Malmequer


Pandereiteir@s e festeir@s da beira atlántica da Galiza


Malmequer
malmequer.vigo@gmail.com
 GAVETAS
 OS SERÁNS (Sección de consulta)
 FOTOS PARA A HISTORIA
 LIGAZÓNS
 BUSCADOR
 BUSCAR BLOGS GALEGOS
 ARQUIVO
 ANTERIORES

Resumo Seráns 2015-2016
5 de setembro
- IX Serán dos Callos (Salceda de Caselas)
- Foliada da Carballeira (Becerreá)

12 de setembro
- IX Serán das Tarambainas (Cabral-Vigo)
- III Serán de Alxén (Salvaterra de Miño)

13 de setembro
. I Fiadeiro en Vilacoba (Salvaterra de Miño)

2 de outubro
- II Foliada Santiaguiña (As Somozas)

3 de outubro
- V Serán de Tahúme (Oliveira - Riveira)
- X “Serán da Colleita” en San Tomé de Parderrubias; no Torreiro da Igrexa (Salceda de Caselas)

10 de outubro
- Serán da Marcha Mundial das Mulleres ás 21:00 horas no Parque de Castrelos (Vigo)

17 de outubro
- Serán no Furancho da Balsa (Matamá-Vigo)
- Serán de San Miguel de Deiro (Vilanova de Arousa)

24 de outubro
- Serán Carballeira (Picoña-Salceda de Caselas)

31 de outubro
- III Foliada de Santos en Monterroso.
- III Serán da Castaña (A Cañiza)

14 de novembro
- Serán en Fornelos de Montes
- VI Ruada de Moraña
- Serán de outono na Telleira de Boimil (Boimorto).
- Serán no centro cultural de Mosende (o porriño)

21 de novembro
- Serán en Calvos (Fornelos de Montes), na casa do pobo

28 de novembro
- Serán homenaxe a "Domingo Amoedo" na Casa vecinal de Pazos de Borbén.
- IV serán de Sela (Arbo) a partir das 5 da tarde
- Memorial-Serán "Secundino Pérez Sanromán", en Chandebrito (Nigrán)

12 de decembro
- Serán de Mondariz na Praza de Abastos

16 de xaneiro
- IV serán Airiños da fracha na casa do pobo de Marcón (Pontevedra)
- Serán da debullada (Estás-Tomiño)

23 de xaneiro
- III Serán Pousos da Area no Multiusos do Mercado de Abastos en Marín

30 de xaneiro
- Serán en Gargamala (Mondariz), na casa cultural
- Serán de Arbo

13 de febreiro
- Serán dos namorados de Toutón (Mondariz)

20 de febreiro
- Serán en San Vicente de Oitaven (Fornelos de Montes), na Casa cultural.

27 de febreiro
- Serán de Santiago de Oliveira (Ponteareas) no centro cultural "Os Muiños de Oliveira"

5 de marzo
- Serán en Soutelo de Montes

12 de marzo
- Serán de Meirol (Mondariz)

19 de marzo
- VIII Serán en Mouriscados (Mondariz), na Casa Cultural

24 de marzo
- Serán do Sor (O Barqueiro)

26 de marzo
- Serán en Randufe (A Cañiza).
- Serán na Ermida de Pazos de Borben.

2 de abril
- Serán de Fozara (Ponteareas).

9 de abril
- Serán en Vilasobroso (Mondariz), no Casino
- Serán en Regodobargo (Ponte Caldelas).
- Serán no Freixo (Valadares-Vigo)
- Serán dos muiños do vento (Catoira)
- Serán no Centro Cultural Casino de Vilasobroso (Ponteareas)

16 de abril
- Serán de A flor de toxo> (Avión)
- Serán na casa do pobo de Moreira (Soutomaior)
- VIII Serán do Patrocinio (Rianxiño- Rianxo)
- Ruada de Cabaleiros na Pontraga (Tordoia)

23 de abril
- Serán en Chain (Ponte Caldelas)
- Aña Urbana en Pontevedra
- II serán en Laias (Cenlle-Ourense) no Centro Sociocultural.
- Serán en Randufe (A Cañiza)
- Serán de Vilacoba ( Salvaterra )

30 de abril
- Serán en Guillade (Ponteareas)
- Serán do Coello en Lourido (Soutomaior)
- II Serán de Sta María de Tebra (Tomiño)

7 de maio
- Ruada en Xesta (A Lama) Adiada
- IV Serán de Cumiar (Ponteareas) na Casa Cultural
- Serán do Porriño
- II Serán de Camos (Nigrán) no pavillón do local da comisión de festas (xogo dos bolos Camos)

14 de maio
- Serán do baile vello en Valadares (Vigo), ó caron do torreiro da igrexa

21 de maio
- IX Serán de Nespereira (Pazos de Borbén) na Casa da Cultura
-Serán de Borreiros (Gondomar) no centro cultural
- IIª Ruada en Xende (A Lama)

28 de maio
- Serán Mar de Rianxo
- Serán do Coto no Colexio Carballal de Cabral-Vigo
- X Noite de Fiadeiro en Vilavidal (Ramirás - Ourense)

29 de maio
- Tarde de fiadeiro en Vide (As Neves)

3 de xuño
-Serán no Centro Cultural de Beade (Vigo)

4 de xuño
- V Serán dos Maios en Queimadelos (Mondariz),

11 de xuño
- Noite da Moura en Rebordechán-Crecente
- Serán na II Xuntanza Folc Follas de Olivar na Insua (Pontecaldelas), na Area Recreativa Carreira Ancha
- VI Serán Traspés na alameda de Sárdoma (Vigo)
- IV Serán de Pantiñobre (Arzúa)

18 de xuño
- V Serán da Capela. Na capela das Angustias (Xil - Meaño).
- X Foliada de Airiños da Lagoa (O Serán de Baíña) na Casa dos Veciños de Baíña (Baiona)

25 de xuño
- IX Serán á beira do mar no Parque da Palma de Baiona.
- VIII Serán de Rande (Redondela)

2 de xullo
- Serán de Santiaguiños en Boimorto

30 de xullo
- II Serán de Arcos (Ponteareas).

13 de agosto
- Serán en San Lorenzo de Oliveira (Ponteareas)

21 de agosto
- Serán en Gargamala (Mondariz) ao carón da igrexa
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 06-09-2016 18:42
# Ligazón permanente a este artigo
Chuza! Meneame
Deixa o teu comentario
Nome:
Mail: (Non aparecerá publicado)
URL: (Debe comezar por http://)
Comentario:
© by Abertal
free web counter

contador de malmequeriáns dende o 1 de marzo 2007








Galiza

Malmequer