Malmequer


Pandereiteir@s e festeir@s da beira atlántica da Galiza


Malmequer
malmequer.vigo@gmail.com
 GAVETAS
 OS SERÁNS (Sección de consulta)
 FOTOS PARA A HISTORIA
 LIGAZÓNS
 BUSCADOR
 BUSCAR BLOGS GALEGOS
 ARQUIVO
 ANTERIORES

Seráns 2013/14
7 de setembro
- II Serán dos callos en Poio
- I Serán de Alxén (Salvaterra)
- II Trullada-Serán en A Poboanza (Parada de Amoeiro)

14 de setembro
- Foliada da Mariña (Xove)

21 de setembro
- VIII Serán das Tarambainas (Cabral-Vigo)

28 de setembro
- III Serán de Tahume (Riveira)
- Serán en Portameán (Belesar-Baiona)

5 de outubro
- VIII “Serán da Colleita”, en Parderrubias (Salceda de Caselas) no Torreiro da Igrexa

12 de outubro
- I Serán Lembranzas da Ría en Darbo (Cangas)

19 de outubro
- IV Serán da colleita da Ruada de Randufe (A Cañiza), no campo de futbol.

26 de outubro
- IV Serán Carballeira en Picoña (Salceda de Caselas).
- Serán en Barcela (Arbo)
- III Ruada de Teixeiro (Curtis)

1 de novembro
Foliada de Santos en Monterroso (Lugo),

2 de novembro
- VI Foliada de Sada (A Coruña),

8 de novembro
- IV Serán-Magosteiro en Moraña - A ruada de Moraña.

9 de novembro
- II Serán de Sela (Arbo)
- I Serán no Souto de Rubiáns (Vilagarcía de Arousa)
- VIII Serán-Fiada de Viladesuso (Oia)

10 de novembro
- Serán e Magosto en Vincios (Gondomar)

16 de novembro
- I Serán da castaña na Cañiza.
- Serán de Calvos (Fornelos de Montes)
- V Serán Ledicia en Burela

17 de novembro
- V Serán e Magosto en Lourido (Salvaterra de Miño)

29 de novembro
- Serán de Gaxate (Pontecadelas)
- Serán-Magosto en Couso (Gondomar)

30 de novembro
- III Foliada "Castañas asadas e viño con mel" no C. C. Rosalía de Castro de Domaio - Moaña
- Foliada no Magosto furtivo (O Viso-Redondela)
- III Repichoca en Canido (Ferrol)
- Serán en San Andrés de Comesaña (Vigo)
- III Foliada do Souto (Vedra)

15 de decembro
- Serán en Mondariz, diante da igrexa

11 de xaneiro
- 3º Serán da Debullada en Estás (Tomiño)

18 de xaneiro
- II Serán na casa do pobo de Marcón (Pontevedra)
- Serán en Gargamala na casa cultural do barrio de Mourelle
- Serán de Cabeiras ( Arbo)

25 de xaneiro
- I Serán Pousos da Area no Local Multiusos do Concello de Marín
- Serán en Prado da Canda (Covelo)
- Serán en Arbo, a carón do cuartel da Guarda Civil

1 de febreiro
- IV Ruada da Ribeirana en Ribadavia
- Serán en Meirol (Mondariz)
- Serán no Teleclub de Caritel (Pontecaldelas)

8 de febreiro
- Serán en San Vicente de Oitavén (Fornelos de montes) na casa cultural
- Serán de San Blas (Salcedo)

14 de febreiro
- Serán do Lecer na Casa do Pobo de Pazos

15 de febreiro
- Serán de Toutón (Mondariz)

22 de febreiro
- Serán de Santiago de Oliveira (Ponteareas), no centro cultural Os Muiños de Oliveira

1 de marzo
- Serán na casa do pobo de Moreira (Soutomaior).

15 de marzo
- VI Serán en Vilacoba (Salvaterr​a de Miño)

22 de marzo
- VI serán de Mouriscados (Mondariz)
- Serán da Angustias (Nigrán) no recinto de festas das Angustias
- Serán na Ermida, en Pazos de Borbén.
- Serán de Froles Mareliñas en Chapela (Redondela)

29 de marzo
- Serán de Avión na Discoteca "Sifón" a partires das 21:00

5 de abril
- Serán en Fozara (Ponteareas)
- III Serán Cidade de Tui

12 de abril
- Serán en Regodobargo (Pontecaldelas)

17 de abril
- Serán do Sor no Porto do Barqueiro (A Coruña)

25 de abril
- Serán de Beirán (Matamá-Vigo).

26 de abril
- Serán en Guillade (Ponteareas)
- Serán de Catoira, no edifico Felipe Aragunde

2 de maio
- I Serán no Cumio do Monte Lobeira (Vilanova de Arousa)

2 de maio
- II serán no torreiro nas Festas de Santa Mariña de Cabral (Vigo)
- II Serán da Lamprea (Arbo)

3 de maio
- Serán do Coello en Lourido (Soutomaior)
- II Serán de Cumiar (Ponteareas)
- Serán do Freixo (Valadares-Vigo)
- Serán de Boborás, no colexio
- II Serán de Cela (Mos)

10 de maio
- Serán na capela do torreiro de Chain (Ponte Caldelas)
- Serán en Valadares (Vigo), no “Baile vello” ó carón do torreiro da igrexa.
- VI Serán do Patrocinio en Rianxiño- Rianxo
- Ruada en Cabaleiros (Tordoia)
- XII Serán do Muiño de Fausto (Coiro-Cangas do Morrazo)
- II Serán Mar de Arousa (Bamio-Vilagarcía de Arousa)

16 de maio
- Serán no torreiro da Festa de San Sebastian de Fragoselo (Coruxo-Vigo)

17 de maio
- VII Serán de Nespereira (Pazos de Borbén),

24 de maio
- Serán do Coto no Colexio Carballal (Cabral - Vigo)
- Serán en Oroso (A Cañiza)

31 de maio
- III serán dos Maios en Queimadelos (Mondariz)
- VIII Noite de Fiadeiro en Vilavidal (Ramirás - Ourense)
- IX Serán Mar de Rianxo
- Serán en Borreiros (Gondomar)
- Serán do Remuiño en Paraños (Covelo)

1 de xuño
- Tarde de fiadeiro en Vide (As Neves)

6 de xuño
- Serán en Pinzás

7 de xuño
- Ruada na casa do pobo de Seixido (A Lama)
- IV Serán da A. C. Traspés (Vigo)
- Serán da Cereixa (Beade-Vigo)
- Serán do Garabano na Ribeira (Crecente)

14 de xuño
- Noite da Moura en Rebordechán (Crecente)
- VIII Foliada Airiños da Lagoa (Baiña-Baiona)
- II Seran de Tomeza (Pontevedra)
- III Serán da Capela (Xil-Meaño)

21 de xuño
- Serán da beira do mar (Baiona)

28 de xuño
- Serán do Fiadeiro (Vigo)

5 de xullo
- Serán de Avión no torreiro da capela.
- IX Romaría da Conrobla, serán ou foliada ao xeito de Boimorto
Comentarios (0) - Categoría: Seráns e Foliadas - Publicado o 28-08-2014 12:19
# Ligazón permanente a este artigo
Chuza! Meneame
Deixa o teu comentario
Nome:
Mail: (Non aparecerá publicado)
URL: (Debe comezar por http://)
Comentario:
© by Abertal
free web counter

contador de malmequeriáns dende o 1 de marzo 2007








Galiza

Malmequer