son en Rois
• Som do Galpóm en Boiro
• Pai da Cana en Riobó (Cabana de Bergantiños)
• Tanto Nos Ten en Vilanova (O Hío)
• Castelorock (Muros): Ruxe-Ruxe, Krakovia, Siniestro Total, Boikot e Doomsday Clock
• Festival Brincadeira (Ordes): Boney M, Rumba Tarumba, Chico Trujillo, Kastomä e Virüs.
• Festa da Prehistoria (Mos): Skandalo GZ, A Tuna Rastafari e Banda Potenkim
• Festa Folc do Pino: Regato de Matamulleres, ...
• Festival Folc do Salvador (Budiño-O Porriño): Avelaíña, Coanhadeira e Guezos.

Domingo 9
• OM-Off e orquestra Academia Sibelius na Praza de Compostela de Vigo ás 22:30
• Trio Lamas, Vaamonde e Romero, Leña Verde e Os Miñotos en mosteiro-Pol (Lugo)
• Ruxe-Ruxe en Ordes
• Brath en Ribadavia
• Fía na roca e Os Tres Trebóns nas Festas de San Campio en San Miguel de Sarandón (Vedra - Pontevedra)

Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 03-08-2009 12:02
# Ligazón permanente a este artigo
Chuza! Meneame
Deixa o teu comentario
Nome:
Mail: (Non aparecerá publicado)
URL: (Debe comezar por http://)
Comentario:
© by Abertal
free web counter

contador de malmequeriáns dende o 1 de marzo 2007








Galiza

Malmequer