Malmequer


Pandereiteir@s e festeir@s da beira atlántica da Galiza

Malmequer
malmequer.vigo@gmail.com
 GAVETAS
 OS SERÁNS (Sección de consulta)
 FOTOS PARA A HISTORIA
 LIGAZÓNS
 BUSCADOR
 BUSCAR BLOGS GALEGOS
 ARQUIVO
 ANTERIORES

IX Festa da Pandeira (O Piornedo)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 18-08-2014 19:43
# Ligazón permanente a este artigo
Comeza a semana
Segunda feira 18 (Luns)
• Treixadura na finca de San Roque de Vigo

Terza feira 19 (Martes)
• Roi Casal no Parque da Xunqueira de Vilagarcía de Arousa ás 23:00

Corta feira 20 (Mércores)
Mamá Cabra nos Xardíns do Pazo Torrado (Cambados) ás 20:00

Quinta feira 21 (Xoves)
• Caxade na sala A Ventana (Laxe)
• Cristina Pato en Combarro (Poio)

Sexta feira 22(Venres)
• XXVI Esmorga folc (A Bandeira-Silleda): Tanxedoras, Xistra, Folieiros, Os d´ abaixo
• Festival Ondiñas do Mendo (Leirado-Salvaterra de Miño): Pelepau, O Son do río, Pandereiteiras Ondiñas do Mendo
• Festival Revenidas de Vilaxoán (Vilagarcía de Arousa): Rastreros, Heredeiros da Crus, Ultraqans, Diplomátiicos de Montealto,...
• Festival Armadiña Rock (Combarro): Medomedá, Dakidarria,...
• Festival Irmandiño de Moeche: Repichoca popular e No Combaro
• III Festival Lembranzas da Ría ás 22:00 en Cangas do Morrazo
• Riobó en Carballo, na praza do concello ás 22:30

Sábado 23
• IX Festa da Pandeira (O Pionerdo)
• Festival Revenidas de Vilaxoán (Vilagarcía de Arousa): Terbutalina, Nao, Familia Caamagno, Sés,...
• Festival Irmandiño de Moeche: Riobó, Susana seivane, A Requinta da Laxeira
• Festival do Castro (Pantón): Os Diplomáticos de Montealto, Zenzar, Habelas Hainas, Eskorzo,...
• Festival Pontelouco (Castro Caldelas): Maskarpone, Os Cuchufellos, La Tarrancha
• Festival Folk de Guisamo (Bergondo): Coanhadeira, Birimbao e Sonoro Maxín
• Vaamonde, Lamas & Romero na Praza de Castelao en Rianxo ás 21:30
• Tiruleque e Banda Baile Asalto nas Festas de Escornabois (Trasmirás)
• II Serán do muiño de Paredes (Ponteareas)

Domingo 24
• Festival Revenidas de Vilaxoán (Vilagarcía de Arousa): Borderline 79, Leo e arremecágona, Compañía do Ruido,...
• Festival Terra Brava (O Incio): O Caimán do río Tea, Quempallou,...
• O Sonoro Maxín no Campo de Vilanova de Allariz ás 19:00
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 18-08-2014 19:00
# Ligazón permanente a este artigo
Cantos tabernarios en Pontevedra
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 14-08-2014 12:32
# Ligazón permanente a este artigo
Festivais Danza 3
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 14-08-2014 12:30
# Ligazón permanente a este artigo
Tiruleque en Muros
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 12-08-2014 12:35
# Ligazón permanente a este artigo
A Bagunda en Palas de Rei
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 12-08-2014 12:31
# Ligazón permanente a este artigo
Festa galega en Malpica
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 12-08-2014 12:28
# Ligazón permanente a este artigo
Festa homenaxe a Xosefa de Bastabales

Esta corta-feira, mércores 13 de agosto, a partir das sete do serán, Xosefa de Bastavales será a protagonista dunha grande festa. Merenda-festa, na Gentalha do Pichel de Compostela, a FESTA de XOSEFA homenaxeará a grande cantadora e bailadora. Música e petiscos na honra dunha muller que popularizou o seu talento despois de virlle de veciño un famoso desaparecido hai 20 anos e que formou parte imprescindible daquela época Bravú.

A señora Xosefa – cantadora e bailadora- é unha artista extraordinaria. Conta que o día máis feliz da súa vida foi aquel no que lle regalaron unha pandeireta. Natural de Gorgullos, tras do seu casamento afincouse definitivamente en Bastavales. Hai vinte anos a chegada dun novo veciño descubriu e popularizou o seu talento: Manu Chao. Convidada por el participou con outros artistas galegos –Rastreros, Papaqueixos, Gharotas, Diplomáticos- en grandes viaxes musicais en Lyon, Barcelona; ou no ano 98, en Compostela, na mítica Feira das Mentiras.
A señora Xosefa de Bastavales tamén exerceu de reporteira musical no programa “Que Serán” da “TVE en Galiza”, onte entrevistou a moitos artistas galegos e internacionais: Cesária Évora, Treixadura, La Vieja Tova Santiaguera ou o mítico Compay Segundo.

Este mércores, na Gentalha do Pichel ( Santiago) a partir das sete do serán, será protagonista dunha grande festa. Nesta sesión merenda-cea, alén da propia señora Xosefa, actuarán outras artistas herdeiras directas do seu talento: Marisol Manfurada, pioneira do rap en galego; e As Gharotas da Ribeira, raíñas da música mestiza en Barcelona; con Sofía de Labañou ( ex-vocalista do conxunto “Botas de Ante Negras”), como mestra de cerimonias.
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 12-08-2014 12:24
# Ligazón permanente a este artigo
Comeza a semana
Segunda feira 11 (Luns)
• Ardentía na alameda de Gondomar ás 22:30
• Roi Casal en Maceda na Praza do surtidor ás 23:30

Terza feira 12 (Martes)
• Pesdelán ás 19:30 no ​Campo da Festa de Rois
• Tiruleque ás 22:00 no porto de Muros

Corta feira 13 (Mércores)
• Festa homenaxe a Xosefa de Bastabales na Gentalha (Compostela) ás 19:00
• Treixadura na Praza Maior da Cañiza
• Óscar Ibáñez & Tribo, Andrés Penabad e Lenda Ártabra ás 22:30 en Cedeira

Quinta feira 14 (Xoves)
• Festival As nosas músicas (Couso-A Estrada): Radio Cos, Pelepau, os d´abaixo, Calandrakas
• Rábade Folc: Treixadura, Os Minhotos, ...
• Festa Rock Besomaño (Ribadumia): Medomedá, Recambios Tucho e Fora de Servicio
• Caxade nas adegas Martín Codax (Cambados)
• Milladoiro ás 22.30 na Praza de España de Pontevedra
• Fracasados de antemano no pub Gatos (Melide)
• Cantos de Taberna en Pontevedra con Ghusto do Boi e Abódriga ás 22.00h

Sexta feira 15(Venres)
• Cristina Pato ás 22:00 na Praza de Pablo Iglesias (A Coruña)
• Fol de Veneno en Malpica
• Cantos de Taberna en Pontevedra con Maravallada e Regato de Matamulleres ás 22.00h

Sábado 16
• XII Festival de música e baile tradicional Aleivosía en Rianxo
• XII Noite Folc de Negreira: Milladoiro, Malvela e Carapaus
• Festa Folc de Vilariño (Cangas do Morrazo): Xistra, Os Cempés, O Sonoro Maxín e La Tarrancha
• Festa galega (Malpica): Quempallou, Treixadura e Sés
• Marful na praza da casa da Torre (Redondela) ás 22:30
• A Bagunda en Palas de Rei na praza da feira ás 23:30

Domingo 17
• XV Festival Folk de Fornelos de Montes: Ardentía e Banda Baile Asalto
• Sés na Praza da Ferraría (Pontevedra) ás 21.00
• Xacarandaina ás 22:30 na Praza de María Pita (A Coruña)
Comentarios (1) - Categoría: Novas - Publicado o 11-08-2014 12:34
# Ligazón permanente a este artigo
Roi Casal en Maceda
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 11-08-2014 11:40
# Ligazón permanente a este artigo
XII Festival de baile e música tradicional Aleivosía (Rianxo)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 11-08-2014 11:06
# Ligazón permanente a este artigo
Chega a fin de semana
Sexta feira 8 (Venres)
• Castelo Rock (Muros): O Caimán do río Tea, Trapallada, Gatillazo,...
• Novo Cruceiro Rock (Vila de Cruces): Machina, Superoito, Skandalo GZ, Maldizer
• Treixadura na Praza do Xardín Umbrío de Vilanova de Arousa
• Lulavai en Castrelo do Miño ás 21:30
Ardentía na alameda de Gondomar ás 22:30 adiado
• Balakandra e Ses na Praza Esther Pita de oleiros ás 22:00
• Luis Emilio Batallán no Mosteiro de San Salvador (Celanova) ás 23:00
• Concertos na Noite branca de Vigo: Camarada Nimoy, Narf, Xardín desordenado, Najla Shami, Clave de fado,...

Sábado 9
• Festival 23373 en Begonte (Lugo): Tiruleque, Milesios e Ruxe Ruxe
• Festival A noite do Mouchos (Darbo-Cangas): Abóbriga, Recambios Tucho, Leo Arremecaghoná,...
• Castelo Rock (Muros): Machina, Terbutalina, Los Suaves,...
• Lulavai, Anxo Pintos e Antoìn Corral no claustro da Catedral de Tui ás 21:30
• Sés e Victor Aneiros en Castrelo do Miño ás 21:30
• Treixadura en Quiroga
• Esquíos no Twist & Shout (O Grove)
• Rosa Cedrón na Alameda de Gondomar ás 22:30
• Quempallou na Praza Esther Pita de Oleiros ás 22:30

Domingo 10
Pesdelán en Melide adiado
• Guezos nas Festas de Graíces (A Peroxa-Ourense)
• Talabarte no Aturuxo (Bueu) ás 21:30
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 08-08-2014 13:47
# Ligazón permanente a este artigo
Sés e Victor Aneiros en Castrelo de Miño
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 08-08-2014 13:44
# Ligazón permanente a este artigo
Concertos na Noite branca de Vigo

Venres 8 de agosto


- Camarada Nimoy ás 20:00 na Casa das artes
- Narf ás 21:00 na Fundación Laxeiro
- Xardín desordenado ás 22:00 na Praza da Princesa
- Najla Shami ás 23:00 na Pinacoteca Fernández del Riego
- Clave de fado ás 24:00 na Praza da Princesa
- Narf ás 01:00 na Fundación Laxeiro
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 08-08-2014 11:09
# Ligazón permanente a este artigo
Anxo Pintos e Antón Corral en Tui


CONCERTO | ANXO PINTOS E ANTÓN CORRAL

Concerto en homenaxe ao mestre da música tradicional galega Antón Corral.

Sábado 9 de agosto ás 21.30h.
Claustro Gótico
Acceso libre até completar aforo


O músico e percusionista tudense Ramón Corral comparte palco nunha noite para a memoria e emocións colectivas co recoñecido músico vigués Anxo Pintos, cofundador da Banda de Gaitas Xarabal, do grupo Matto Congrio e Berrogüetto, na actualidade mestre de zanfona da e-Trad (Escola Municipal de Música Folk e Tradicional de Vigo) e membro coordinador da Orquestra Folk de Galicia SondeSeu. O obradoiro de Instrumentos Musicais Populares Galegos fundado polo mestre e neste momento dirixido, dende o barrio de San Bartolomé de Tui, por Ramón Corral, convértese de forma máxica no enlace destas dúas xeracións que continúan o ronsel e o bo facer de Antón Corral e contaxian os valores e o amor pola música e instrumentos da cultura popular galega, como a gaita e a zanfona.
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 08-08-2014 10:46
# Ligazón permanente a este artigo
Leña verde e proxecto danza en Lugo
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 07-08-2014 14:25
# Ligazón permanente a este artigo
Liska! en Vigo
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 07-08-2014 14:24
# Ligazón permanente a este artigo
Uxía en Vigo
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 07-08-2014 14:23
# Ligazón permanente a este artigo
Milladoiro e Tiruleque na Coruña
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 07-08-2014 14:22
# Ligazón permanente a este artigo
Pesdelán con Cántigas e Frores en Lugo
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 05-08-2014 10:51
# Ligazón permanente a este artigo
I Festival Internacional de Arpa Vila de Noia

Santa Maria a Nova:

Dia 5, 20 horas: Alba Barreiro (Galicia), arpa clásica.

Dia 6, 20 horas: Bleuenn Le Friec (Bretaña), arpa clásica.

Dia 7, 20 horas: Laiose Kelly (Irlanda), arpa celta.


Praza do Tapal:

Dia 5, 21 horas: Lulavai (Galicia)

Dia 6, 21 horas: Primordiais (Galicia)

Día 7, 21 horas: Rodrigo Romaní (Galicia)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 05-08-2014 10:47
# Ligazón permanente a este artigo
III Fiandón de Merlán (Palas de Rei)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 04-08-2014 14:30
# Ligazón permanente a este artigo
Comeza a semana
Segunda feira 4 (Luns)
• Xoan Curiel na sala A Ventana (Laxe)

Terza feira 5 (Martes)
• Lulavai na Praza do Tapal de Noia ás 21:00
• Cantata Vernácula no Carballiño ás 22:30

Corta feira 6 (Mércores)
• Festival Folc das Portelas (Lubián): Xosé Manuel Budiño, Os Vacalouras., Mayalde...
• III Fiandón de Merlán (Palas de Rei) con Tiruleque
• Pésdelan e Cántigas e Frores nos Xardíns da Deputación de Lugo ás 18:30
• Primordiais e Ghaveta na Praza do Tapal de Noia ás 21:00
• Talabarte na sala A Ventana (Laxe)

Quinta feira 7 (Xoves)
• Rockin Vila (Vilanova de Arousa): Ruxe-Ruxe, Superoito,...
• Leña verde e Proxecto danza nos Xardíns da Deputación de Lugo ás 21:00
• Narf Trío en Mondoñedo na praza do concello ás 22:30
• Ses e Santiago Auserón na adega Martín Codax (Cambados)
• Milladoiro e Tiruleque ás 22:00 na Praza de María Pita (A Coruña)
• Rodrigo Romaní na Praza do Tapal de Noia ás 21:00

Sexta feira 8 (Venres)
• Castelo Rock (Muros): O Caimán do río Tea, Trapallada, Gatillazo,...
• Novo Cruceiro Rock (Vila de Cruces): Machina, Superoito, Skandalo GZ, Maldizer
• Treixadura na Praza do Xardín Umbrío de Vilanova de Arousa
• Lulavai en castrelo do Miño ás 21:30

Sábado 9
• Festival 23373 en Begonte (Lugo): Tiruleque, Milesios e Ruxe Ruxe
• Festival A noite do Mouchos (Darbo-Cangas): Abóbriga, Recambios Tucho, Leo Arremecaghoná,...
• Castelo Rock (Muros): Machina, Terbutalina, Los Suaves,...
• Lulavai no claustro da Catedral de Tui ás 21:30
• Treixadura en Quiroga
• Esquíos no Twist & Shout (O Grove)

Domingo 10
• Guezos nas Festas de Graíces (A Peroxa-Ourense)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 04-08-2014 13:52
# Ligazón permanente a este artigo
Presentación en Gondomar do disco do Corp Cantares de Brión
PRESENTACIÓN DE "ARRUÍDOS", primeiro disco do Coro Tradicional CANTARES DO BRIÓN.

Venres, 1 de agosto, ás 22:30 horas, na Alameda de Gondomar, concerto de presentación do disco "Arruídos", do coro tradicional Cantares do Brión.


No repertorio, a maior parte das pezas gravadas para o disco e algunhas de nova incorporación.
Algunhas sorpresas, como baile e representación teatral, relacionada coa tradición oral da serra do Galiñeiro.

A acollida do disco "Arruídos", no mercado desde o 15 de maio, está resultando excelente, de xeito que foi xa reeditado recentemente.

Este coro, de recente creación, está sendo moi valorado e favorablemente glosado por xentes da nosa cultura como Xosé Neira Vilas, Xosé Luís Méndez Ferrín ou Manuel Bragado.
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 01-08-2014 09:12
# Ligazón permanente a este artigo
Presentaciòn en Lugo do libro O Gaiteiro de Santo Xusto

Este mércores 30 de xullo ás 20:30 horas no Museo Provincial de Lugo terá lugar a presentaciòn do libro O Gaiteiro de Santo Xusto 'O Son da Ulloa' escrito por Bruno Villamor.

Esta presentaciòn contará coas actuaciòns d'Os Gaiteiros de Santo Xusto, do grupo lugués Os Minhotos e do grupo de Cantareiras da Asociaciòn Fiadeira de Antas de Ulla
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 29-07-2014 23:51
# Ligazón permanente a este artigo
C0meza a semana
Segunda feira 28 (Luns)

Terza feira 29 (Martes)

Corta feira 30 (Mércores)
• Toc Toc (Pablo Díaz) nos Xardíns da Deputación de Lugo ás 18:30
• Cantata Vernácula na Casa das Crechas (Compostela) ás 19:30
• Narf Trío e Tinariwen na Praza da Quintana (Compostela) ás 22:00

Quinta feira 31 (Xoves)
• Habelas Hainas e Sacha na Horta nos Xardíns da Deputación de Lugo ás 21:00

Sexta feira 1(Venres)
• Festival Folc-rock de Quintáns (Muxía): Guezos, Ruxe-Ruxe. Maghúa e Troitamundos

Sábado 2
• XXXV Festival de Pardiñas (Guitiriz): Bloquinho de Xermolos, Radio Cos, Yacine & the oriental Groove, Elêctric gozarela, Trapallada
• Festa da Carballeira de Zas: Riobó, Xose Manuel Budiño, John Whelan, Calum Heikki,...
• Festival Carqueixa Rock & Folk (Souteliño, Laza): Kepa Junkera, Guezos, Ruxe-Ruxe,...
• XV Festival Folk no Río en Fornelos de Montes: Os Carunhos, Xistra de Coruxo,..
• Medomeda en Catoira ás 23:30
• I Serán Os Loureiros en Moltalvo-Portonovo (Sanxenxo) con Radio Cos e Tanto Nos Ten

Domingo 3
• Mamá Cabra na Praza do Convento de Melide ás 19:00
• XXXV Festival de Pardiñas (Guitiriz): Oxford university ceilidh band, A quenlla, Niamh ni charra, Guauchos, Os Diplomáticos de Montealto
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 29-07-2014 02:12
# Ligazón permanente a este artigo
Os Carunchos e Pelepau en Vigo
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 21-07-2014 18:11
# Ligazón permanente a este artigo
III Certame folc (Compostela)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 21-07-2014 18:03
# Ligazón permanente a este artigo
Festa da Cultura en Vigo
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 21-07-2014 17:57
# Ligazón permanente a este artigo
Festas en Couso (Gondomar)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 21-07-2014 17:52
# Ligazón permanente a este artigo
Comeza a semana
Segunda feira 21 (Luns)
• Os Carunchos e Pelepau en Bembrive (Vigo) ás 22:30

Terza feira 22 (Martes)
• III Certame folc (Compostela) na praza da Quintana ás 21:30: Kepa Junkera, Xose Manuel Budiño e a Banda das Crechas
• Banda de Balbina na festas da dorna (Ribeira)

Corta feira 23 (Mércores)
• Guezos e A Banda de Andrelo na festas da dorna (Ribeira)

Quinta feira 24 (Xoves)
• Festa da Fraga (As Pontes): Balakandra, Andrés Penabad, Skerrryvore, Muxarega
• VII Festival Antrospinos (Taragoña-Rianxo): Habelas Hainas, Labregos do tempos dos Sputniks, Noite fechada,...
• Festigal (Compostela): A Quenlla, Ses, Nao, Festicultores,...
• Ollomol e Diplomáticos de Montealto na festas da dorna (Ribeira)
• Ataque Escampe en Sargadelos (Cervo) ás 22:45
• Malvela en Bembrive (Vigo)
• Festa da Cultura ás 22:00 na Porta do Sol de Vigo: Vrienden, Cuarteto Caramuxo e Crema de gaita

Sexta feira 25(Venres)
• Festa da Fraga (As Pontes): Heredeiros da Crus, A Banda de Balbina, Dakídarria
• VII Festival Antrospinos (Taragoña-Rianxo): Cuchufellos, Lakazáns, La Tarrancha,...
• XXX Festival Intercéltico do Morrazo (Moaña): SeisPorOito e Luar na Lubre
• Festigal (Compostela): Habelas Hainas, Os da Ría, Grampoder, García Mc,...
• Festival Briga (Compostela): Raiba, Liska!, Betagarri, Rebelióm do Inframundo
• Vaamonde, Lamas&Romero, O Sonoro Maxín e Os Cempés en Mera (Oleiros)
• A Roda en Sargadelos (Cervo) ás 22:45
• Kogito en Couso (Gondomar) ás 22:30
• Astarot en Aldán (Cangas do Morrazo)
• Festa da Cultura ás 22:00 na Porta do Sol de Vigo: Filobia, Paracetamol e Fanfarria Takikardia
• Faltriqueira na Praza Alfredo Brañas (Cambados) ás 22:30

Sábado 26
• VII Festival Antrospinos (Taragoña-Rianxo): Caimán do río Tea, Familia Caamagno,...
• XXX Festival Intercéltico do Morrazo (Moaña): Susana Seivane e Xose manuel Budiño
• Festival Xovenau en Comesaña (Vigo): Skandalo GZ, A Banda de Andrelo, ...
• Riobó na Praza Casa da Torre de Redondela.
• Coro tradicional Cantares de Brión, Irmandiños de Vincios, Abóbriga,... en Couso (Gondomar)
• Maskarpone e Liviao de Marrao en Maceda
• Os Cuchufellos e The Tetas Van en Albarellos (Monterrei)
• Festa da Cultura ás 22:00 na Porta do Sol de Vigo: Banda de gaitas Xarabal, Anco Lorenzo, Peregrino Gris, ...

Domingo 27
• A Quenlla na Praza Massó (Bueu) ás 21:30
• Treboeiros da Muimenta en Couso (Gondomar)
• Oscar Ibáñez & Tribo na Festa do Carneiro ao Espeto de Moraña
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 21-07-2014 15:45
# Ligazón permanente a este artigo
XIV Encontro folclórico A Meda do Castro (Sada)
XIV ENCONTRO FOLCLÓRICO A MEDA DO CASTRO (SADA)
19 DE XULLO


[18:30] Pasarrúas polo paseo marítimo de Sada. (saída da Praza Suárez Picallo).

[20:00h] Inicio das actuacións dos grupos participantes. Na explanada do Porto de Sada. Este ano contaremos coas actuacións de:

- A.C. Amanexo de Dexo (Oleiros).
- Grupo de Danzas de Pobladura de Pelayo García (León).
- A.C. Saiñas de Xove (Lugo).
- G. F. Trasgú de Oviedo (Asturias).
- O.C.T. Chorima de Rois.
- A.C. D. A Meda do Castro de Sada.

Durante a celebración do noso festival terá lugar a tradicional sardiñada do Carme, polo que quen queira poderá cear ao ritmo das músicas e danzas dos nosos grupos convidados. Contaremos cunha carpa que nos salvagarde das inclemencias do tema.

[23:30h] Actuación da Orquestra “Los príncipes”.

Asociación Cultural e Deportiva " A Meda" do Castro
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 18-07-2014 17:08
# Ligazón permanente a este artigo
Chega a fin de semana
Sexta feira 18(Venres)
• Festival do Mundo Celta de Ortigueira: Escola de gaitas de Ortigueira, Milladoiro, Dominic Graham School of Irish dance, Moxie e Ruaille Buaille
• II Festival Vaia Cristo no pavillón de deportes de Salceda de Caselas ás 23.30: O Caimán do Río Tea, Wob e Apisa
• Festival intercéltico de Baiña (Baiona): Xarabal, Banda baile Asalto, Anxo Lorenzo, peregrino Gris, Seisiun,...
• Festival Nicrarock (Negreira): Terbutalina, La banda del camisón, Bcinazo,...
• Ataque Escampe no Colectivo Terra (Pontedeume) ás 22:30
• Abóbriga na alameda de Gondomar ás 22.30
• Donicelas na Praza do Concello de Salceda de Caselas ás 22.30
• Marta Quintana e Cuchús Pimentel ás 22:30 no multiusos de Redondela

Sábado 19
• Festival do Mundo Celta de Ortigueira: Bellón Maceiras Quinteto, The Chieftains, Fest Rock, Treacherous Orchestra, Anxo Lorenzo Band
• Festival POLka Kultura Aberta (Pol): Leña verde, Malas herbas,...
• Ultraqäns, Os Derradeiros, Os Dous de Sempre en San Valentín (Fene)
• Treixadura na Carballeira de Barrantes (Ribadumia)
• Tirulque nas festas do Barrio de Feáns (A Coruña) ás 14:30
• Caxade no Naútico de San Vicente do Mar (O Grove)
• Ataque Escampe no Twist & Shout (O Grove) ás 23:00
• Uxía e Narf na Romaría Ames Novo no parque de Ameneiral (Bertamiráns) ás 20:30
• Os Cempes en San Cibrao (Cervo)
• II Foliada de Santaia (Oleiros)
• XV Romaria Galega (Pontagra - Tordoia)

Domingo 20
• Día de enxalzamento do traxe tradicional galego (Compostela)
• Festival do Mundo Celta de Ortigueira
• Treixadura no Parque da Constitución de Mugardos
• Serán Folk do Festival Celta de Ortigueira ás 23:00
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 18-07-2014 16:44
# Ligazón permanente a este artigo
Encontro de tocadores (Caminha-Portugal)


www.pedexumbo.com
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 18-07-2014 16:41
# Ligazón permanente a este artigo
Día de enxalzamento do traxe galego (Compostela)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 18-07-2014 16:26
# Ligazón permanente a este artigo
© by Abertal
free web counter

contador de malmequeriáns dende o 1 de marzo 2007








Galiza

Malmequer