Malmequer


Pandereiteir@s e festeir@s da beira atlántica da Galiza


Malmequer
malmequer.vigo@gmail.com
 GAVETAS
 OS SERÁNS (Sección de consulta)
 FOTOS PARA A HISTORIA
 LIGAZÓNS
 BUSCADOR
 BUSCAR BLOGS GALEGOS
 ARQUIVO
 ANTERIORES

Comeza a semana
Segunda feira 21 (Luns)
• Os Carunchos e Pelepau en Bembrive (Vigo) ás 22:30

Terza feira 22 (Martes)
• III Certame folc (Compostela) na praza da Quintana ás 21:30: Kepa Junkera, Xose Manuel Budiño e a Banda das Crechas
• Banda de Balbina na festas da dorna (Ribeira)

Corta feira 23 (Mércores)
• Guezos e A Banda de Andrelo na festas da dorna (Ribeira)

Quinta feira 24 (Xoves)
• Festa da Fraga (As Pontes): Balakandra, Andrés Penabad, Skerrryvore, Muxarega
• VII Festival Antrospinos (Taragoña-Rianxo): Habelas Hainas, Labregos do tempos dos Sputniks, Noite fechada,...
• Festigal (Compostela): A Quenlla, Ses, Nao, Festicultores,...
• Ollomol e Diplomáticos de Montealto na festas da dorna (Ribeira)
• Ataque Escampe en Sargadelos (Cervo) ás 22:45
• Malvela en Bembrive (Vigo)
• Festa da Cultura ás 22:00 na Porta do Sol de Vigo: Vrienden, Cuarteto Caramuxo e Crema de gaita

Sexta feira 25(Venres)
• Festa da Fraga (As Pontes): Heredeiros da Crus, A Banda de Balbina, Dakídarria
• VII Festival Antrospinos (Taragoña-Rianxo): Cuchufellos, Lakazáns, La Tarrancha,...
• XXX Festival Intercéltico do Morrazo (Moaña): SeisPorOito e Luar na Lubre
• Festigal (Compostela): Habelas Hainas, Os da Ría, Grampoder, García Mc,...
• Festival Briga (Compostela): Raiba, Liska!, Betagarri, Rebelióm do Inframundo
• Vaamonde, Lamas&Romero, O Sonoro Maxín e Os Cempés en Mera (Oleiros)
• A Roda en Sargadelos (Cervo) ás 22:45
• Kogito en Couso (Gondomar) ás 22:30
• Astarot en Aldán (Cangas do Morrazo)
• Festa da Cultura ás 22:00 na Porta do Sol de Vigo: Filobia, Paracetamol e Fanfarria Takikardia
• Faltriqueira na Praza Alfredo Brañas (Cambados) ás 22:30

Sábado 26
• VII Festival Antrospinos (Taragoña-Rianxo): Caimán do río Tea, Familia Caamagno,...
• XXX Festival Intercéltico do Morrazo (Moaña): Susana Seivane e Xose manuel Budiño
• Festival Xovenau en Comesaña (Vigo): Skandalo GZ, A Banda de Andrelo, ...
• Riobó na Praza Casa da Torre de Redondela.
• Coro tradicional Cantares de Brión, Irmandiños de Vincios, Abóbriga,... en Couso (Gondomar)
• Maskarpone e Liviao de Marrao en Maceda
• Os Cuchufellos e The Tetas Van en Albarellos (Monterrei)
• Festa da Cultura ás 22:00 na Porta do Sol de Vigo: Banda de gaitas Xarabal, Anco Lorenzo, Peregrino Gris, ...

Domingo 27
• A Quenlla na Praza Massó (Bueu) ás 21:30
• Treboeiros da Muimenta en Couso (Gondomar)
• Oscar Ibáñez & Tribo na Festa do Carneiro ao Espeto de Moraña
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 21-07-2014 15:45
# Ligazón permanente a este artigo
Chuza! Meneame
Deixa o teu comentario
Nome:
Mail: (Non aparecerá publicado)
URL: (Debe comezar por http://)
Comentario:
© by Abertal
free web counter

contador de malmequeriáns dende o 1 de marzo 2007








Galiza

Malmequer