Malmequer


Pandereiteir@s e festeir@s da beira atlántica da Galiza


Malmequer
malmequer.vigo@gmail.com
 GAVETAS
 OS SERÁNS (Sección de consulta)
 FOTOS PARA A HISTORIA
 LIGAZÓNS
 BUSCADOR
 BUSCAR BLOGS GALEGOS
 ARQUIVO
 ANTERIORES

Seráns 2010-2011
4 de setembro
- Serán en Salceda de Caselas
- Serán en Ribeira
- Serán no Rosal

18 de setembro
- Serán das Tarambainas (Lavadores - Vigo)

24 de setembro
- Seran en Gargamala (Mondariz) no adro da igrexa

25 de setembro
- Serán da Carballeira (Salceda de Caselas)

2 de Outubro
- Serán de San Miguel no Teleclub de Gaxate (A Lama)
- Serán de San Tomé en Parderrubias (Salceda de Caselas) no Torreiro da Igrexa.

9 de outubro
- Serán no Mercado Gaxate (A Lama)

16 de Outubro
- Serán do Furancho da Balsa (Matamá-Vigo)
- Ruada de Arteixo

23 de outubro
- Serán en Achas-Randufe,(A Cañiza). a carón do campo de futbol
- Serán en Barcela (Arbo)
- Serán no casino de Antas (A Lama)
- Serán en Mosende (O Porriño)

30 de outubro
- Serán en Arantei (Salvaterra de Miño) no Pavillón de Deportes

31 de outubro
- Serán do Samaín na Alameda de Redondela.

6 de Novembro
- III Foliada de Sada
- Serán en Caldelas do Miño (Tui) ao carón da igrexa
- Serán no bar o Sifón de (Avión)
- Serán en Viladesuso
- Serán en Couso (A Estrada)

13 de Novembro
- Serán na casa do Pobo da Esfarrapada (Anceu - Pontecaldelas)
- V Serán de Sobradelo (Vilagarcía de Arousa)
- Serán en Frades (Mondariz)

14 novembro
-II Serán de Lourido (Salvaterra de Miño)

20 de novembro
- Serán de Loimil (A Estrada) na antiga escola da parroquia
- I Ruada de Outono de Beariz (Ourense)
- II Serán dos Cogumelos en Entenza (Salceda de Caselas)

27 de novembro
- Magosto-Serán da Ponte Vella en Reis (Teo)
- Magosto-Serán en Saxamonde (Redondela) no Centro Cultural de CHan das Pipas
- Serán da Forna (Budiño-O Porriño)
- Ruada de outono en Cuspedriños (Cotobade)

4 de decembro
- Serán de Regodobargo (Pontecaldelas)

5 de decembro
- Serán en Burgueira (Oia)
- Serán en Couso (Gondomar)

11 de decembro
- Serán no adro da igrexa de Mondariz

18 de decembro
- Serán en Val-Sobral (Soutomaior)

19 de decembro
- Serán en Parada de Achas (A Cañiza) no Teleclub do Feirón

6 de xaneiro
- Serán nas Cortellas (Padróns-Ponteareas)

8 de xaneiro
- III Seran de Silvoso (Pontecaldelas) no adro da festa

14 de xaneiro
- Serán de San Amaro - Traspielas (Fornelos de Montes)

15 de xaneiro
- Serán de Prado da Canda (Covelo)

22 de xaneiro
- Serán en Ribadavia
- Serán en Parada (Pontecaldelas) a carón da capela
- Serán en Paraños (Covelo)

29 de xaneiro
- Serán do Lecer en Pazos de Borbén na praza do concello.
- Serán de Arbo no cuartel

5 de Febreiro
- Serán no bar do Sifón en Avión

12 de Febreiro
- Serán dos namorados (Toutón-Mondariz)
- Foliada no Irixo (Ourense)

19 de Febreiro
- Serán de Santiago de Oliveira (Ponteareas)
- Serán en Ventín (Fornelos de Montes)

26 de febreiro
- Serán en Mouriscados (Mondariz)

6 de marzo
- II Serán de entroido no Casco Vello de Vigo

12 de marzo
- Serán de Laxoso

18 de marzo
- Serán de San Adrián de Calvos (Fornelos de Montes)

19 de marzo
- Serán en Gargamala (Mondariz) na casa parroquial de Mourelle
- Serán no baile vello de Valadares (Vigo), no torreiro da festa ao carón da igrexa.
- Serán furancheiro na Picoña (Salceda de Caselas)

25 de marzo
- Serán da Ermida en Pazos de Borbén

26 de marzo
- III Serán en Vilacoba (casa da Cultura), Salvaterra de Miño
- IV Ruada de Catoira
- Serán en Mondariz no pavillon deportivo (ó lado da igrexa)
- Serán en Santa Lucía (Santiago

2 de abril
- Ruada en cabaleiros (Tordoia)
- Serán en Pazos (Pontecaldelas)
- Serán no Freixo (Valadares-Vigo)
- Serán no Casino de Vilasobroso (Mondariz)
- Serán en Oubiña (Cambados)

9 de abril
- Serán de Angudes (Crecente)
- Serán na Casa do pobo de Xesta - A Lama

16 de abril
- Serán na casa do pobo das Estacas (Fornelos de Montes)
- Serán en Pinzás(Tomiño)
- Serán Aña Urbana en Pontevedra

21 de abril
- Serán do Sor (O Barqueiro)

29 de abril
- Serán de Beirán (Matamá-Vigo)

30 de Abril
- V Noite de Fiadeiro (Ramirás)
- Serán de Fozara (Ponteareas)
- Serán en Santa María (Salceda de Caselas)
- Serán do Muiño da Regueira (Matamá-Vigo)

7 de maio
- III Serán de Boborás (Ourense)
- Serán do coello en Lourido (Soutomaior)
- Serán en San Benito (O Porriño)
- Serán Tromentelo (Coiro-Cangas do Morrazo)

14 de maio
- Serán de Nespereira (Pazos de Borbén) no torreiro da festa
- Serán no Torreiro da festa das Angustias (Nigrán).
- Serán do Patrocinio (Rianxo)
- Serán de Piñor (Ourense)
- I Serán en Burela

16 de maio
- Serán das Letras en Sobrada (Tomiño)

21 de maio
- Serán da Insua (Ponte Caldelas) no torreiro de festas ao lado da igrexa
- Serán de Borreiros no centro Cultural de Borreiros en Gondomar

28 de Maio
- II Serán de Chapela (Redondela) nos baixos do Pavillón de deportes
- Serán na Casa do pobo de San Vicente de Oitavén (Fornelos de Montes)
- Serán do Coto (Cabral-Vigo)

29 de Maio
- II Tarde de fiadeiro en Vide (As Neves)

4 de xuño
- Serán do Remuiño en Paraños (Covelo)
- Serán da A. C. Traspés (no adro de Sárdoma - Vigo)
- Serán do mar (Baiona)

11 de xuño
- Foliada A Rúa de Cuntis

11 de xuño
- Serán da Asociación Folclórica Airiños da Lagoa (Baíña - Baiona)
- Serán na Carballeira dos Prados de Pigarzos (Xesta - A Lama)

17 de xuño
- Serán no Viso (Redondela) no torreiro da festa

18 de xuño
- Noite da Moura en Rebordechán (Crecente)
- Serán de Herville (Cela-Mos)
- Serán Vai de Roda (Rianxo)
- Serán Popular nas Angustias (Nigrán)
- Ruada Lembranza en Oza dos Ríos e homenaxe ao gaiteiro e palleteiro Juan Brea.
- III Serán de Valga, no Campo da Festa de Campaña (Valga)
- Foliada de Xacarandaina no Parque de Santa Margarida (A Coruña)

25 de xuño
- Serán en Arantei (Salvaterra de Miño)
- XII Serán festa fin de curso da ACF O Fiadeiro na A .V. Santa Mariña de Cabral (Vigo)
- Serán no Campo da festa de Valongo (Cotobade)

1 de xullo
- Serán de Maceda

2 de xullo
- Serán na Capela de Santo Estevo, O Rodeiro, Avión

9 de xullo
- Serán na praia de Deilán (Santa Cristina de Cobres-Vilaboa) ADIADO
- VI Conrobla de Boimorto

16 de xullo
- Serán na praia de Deilán (Santa Cristina de Cobres-Vilaboa)

23 de xullo
- XII Romaría galega (A Pontraga-Tordoia)
- III Serán de Figueiras (Compostela)

30 de xullo
- Serán no monte da Picaraña (Ponteareas)
Comentarios (1) - Categoría: Seráns e Foliadas - Publicado o 25-08-2011 10:35
# Ligazón permanente a este artigo
Chuza! Meneame
1 Comentario(s)
1 All of us make certain that you will acquir#blgtk08#e your own custom Replica handbags quickly.
Comentario por Replica handbags (08-07-2013 03:58)
Deixa o teu comentario
Nome:
Mail: (Non aparecerá publicado)
URL: (Debe comezar por http://)
Comentario:
© by Abertal
free web counter

contador de malmequeriáns dende o 1 de marzo 2007








Galiza

Malmequer