Malmequer


Pandereiteir@s e festeir@s da beira atlántica da Galiza


Malmequer
malmequer.vigo@gmail.com
 GAVETAS
 OS SERÁNS (Sección de consulta)
 FOTOS PARA A HISTORIA
 LIGAZÓNS
 BUSCADOR
 BUSCAR BLOGS GALEGOS
 ARQUIVO
 ANTERIORES

Calendario de Festivais de Verán na Galiza 2007
XUÑO


Festival Folc de Negreira
9 xuño : Quempallou, Irtio, Tanxedoras do pandeiro,…

Festival de Callobre (A Estrada):
29 xuño: A Chave do Xarro (Aguións), Alvariza (Vea), Os Ke Ai (A Estrada) e A Requinta de Xián (A Ulla)
30 xuño: Brighantya, Treixadura e Ruxe-Ruxe

XULLO


Festival de Ortigueira
5 xullo: Sete Saias (Galiza), Balbarda (Madrid), Crema de gaita (Galiza), La Jambre (Andalucía) e Bonovo (Galiza) no Esceario Runas
6 xullo: Centro Coreográfico Galego (Vacuo), Escola de Gaitas de Ortigueira (Galiza), Pepe Vaamonde Grupo (Galiza), Eric Rigler & Bad Haggis (Escocia/ EE.UU.), Flook (Irlanda/U.K.), Zarambeques (Galiza)
7 xullo: Sud ar Su: Bagad Kemper + convidados (Bretaña), Kroke (Polonia), Kepa Junkera (Euskadi), Daniel Bellón e Diego Maceiras + Álex Blanco (Galiza)
8 Xullo : Rosa Cedrón, Scotish Power Pipe Band + Finlay MacDonald (Escocia), Milladoiro (Galiza), Dervish (Irlanda), Mercedes Peón (Galiza)

Festichán (Moaña)
6 Xullo: Dios Ke Te Crew (Galiza), Remendaos (Manresa), Obrint Pas (Valencia), Hollywood Sinners (Toledo)
7 Xullo: Tanghana Show (Galiza), Sagarroi (Euskadi), La Troba Kung-Fú (Barcelona), Spunkfool (Girona)

Sabucedo 2007 (A Estrada)
6 xullo: Galegoz (Galiza), Alameda do Soulna (reggae-ska Madrid), EddieNesta (Kripton Industries-C. de Criptana- reggae, drum&bass)
7 xullo: Verbena na carballeira do Campo do Medio
8 xullo: Serán-Ruada na Carballeira do Campo do Medio

Asalto ao Castelo de Vimianzo:
7 Xullo: Berrogüetto, Deixa que xa, Pé de Boi e Black Bum


V Xoldra Enxebre na praia de Ariño (Xaviña - Camariñas)
13 xullo: Cristina Pato, Mutenrohi,...

Festival da Chaira (Baltar, A Pastoriza)
14 de Xullo: Os Cuchufellos (Speed Folk, Reaggae, Ska), Veria (Folk), De Perfil (Rock)
La Tarrancha (Ska, Reaggae), Porca Miseria (Punk Rock)


Festival da lingua en Compostela
20 xullo: Fermín Muguruza, Banda Bassotti, Nao, Boom Club

Festival Sons da Lameira (Matamá-Vigo)
MatamáFolc
20 xullo: Zurrumalla, Brigada Victor Jara e Ardentía
Malaherba Rock
21 xullo: Deskarats, Ofensiva, Oxtiax que te pariu, Ataque Escampe e O Leo e arremecaghona!

Festival Folc As Revenidas (Vilaxoán)
21 xullo: Carlos Blanco, Treixadura, A Compañía do Ruido e Banda Potenkim

Festival de Arealonga (Chapela)
20 Xullo: Homenaxe a Zeca Afonso: Da outra margem
21 Xullo: Crema de gaita e Linho do Cuco

Festival da Serrra da Queixa (Ourense)
21 Xullo: Guezos, Lamatumbá e Ruxe-Ruxe

IV Festival Sons do Vento en Melón (Ourense)
21 Xullo: Transilvanians, The Turres band, Kogito e Motor Perkins


Festival Vigofolcelta
23 de xullo (Castrelos): Treixadura, Davy Spillane, Shooglenifty
24 xullo (Casco Vello): Faltriqueira
25 xullo (Casco Vello): Os Cempés
26 xullo (Casco Vello): Balbarda
27 de xullo (Castrelos): SondeSeu e Flook


Festa da Fraga (As Pontes)
24 xullo: Muxarega, Four men and a dog e Celtas Cortos

Festival "Briga" día da Patria
24 xullo: Obrint pas, Trapalhada, Skarnio e skacha

Festigal:
24 xullo: Loretta Martin (Galiza: funk-rock), Babylon Circus (Franza: reggae, ska, jazz), Terrakota (Portugal), DJ Missil (Franza),...
25 xullo: Fia na Roca (Galiza), Nancy Vieira (Caboverde), Kroke (Polonia)


III Encontro Folc de Cabo da Vila (Muxía)
27 xullo: Guezos, Os Tres Trebóns e Pé de Boi.

XII Festixeve 2007 .Santo André de Xeve-Campo do Vilar-Fragoso (Pontevedra)
28 xullo: The Turres Band e A Matraca Perversa.
29 xullo: Festicultures Troupe e Cuchufellos.

Traba Folc (Laxe)
28 xullo: Ruxe-Ruxe (Galiza), Quadrilha (Portugal) e Muxarega (Galiza)

IV Festa Folk Praia do río Chamoso (O Corgo-Lugo)
29 xullo: Kerkennai, Xochilmica e Quempallou


AGOSTO


Festival Intercéltico de Moaña

3 Agosto: Blima (Asturies), Serra-lhe aí!!! (Galiza) e Korrontzi (Euskadi)
4 Agosto: Pé de boi (Galiza), Mercedes Peón (Galiza) e Quempallou (Galiza)
5 Agosto: Xochilmica (Galiza) e Oskorri (Euskadi)

III Festival Folc Praia de Ézaro (Dumbría)
3 agosto: Fibela (da Escola Municipal de Pandereteiras de Dumbría), Fol Baleiro e Berroguetto ás 23:00

XI Festa Celta do Lugnasad (Bretoña-Lugo)
3 agosto: Stranniki (Rusia-Galiza), Linho do Cuco (Galiza), Os Carunchos (Galiza)

Festival Arranchando Culturas - Burela (Lugo):
4 agosto:Oskorri (Euskadi), David Pasquet (Breizh), Dios Ke Te Crew (Galiza)

Festa da Carballeira de Zas
4 agosto: Radio Cos (Galiza), Llan de Cubel (Asturias), Solas (Irlanda - EEUU), Sharon Shannon (Irlanda) e Pepe Vaamonde Grupo (Galiza)

Festival Pardiñas (Guitiriz)
4 agosto: Ghaita Depedra (Galiza), Os Cempés (Galiza), Korrontzi (Euskadi) e Os Tres Trebóns (Galiza)
5 de agosto: Dazkarieh (Portugal), Xuaco Amieva (Asturies) e Elzef (Franza).


A Noite do Trasno (Beluso)
10 agosto: Los Pulseritas (flamenco-fusión), Os Cempés, La Familia Iskariote (ska-reggae) e Pulpiño Viascón.
11 agosto: Malas pulgas (Punk), A Gran Treboada (Os Tres Trebóns e Jarbanzo Negro) e El Combolinga.

Festival Músicas da Terra en Ouzande (A Estrada)
10 de agosto: Faltriqueira, Banda Potemkin, Retrouso e lúa de Fouce

Celtirock Festival (Montalegre-Portugal)
10, 11 e 12 agosto: ADIADO

XII Festival "As nosas músicas" de Couso (A Estrada)
14 agosto: Serra-lhe ai!!!, Banda Potemkin e Festicultores


Esmorga Folc (Bandeira-Silleda)
17 agosto: Raigañas, A Gaita de Sarandón, Xochilmica, Anxo Lorenzo, John Mcsherry e Banda Potemkin

Festival Irmandiño de Moeche
17 agosto: Os Chiquilicuatres, Clan Maragato e Cuchufellos
18 agosto: Balakandra, Pepe Vaamonde Grupo, Os Cempés e Triquel

Festival Pontelouco en Castro Caldelas:
18 agosto: Os tres trebóns e o Vendaval do rosal, Fabulosos Cubatas e Fuckink brothers, Cuchufellos e Banda Potenkin.

Festival Sarabanbuxa en Boiro
18 agosto: Skarnio, Dios ke te Crew, Rever,…

Festival O Pino Folk (carballeira de vimieiro-lardeiros)
18 agosto: Regueifeiros (Luis e Benito), A requinta de Xián, Os carunchos

Festival do Castro - Ferreira de Pantón (Lugo)
18 agosto: Os Festicultores Troupe, Sérralle aí!!, Dandy Fever, Che Sudaka, Bob de Rage Sense e Toñito de Poi.

Festival de Vilariño (Hío)
18 agosto: Treixadura, Guezos e A Compañía do Ruido

Festival Rebumbio 2007 (Mos)
24 de Agosto: Os Veraneantes
25 agosto: Malvela, Ludovaina, Os Veraneantes e Darrente a Parede. Os Chiquilicuatres, The Turre's Band, Kogito e Os Cuchufellos.

Festival Folk de Guísamo (Bergondo)
25 Agosto: Rosa Cedrón, Antonio Placer, Dani López, Madialeva e Llan de Cubel

Festival Brincadeira en Ordes
25 Agosto: Lamatumbá, Terrakota, Samesugas, Kastomá, Mofa e Befa ás 22:00 no campo de futbol (de balde)

Festival Lúa Meiga (O Viso)
25 e 26 Agosto: Pradairo, Treixadura (+ Orfeón) e Tiruleque


SETEMBRO


Festival da Poesía de Salvaterra
30 agosto: Filipa Pais
31 agosto: Galegoz, Boom Club, Peste & Sida, Obrint pas
1 setembro: Xarín, Marful, Mercado negro e Dany Silva


Festival A Gresca en Cerceda (A Coruña)
7, 8 e 9 setembro: Zënzar, Rumborrachera, Malandrómeda, Os Veraneantes, Quempallou, Festicultores,...

II Festival Folc de Elviña (A Coruña)
8 setembro: Ruote, Os Tres Trebóns e Os Cempés

Festival Repercusión en Allariz
14, 15 e 16 setembro: Sonoro Maxín, Banda Potemkin, Os Tres Trebóns, Festicultores,…


IV Festival Meigas Fora (Poulo 2007) Ordes,
21 Setembro: Zënzar, Fade Records, Black Bum, Delahoja, Esterko e C'mon Baby Destroy.
22 Setembro: Axouxere, Banda Potemkin, Fanta Rei, Os Sosios e Fade Records.

Festival Multicultural ”Pé Na Estrada” - A Estrada (Pontevedra)
22 Setembro: Pé de Boi, Fritanga, Oito nun Piso e Compañía do Ruido

Romaría da Sainza- II Noite Moura” - Rairiz de Veiga (Ourense)
22 Setembro: Os Tres Trebóns, Cuchufellos e Eskorzo


II Festival da Mocidade (Vilar de Santos-Ourense)
29 setembro: Skarnio, Guezos e kumpania Algazarra

NOVEMBRO


Castañazo Rock en Chantada
3 novembro: Zenzar, Rastreros, Ruxe Ruxe, Tres Trebóns, Cuchufellos, Motor Perkins e Dixebra
Comentarios (5) - Categoría: Festivais - Publicado o 08-06-2007 11:51
# Ligazón permanente a este artigo
Chuza! Meneame
5 Comentario(s)
1 Informo:
O Intercéltico do Morrazo que se celebra en Moaña contará con 4 días de concertos, comezando o xoves 2 d#blgtk08#e agosto con dous grupos.
Ademáis, durante a semana haberá obradoiros de baile e música.

Saúdos!
Comentario por Milego (09-06-2007 03:26)
2 MATAMÁFOLC 2007
Terá lugar o VENRES 20 de XULLO no torreiro da festa de Matamá e contaremos coa pa#blgtk08#rticipación de: ZURRUMALLA, BRIGADA VÍCTOR JARA e ARDENTÍA. Contamos con todos vós. Aturuxos para todos.
Comentario por Alicia (11-06-2007 20:22)
3 VI NOITE DA LÚA MEIGA (O Viso - Redondela)
Terá lugar o 25 e 26 de Agosto.
O 25 de agosto contaremos con TREIXADURA, TIRULEQUE e alg#blgtk08#unha sorpresa máis.

O 26 haberá música tradicional, xantar popular, xogos populares, etc.

Idevos preparando.
Comentario por Xosé Covelo (12-06-2007 20:44)
4 pois a min xa me cundia ir a velos Kroke a Compostela, #blgtk08#xa que non os puiden ver en Ortigueira :)
saúdos
Comentario por breogain (16-07-2007 22:55)
5 O festival Irmandiño xa ten páxina web:
www.festivalirmandino.galeon.com#blgtk08#r /> ainda que é unha web provisional xa se pode consultar o programa deste ano
Comentario por Irmandiño (26-07-2007 01:20)
Deixa o teu comentario
Nome:
Mail: (Non aparecerá publicado)
URL: (Debe comezar por http://)
Comentario:
© by Abertal
free web counter

contador de malmequeriáns dende o 1 de marzo 2007








Galiza

Malmequer