Malmequer


Pandereiteir@s e festeir@s da beira atlántica da Galiza


Malmequer
malmequer.vigo@gmail.com
 GAVETAS
 OS SERÁNS (Sección de consulta)
 FOTOS PARA A HISTORIA
 LIGAZÓNS
 BUSCADOR
 BUSCAR BLOGS GALEGOS
 ARQUIVO
 ANTERIORES

Chega a fin de semana do día da Patria Galega
Sexta feira 22 (Venres)
• 1ª Festa da Patria en Pontedeume con Ataque Escampe e Arenga
• Treixadura no C.C. El Corte Inglés de Vigo ás 20:00
• Uxía en Padrón
• Charanga Traspés no furancho Rianxeira de Matamá (Vigo) ás 23:30
• Susana Seivane en Carballo na Praza do Concello ás 22:30
• Mini e Mero no Var con Uve (Moaña)
• Skarallaos en Aldán (Cangas do Morrazo)
• Os Viqueiras na Cova Céltica (A Coruña) ás 22:00
• Ugia Pedreira e Fred Martins no Castelo de San Antón (A Coruña)
• Noite de gaita armada con María Manuela na Gentalha do Pichel (Compostela) ás 22:00
• Festival Arreaocabo (Celeiro): Kogito, El último ke zierre, Bytheface, Yuno,...
• Karraskal Rock (Zamáns - Vigo):(Noite folc Festa Licor Café): A Merced de Chaín, O Tirabeque, Bicarelo e Virandeira

Sábado 23
• I Encontro da Mocidade Rebuldeira (Teo)
• I Certame Provincial de Canción de Taberna (Moaña)
• XXXI Xuntanza Mariñana (Cambre)
• VIII Festival Carneiro ó espeto (Moraña)
• Os Irmandiños de Vincios no Café Teatro de Tui as 22:30
• Luar na Lubre en Redondela
• Ataque Escampe en Tui
• Matamá Ensemble en Gondomar
• Skandalo GZ na Casa da Triga (Ponteareas)
• Gala de Cantigas e Agarimos en Padrón ás 23:00
• Karraskal Rock (Zamáns - Vigo): El Cubo, Kaixo Sama, Saldos Arias, Riff e Bocanegra
• Festival Sargadelos Fusión (Cervo): Falperrys, Clan Maragato, Medomedá,...
• Festival Ponterock (Ourense): Recambios Tucho, Derroche, Bergallazo, Matxetazo Na Parrotxa,...
• II Festival do Lea (Castro de Rei): Avante, Muxarega, A Banda de Balbina,...
• Foliada de Donón (O Hío-Cangas do Morrazo) ás 22:00 con Abaladoiro, Volandeiras, Punkis da Tellada, Sons da Eira, Sachadiso e Ludovaina
• XII Romaría galega (A Pontraga-Tordoia)
• III Serán de Figueiras (Compostela)

Domingo 24
• Homenaxe a Rosalía e Castelao en Compostela ás 17:00
• Mamá Cabra en Borneiro (Cabana de Bergantiños) ás 21:00
• Ruxe-Ruxe e Miguel Costas en Ribeira
• Berroguetto en Cervo
• Kallaikoi no Marrucho (Baiona)
• Leilía no Saviñao
• Skarallaos no pub A Ventana de Laxe
• Coanhadeira en Xinzo de Limia
• Festa da Fraga (As Pontes): Cristina Pato, Muxarega, ...
• Festival Briga (Compostela): Raiba, Cuchufelhos, Su Ta Gar, Nos Ki Nasi Homi Ki Ta Mori PROHIBIDO
• Festival de AMI (Compostela): Os Tres Trebóns, K-raxe, Rebeliom do Inframundo
• Festigal (Compostela): Tanto Nos Ten, Ulträqäns, Loretta Martin, Deolinda, Dios ke te crew

Segunda feira 25 (Luns) Día da Patria Galega
• Berroguetto en Compostela ás 22:30
• A Roda en Baiona
• Festigal (Compostela)Espazo animación: Uxía, Pablo Díaz (Tic-Tac)
• Festigal (Compostela): Miro Casabella, Orquestra Os Modernos, Os Carunchos, Cé Orquestra Pantasma
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 22-07-2011 18:20
# Ligazón permanente a este artigo
Chuza! Meneame
Deixa o teu comentario
Nome:
Mail: (Non aparecerá publicado)
URL: (Debe comezar por http://)
Comentario:
© by Abertal
free web counter

contador de malmequeriáns dende o 1 de marzo 2007








Galiza

Malmequer