Malmequer


Pandereiteir@s e festeir@s da beira atlántica da Galiza


Malmequer
malmequer.vigo@gmail.com
 GAVETAS
 OS SERÁNS (Sección de consulta)
 FOTOS PARA A HISTORIA
 LIGAZÓNS
 BUSCADOR
 BUSCAR BLOGS GALEGOS
 ARQUIVO
 ANTERIORES

450 colectivos apoian a Manifestación deste domingo en Compostela
A Cova da Terra
A Nosa Terra
A Peneira
A Porta Verde do Sétimo Andar
A Regueifa Plataforma
A Revoltaina Cultural da Beira de Bergantinhos
A Rula Asociación de Mulleres Rurais (A Laracha)
A.C.R. Peña Muradana Celtista Cuadrilla de Pepa a Loba
Academia Galega do Audiovisual
Achádego
Adiante
Agricentro da Costa
Agrupación Cultural Alexandre Bóveda (A Coruña)
Agrupación Cultural Ergueitos (Sarria)
Agrupación Folclórica Viscuriña (Tordoia)
Agrupación micolóxica Os Lactouros (Monforte de Lemos)
Agrupación Veciñal de Vixiancia Forestal de Cartelle
Agrupaçom Cultural O Facho (A Coruña)
Alcaldía de Carballo
Alcaldía do Concello de Moaña
Alcaldía do Concello de San Sadurniño
Altermundo
Alumnado do IES de Arzúa
Alumnado do IES Otero Pedrayo (Ourense)
Amigos do Patrimonio de Lemos (Monforte de Lemos)
ANPA C.P.I Padín Truiteiro (Arcade, Soutomaior)
ANPA de Esteiro
ANPA do CEIP Illa Verde (Lugo)
Área de Normalización Lingüística da Deputación da Coruña
Arroutadanoticias.com
Asociación ABERTAL (Eo-Navia)
Asociación Ánxel Casal (Arzúa)
Asociación Berciana da Lingua Xarmenta
Asociación Cultural Algaravía (Ourense)
Asociación Cultural Altofalante
Asociación Cultural Arrincadeira (Riotorto)
Asociación Cultural Auriense (Ourense)
Asociación Cultural Barbantia
Asociación Cultural Barosa (Barro)
Asociación Cultural Barrio de Caranza (Ferrol)
Asociación Cultural Brigadas en Defensa do Patrimonio Chairego
Asociación Cultural Cabalo Branco (Pantón)
Asociación Cultural Castelao (Monforte de Lemos)
Asociación Cultural de Carral Cultura Aberta
Asociación Cultural e Deportiva de Poulo (Ordes)
Asociación Cultural e Deportiva Samieira
Asociación Cultural e Musical Crus de Baixar (Fisterra)
Asociación Cultural e Pedagóxica Ponte... Nas Ondas!
Asociación Cultural e Teatral Abril de Lume e Ferro (Carral)
Asociación Cultural e Veciñal Casco Vello (Vigo)
Asociación Cultural Éche o que hai
Asociación Cultural Fillos de Galicia
Asociación Cultural Fuco Buxán
Asociación Cultural Libre de Paderne Roxín Roxal
Asociación Cultural Lucerna (Cerceda)
Asociación Cultural Lugo Patrimonio
Asociación Cultural Lumieira (Carballo)
Asociación Cultural Maio Longo
Asociación Cultural Manicomicos
Asociación Cultural Musical Solfa
Asociación Cultural O Capitán Nemo
Asociación Cultural O Festíbulo (Compostela)
Asociación Cultural O Galo
Asociación Cultural O Meigallo (Cuntis)
Asociación Cultural O Naranxo (Lalín)
Asociación Cultural Quinta Feira (A Laracha)
Asociación Cultural Sieiro (Narón)
Asociación Cultural Triquitraque (Parada)
Asociación Cultural Val do Allo (Noicela, Carballo)
Asociación Cultural Xermolos (Guitiriz)
Asociación Cultural Ximbaleu
Asociación Cultural, Social e Ecolóxica Veciños de Pol (O Carballiño)
Asociación de Alumnos Sindicato de Estudantes do IES de Mos
Asociación de Amizade e das Artes Galego Portuguesa
Asociación de Artesáns Terras de Lemos
Asociación de Carpinteiros O Peto
Asociación de Emigrantes Retornados Marusía
Asociación de Escritores en Lingua Galega (AELG)
Asociación de Estudantes por unha Economía Galega
Asociación de Festas de Mercurín (Ordes)
Asociación de Gaiteiros Galegos
Asociación de Galegos no Exterior Gallaecia (Molina de Aragón, Guadalajara)
Asociación de Músicos Komunikando.net
Asociación de Veciñas e Veciños de Golmar (A Laracha)
Asociación de Veciños A Cutareira (A Laracha)
Asociación de Veciños Atochas – Monte Alto – Torre de Hércules (A Coruña)
Asociación de Veciños Campo da Feira (Paiosaco – A Laracha)
Asociación de Veciños Castelao de Brión (Ferrol)
Asociación de Veciños Cuco Ruiz de Cortázar (Ferrol)
Asociación de Veciños das Ínsuas (Sarria)
Asociación de Veciños de CIS (CIS – Oza dos Ríos)
Asociación de Veciños de Sta Mª de Régoa (Cedeira)
Asociación de Veciños do Castiñeiriño
Asociación de Veciños e Veciñas Pedra dos Corvos (Muxía)
Asociación de Veciños Ensanche A (Ferrol)
Asociación de Veciños O Lago (Doniños – Ferrol)
Asociación de Veciños O Noso Burgo
Asociación de Veciños Os Rexumeiros de Elviña-Castro (A Coruña)
Asociación de Veciños Oza – A Gaiteira – Os Castros (A Coruña)
Asociación de Veciños S.C.D.R. O Cruceiro de Valón (Ferrol)
Asociación de Veciños San Salvador de Serantes (Ferrol)
Asociación de Veciños San Xulián de Cabaleiros
Asociación de Veciños Santa Uxía de Lobás (O Carballiño)
Asociación de Veciños Viladóniga-Vilasanche (Ferrol)
Asociación de Xóvenes Empresarios de Bergantiños
Asociación Deportiva Amigos do Maratón (O Carballiño)
Asociación Drosera para o Estudo e Conservación do Medio Natural
Asociación Folclórico Cultural e Xuvenil Meiramar-Axóuxeres
Asociación Galega de Amizade con Israel
Asociación Galega de Editores
Asociación Galega de Guionistas
Asociación Galega de Historiadores (AGH)
Asociación Galega de Vítimas do Amianto (AGAVIDA)
Asociación Galega do Libro Infantil e Xuvenil (Gálix)
Asociación Galega do Xogo Popular e Tradicional
Asociación INTEGRO para a Deversidade Funcional de Bergantiños, Terra de Soneira e Fisterra
Asociación Inter-Cultural Santa Ferreña dos Encontros de Música Tradicional no Mosteiro de Carboeiro
Asociación O Fervedoiro
Asociación para a Defensa Ecolóxica de Galiza (Adega)
Asociación para a Loita Contra as Enfermidades de Ril (ALCER)
Asociación para a Recolleita e Difusión da Música Tradicional O Tear de Llerena (Pontevedra)
Asociación pola Protección Animal Abeiro
Asociación Roi Soga de Lobeira (Noia)
Asociación Socio Cultural Arrincadeira (O Ribeiro)
Asociación Socio-Cultural A Pomba do Arco (Foz)
Asociación Socio-Cultural Adellís (Silleda)
Asociación Socio-Cultural Almuíña (Marín)
Asociación Socio-Cultural Manuel Ferreiro (Lalín)
Asociación Sociocultural Vieiros (Oleiros)
Asociación Socio-Pedagóxica Galega (AS-PG)
Asociación Turístico-cultural Citania (Cedeira)
Asociación Veciñal Agra
Asociación Veciñal Camiño-Vello Coia
Asociación Veciñal e Cultural O Portabezal
Asociación Veciñal O Rosario-Inferniño (Ferrol)
Asociación Veciñal O Tombo
Asociación Xuvenil e Cultural Pedro Galán Calvete
Asociaçon Cultural O Castanhazo (Chantada)
Associaçom Cultural O Couto Mixto (Bruxelas)
Ateneo Ferrolán
Ateneo Republicano de Valdeorras
Aturuxo Local Social (Barbanza)
Baía Edicións
Banda de Gaitas Tradicional Airiños de Fene
Banda Potemkin
Blogues pola Lingua - Rede de blogueiras/os en defensa do galego
Bloque Nacionalista Galego
Breogán de Xestión S. L.
CEE de Vilagarcía de Arousa
CEIP A Ponte de Doiras (Cervantes)
CEIP Cernadas de Castro (Lousame)
CEIP Refoxos
CEIP San Xoán de Filgueira (Ferrol)
CEIP Sigüeiro
Central Unitaria de Traballadores (CUT)
Centro cultural Outeiro (Chanteiro - Ares)
Centro de Estudos Galegos da Universidad de Salamanca
Centro de Estudos Galegos de Trier (Alemaña)
Centro de Estudos Galegos do Lectorado da Universitat de Barcelona
Centro de Estudos Galegos Maria Filipowicz-Rudek
Centro de Estudos O Busaco (Aldán)
Centro de Formación e Recursos da Coruña
Centro Social Cultural e Deportivo As Pedriñas de Tameiga (Mos)
Centro Social Roi Soga de Lobeira (Noia)
CEP Pilar Maestu Sierra (Pobra do Caramiñal)
Ciberirmandade da Fala
CIFP Carlos Oroza
Club de Cazadores Campelo-Gandariños (Sobrado)
Club de Tenis Maianca (Oleiros)
Club Xcornapinos
Clube BTT Verín
Clube Valle-Inclán
CMVMC da Parroquia de Santa Mariña de Esteiro
Colectivo Cultural Ollomao (Barreiros)
Colectivo Didáctico-Ambiental LAPIS VERDES (Ferrolterra)
Colectivo Lingoretas
Colectivo Nacionalista de Marín
Colectivo Opaíí- Rádio Filispim (de Trasancos)
Colectivo Tatalo
Colectivo Urbano Lugrís
Colexio Oficial de Psicólogos de Galicia
Colexio Santa Juana de Lestonnac (Ferrol)
Comisión pola Memoria Sinhor Afranio
Comisión pola Recuperación da Memoria Histórica d’A Coruña
Comités Abertos de Escola e Facultade (CAF)
Comités Abertos de Estudantes (CAE)
Concellaría de Cultura de Carballo
Concellaría de Cultura do Concello de Sada
Concellaría de Cultura e Xuventude do Concello de Marín
Concellaría de Cultural de Vilagarcía de Arousa
Concellaría de Normalización Lingüística do Concello de Ourense
Concello da Coruña
Concello de Allariz
Concello de Ames
Concello de Arzúa
Concello de Castrelo de Miño
Concello de Chantada
Concello de Culleredo
Concello de Cuntis
Concello de Fene
Concello de Ferrol
Concello de Gondomar
Concello de Melide
Concello de Mugardos
Concello de Muros
Concello de Noia
Concello de Ordes
Concello de Ourense
Concello de Outes
Concello de Pontevedra
Concello de Redondela
Concello de Rianxo
Concello de Ribadeo
Concello de Riotorto
Concello de Salceda de Caselas
Concello de San Xoán de Río
Concello de Santiago de Compostela
Concello de Vedra
Concello de Vigo
Concello de Vilasantar
Concello de Zas
Concello do Porriño
Confederación Intersindical Galega (CIG)
Congelados José Bermúdez
Coordinadora de ENDLs de Vigo e Bisbarra
Coordinadora de Equipos de Normalización e Dinamización Lingüística de Ferrol
Coordinadora de Equipos de Normalización e Dinamización Lingüística do Barbanza
Coordinadora de Traballadores/as de Normalización da Lingua (CTNL)
Coral Polifónica Cruceiro de Valón (Ferrol)
CPI Cervantes (San Román de Cervantes – Lugo)
Cuarteto Tradicional Os Tarabelos (Viveiro)
Delegación do Alumnado de Enfermaría de Santiago (DAES)
Departamento da Mocidade da Unión Sindical de Traballadores de Galicia (USTG)
Departamento de Francés do CIFP Carlos Oroza
Departamento de Lingua e Literatura do IES de Viós (Abegondo)
Departamento de Lingua e Literatura do IES Neira Vilas (Oleiros)
Departamento de Lingua e Literatura do IES Pobra do Caramiñal
Departamento de Lingua e Literatura Galega do IES Coroso (Ribeira)
Departamento de Lingua e literatura galega do IES Lama das Quendas (Chantada)
Departamento de Lingua Galega do IES Nº 1 de Ordes
Departamento de Lingua Galega e Literatura do CIFP Carlos Oroza
Departamento de Lingua Galega e Literatura do CPI Alcalde Xosé Pichel (Coristanco)
Departamento de Lingua Galega e Literatura do IES Camilo José Cela (Padrón)
Departamento de Lingua Galega e Literatura do IES de Elviña (A Coruña)
Departamento de Lingua Galega e Literatura do IES de Teis (Vigo)
Departamento de Normalización e Dinamización Lingüística do IES María Soliña (Cangas)
Departamento de Normalización Lingüística do Concello de Abegondo
Digytel
DisKordia
Editorial Trifolium
EDNL do IES A Pinguela (Monforte de Lemos)
Embaixada Galega da Cultura-Renovação
ENDL da EOI de Ferrol
ENDL do C.R.A. O Esquío (Valdoviño)
ENDL do CEE O Pedroso (Santiago de Compostela)
ENDL do CEIP Balaídos (Vigo)
ENDL do CEIP Bispo Guerra Campos (Bertamiráns)
ENDL do CEIP Centieiras (Fene)
ENDL do CEIP Coutada-Beade (Vigo)
ENDL do CEIP de Santo Paio de Abaixo (Redondela)
ENDL do CEIP Illa Verde (Lugo)
ENDL do CEIP Pobra do Brollón
ENDL do CEIP San Isidro (Neda)
ENDL do CEP Brea Segade (Taragoña – Rianxo)
ENDL do CIFP Carlos Oroza
ENDL do CIFP Rodolfo Ucha Piñeiro (Ferrol)
ENDL do Colexio de Vite 1 de Compostela
ENDL do Colexio Fogar de Santa Margarida (A Coruña)
ENDL do CPI Aurelio M. Rei García
ENDL do CPI Curros Enríquez (Pazos de Borbén)
ENDL do CPI da Cañiza
ENDL do CPI de Zas
ENDL do CPI Doutor López Suárez (Escairón)
ENDL do CPI Padín Truiteiro (Arcade, Soutomaior)
ENDL do CPR Andaina (Culleredo)
ENDL do IEE Manuel Chamoso Lamas (O Carballiño)
ENDL do IES A Guía
ENDL do IES A Sangriña (A Guarda)
ENDL do IES A Sardiñeira (A Coruña)
ENDL do IES Agra de Raíces de Cee
ENDL do IES Alfredo Brañas (Carballo)
ENDL do IES Antonio Fraguas (Santiago)
ENDL do IES Aquis Celenis (Caldas de Reis)
ENDL do IES As Bizocas
ENDL do IES As Insuas (Muros)
ENDL do IES Auga da Laxe (Gondomar)
ENDL do IES Baio (Zas)
ENDL do IES Concepción Arenal (Ferrol)
ENDL do IES Coroso (Ribeira)
ENDL do IES Cosme López Rodríguez
ENDL do IES da Illa de Arousa
ENDL do IES da Illa de Arousa
ENDL do IES da Pobra do Caramiñal
ENDL do IES David Buján (Cambre)
ENDL do IES de Arzúa
ENDL do IES de Brión
ENDL do IES de Canido (Ferrol)
ENDL do IES de Celanova
ENDL do IES de Fene
ENDL do IES de Foz (Lugo)
ENDL do IES de Melide
ENDL do IES de Mos
ENDL do IES de Mosteiro de Meis
ENDL do IES de Ponteceso
ENDL do IES de Quiroga
ENDL do IES de Rodeira (Cangas)
ENDL do IES de Teis (Vigo)
ENDL do IES de Valga
ENDL do IES de Viós en Abegondo
ENDL do IES Eduardo Pondal
ENDL do IES Elviña (A Coruña)
ENDL do IES Espiñeira (A Coruña)
ENDL do IES Félix Muriel (Rianxo)
ENDL do IES Fonmiñá (A Pastoriza – Lugo)
ENDL do IES Francisco Daviña Rei (Monforte de Lemos)
ENDL do IES Francisco Sánchez (Tui)
ENDL do IES Isidro Parga Pondal (Carballo)
ENDL do IES Lamas de Abade (Santiago de Compostela)
ENDL do IES Lamas de Castelo (Carnota)
ENDL do IES Laxeiro de (Lalín - Pontevedra)
ENDL do IES Leliadoura
ENDL do IES Manuel Murguía (Arteixo)
ENDL do IES Marqués de Sargadelos (San Cibrao – Lugo)
ENDL do IES Marqués de Suanzes (Ferrol)
ENDL do IES Maruxa Mallo de Ordes
ENDL do IES Maximino Romero de Lema (Zas)
ENDL do IES Mendiño (Redondela)
ENDL do IES Mendiño (Vigo)
ENDL do IES Nº 1 de Ordes
ENDL do IES nº1 A Estrada
ENDL do IES O Ribeiro
ENDL do IES Pazo da Mercé (As Neves)
ENDL do IES Punta Candieira (Cedeira)
ENDL do IES Ramón Cabanillas (Cambados)
ENDL do IES Ramón Menéndez Pidal
ENDL do IES Ramón Otero Pedrayo (A Coruña)
ENDL do IES Ramón Otero Pedrayo (Ourense)
ENDL do IES Río Cabe (Monforte)
ENDL do IES Santa Irene (Vigo)
ENDL do IES Saturnino Montojo
ENDL do IES Teis (Vigo)
ENDL do IES Terra de Soneira
ENDL do IES Vilamarín
ENDL do IES Xelmírez I (Santiago de Compostela)
ENDL do IES Lama das Quendas (Chantada)
Entidade Local Menor de Queimadelos (Mondariz)
EOI de Santiago de Compostela
Escola de Tempo Libre Xaruma (Vigo)
Espazos Radiofónicos Galegos en Catalunya (ERGAC)
Esquerda Nacionalista
Esquerda Unida
Esquios
Fanny + Alexander
Fato Cultural Daniel Castelao (Trintxerpe-Pasaia)
Federación de Asociacións de Veciños A Chamusca (Moaña)
Federación de AVV Zona Urbana – Roi Xordo (Ferrol)
Federación de Centros Xuvenís Don Bosco de Galicia
Federación Galega de Asociacións de Emigrantes Retornados
Federación Municipal de ANPAS de Centros Públicos de Ensino do Concello de Ourense
Federación Provincial de ANPAs de Pontevedra
Federación Veciñal Eduardo Chao
Fervenzas Literarias
Frente Popular Galega (FPG)
Fundación Bautista Álvarez
Fundación Enclave
Fundación Galiza Sempre
Fundación Pedrón de Ouro
Fundación Xosé Soto (Fión – O Saviñao)
Fuzquenlla
GalegoZ
Galería Sargadelos de Ferrol
Galiza Nova
Galiza Sosego
Ghastas Pista?
Guezos (Banda Folk)
Hipócrita Teatro
IES de Tomiño
Ilumax Software
InfoRosal.com
Instituto de Estudos Chairegos
IPR Xestión
Kamikaze Producións
KoGiTo – Ska feito na GaliZa
Komandoantiincineradora.kai
Lectorado de Galego da Universitat Autònoma de Barcelona
Libraría Couceiro (Santiago de Compostela)
Libraría O Pontillón
Libraría Pedreira
Mabesuamel Evana S. L
Machina
Maquinaria da Costa
Matapiollos
Material Eléctrico Abeledo
Mencer Vermello
Mocidade pola Normalización Lingüística
Movemento polos Dereitos Civís
Movimento Defesa da Língua
Mulleres Terra do Saviñao
Nais e Pais polo Ensino en Galego
Nao
Nostrum-Cai Teatro
Nova Escena
Nova Escola Galega
O Som do Galpom
Obradoiro de Cultura Tradicional Chorima (Rois)
Observatorio da Mariña pola Igualdade
ONG Sildoura (O Barco de Valdeorras)
ONG Sinerxia
Os Festicultores Troupe (Compostela)
Os John Deeres
Os Trasnos do Moscoso
Os Tres Trebóns
Palimoco Teatro
Partido Comunista do Povo Galego
Partido Nacionalista Galego-Partido Galeguista
Pinchacarneiros
Plataforma Artabra21
Plataforma Medioambiental de Corrubedo
Projecto Mourente
Proxecto Estrume (Fanzine dixital galego)
PUZZLE: Asociación para a loita contra a exclusión social e laboral das persoas con discapacidade
Racing de Ferrol
Radiofusión
Rede Galega de Empresas
Restauración Hostelera Avelino
Revista Cultural A Taboada
Ridimoas (Beade)
Ruxe-Ruxe
Satel Telecom
Servizo de Normalización Lingüística do Concello das Pontes
Servizo de Normalización Lingüística do Concello do Barco de Valdeorras
Sindicato de Traballadoras e Traballadores do Ensino de Galiza (STEG)
Sindicato Labrego Galego
Sociedade Cultural Medulio
Sociedade Deportiva Valdetires de Campelo (Valdoviño)
Sociedade Galega de Historia Natural (SGHN)
Sono-Tone A Revista Galega de Música
Sporting Koes (A Laracha)
Tenencia de Alcaldía do Concello de Dodro
Toxos e Froles
Ulträqäns
Unidade Veciñal 26 de abril (Carral)
Unión da Mocidade Galega (UMG)
Unión do Povo Galego
Verdegaia
Vicepresidencia da Deputación de Lugo
Xaneco – Obradoiro de Instrumentos Musicais Galegos
Xornal Dixital AugasCeives
Xuventude Comunista Galega
Zënzar
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 16-05-2008 14:30
# Ligazón permanente a este artigo
Chuza! Meneame
Deixa o teu comentario
Nome:
Mail: (Non aparecerá publicado)
URL: (Debe comezar por http://)
Comentario:
© by Abertal
free web counter

contador de malmequeriáns dende o 1 de marzo 2007








Galiza

Malmequer