Malmequer


Pandereiteir@s e festeir@s da beira atlántica da Galiza

Malmequer
malmequer.vigo@gmail.com
 GAVETAS
 OS SERÁNS (Sección de consulta)
 FOTOS PARA A HISTORIA
 LIGAZÓNS
 BUSCADOR
 BUSCAR BLOGS GALEGOS
 ARQUIVO
 ANTERIORES

Comeza a semana
Segunda feira 13 (Luns)
• Berroguetto en Viveiro, na paraza maior ás 22:30

Terza feira 14 (Martes)
• Cántigas da Terra no parque Santa margarida (A Coruña) ás 20:00
• Tic-Tac nos xardíns de Méndez Nuñez (A Coruña) ás 20:00
• Quempallou en Monforte de Lemos
• As Nosa Músicas (Couso-A Estrada): Os Cempés, Zurrumalla, Vai de Roda, Retrouso, O Ghusto do boi,...
• Festival Folk de Hermisende (As Portelas-Zamora): Guezos e Fracasados de Antemano

Corta feira 15 (Mércores)
• Odaiko Percusión e amigos na praza da Ferraría (Pontevedra) ás 21:00
• Treixadura con Cantigas e Agarimos en Pontevedra na Praza de España ás 22:30

Quinta feira 16 (Xoves)
• Soas (Cristina Pato e Rosa Cedron) no Parque de Oza (A Coruña) ás 22:00
• Sés na Pousada das Ánimas (Boiro)

Sexta feira 17 (Venres)
• Traspés na Romaría de San Roque (Vigo) ás 18:00
• Trío Vaamonde, Lamas e Romero + Banda de Música de Pontevedra na praza da Ferraría (Pontevedra) ás 21:00
• Xose Manuel Budiño e Kepa Junquera en Pontevedra na praza de España ás 22:00
• A Banda da Balbina en Portosín
• XXXIII Festival Irmandiño de Moeche: Repichoca popular ás 22:00
• XXIV Esmorga Folk (A Bandeira-Silleda): Tanto Nos Ten, Zurrumalla, Carapaus, Os Cuchufellos

Sábado 18
• Xornadas 25 aniversario de Tahume (Ribeira)
• X festival de baile e música tradicional Aleivosía (Rianxo) ás 21:30
• Treixadura en Malpica
• Tridentes no Tente en Pé (Carballedo)
• Ponte Louco 2012 (Castro Caldelas): Sacha na hortaa, Falperrys, Alpargata
• XXXIII Festival Irmandiño de Moeche: No Combaro, Berros do Castro, Fred Morrison & Matheu Watson, Pablo Seoane Grupo, Alén de Ancos
• Festival do Castro (Pantón): Skarallaos, Balakandra, La Troba kung-fu, Ataque Escampe,...
• X Noite Folk (Negreira): Malvela, A Requinta da Laxeira, Pan de Capazo
• XIII Festa Folc de Vilariño (Cangas do Morrazo): Ludovaina, Zurrumalla, Ruxe-Ruxe, Compañía do Ruido
• Festa Folc Fin do Camiño (Fisterra): Os Tres Trebóns, Estimaba que viñeras, Chotocoeu,...
• Foliada cantos de Taberna por Pontevedra

Domingo 19
• Xornadas 25 aniversario de Tahume (Ribeira)
• Festival Terra Brava (O Incio): Tiruleque, Quempallou, Labregos no tempo dos Sptniks
• Foliada cantos de Taberna por Pontevedra
• Linho do Cuco na fasta da empanada de Allariz
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 13-08-2012 16:21
# Ligazón permanente a este artigo
Chuza! Meneame
Deixa o teu comentario
Nome:
Mail: (Non aparecerá publicado)
URL: (Debe comezar por http://)
Comentario:
© by Abertal
free web counter

contador de malmequeriáns dende o 1 de marzo 2007








Galiza

Malmequer