Malmequer


Pandereiteir@s e festeir@s da beira atlántica da Galiza


Malmequer
malmequer.vigo@gmail.com
 GAVETAS
 OS SERÁNS (Sección de consulta)
 FOTOS PARA A HISTORIA
 LIGAZÓNS
 BUSCADOR
 BUSCAR BLOGS GALEGOS
 ARQUIVO
 ANTERIORES

Comeza a semana
Segunda feira 25 (Luns)
• Germán Díaz no Salón de actos do MARCO (Vigo) ás 20:30
• O Sonoro Maxín na praza Maior de Ourense ás 22:00

Terza feira 26 (Martes)
• Concerto homenaxe a Celso Emilio Ferreiro no C.C. Caixanova (Vigo) ás 20:00: Ataque Escampe, Patricia Moon, Luis Emilio Batallán, Davide,...
• Concerto Terra da Fraternidade (Homenaxe a Zeca Afonso): Joao Afonso, Uxía, Xurxo Souto, Najla Shami, Ico,... na Praza Maior de Ourense ás 22:30

Corta feira 27 (Mércores)
• Festas do barrio de San Pedro (Compostela): Talabarte
• Foliada no Bar Rúa (Rúa de San Pedro - Compostela)

Quinta feira 28 (Xoves)
• Festas do barrio de San Pedro (Compostela): Maghúa, Os Modernos e Ardentía
• Carlos Núñez e a Orquesta Sinfónica de Galicia no Pazo da Ópera (A Coruña)
• Derrame Rock (Ourense): Los Suaves, O Sonoro Maxín, Festicultores, Cuchufellos, Ulträqäns, Final Concurso Radio Galega, Gatillazo, Miguel Costas...

Sexta feira 29 (Venres)
• Festas do barrio de San Pedro (Compostela): Sacha na horta, Dios Ke Te Crew e Terbutalina
• Milladoiro no Teatro Colón (A Coruña)
• Lulavai no pub Gatos (Melide)
• Carapaus no Liceum (O Porriño)
• Treixadura coa Coral de Ruada en Ourense ás 22:30 na praza Maior
• Foliada Cantos de Taberna (Pontevedra)

Sábado 30
• Encontro de grupos folklóricos de Pontecesures, no peirao dende as 11:00
• Homenaxe a Carlos Conde (Tito Galiña) en Sardoma (Vigo)
• XI Festival Retrouso (Cela-Bueu)
• Festas do barrio de San Pedro (Compostela)
• Derrame Rock (Ourense): Heredeiros da Crus, Zenzar, Dakidarría, Los Enemigos, Reincidentes, Rosendo,...
• Festival en favor dos refuxiados saharauís as 21:00 no Campo de Arriba de Rianxo: Verdegaio e a Orquestra Os Modernos
• Marful en Allariz na Fundación Vicente Risco ás 21:00
• Tertubalina na Sala Karma (Pontevedra)
• Coanhadeira, Xose Manuel Budiño e Kepa Junquera en Ourense na Praza Maior ás 22:30
• Serán de Esfarrapada (Anceu-Pontecaldelas)
• Serán de Freixo (Crecente)

Domingo 1
• Festas do barrio de San Pedro (Compostela): Romaría ás 14.00h. Os Estalotes
As pandereteiras de Toutón e Pazos de Borbén
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 25-06-2012 10:55
# Ligazón permanente a este artigo
Chuza! Meneame
Deixa o teu comentario
Nome:
Mail: (Non aparecerá publicado)
URL: (Debe comezar por http://)
Comentario:
© by Abertal
free web counter

contador de malmequeriáns dende o 1 de marzo 2007








Galiza

Malmequer