Malmequer


Pandereiteir@s e festeir@s da beira atlántica da Galiza

Malmequer
malmequer.vigo@gmail.com
 GAVETAS
 OS SERÁNS (Sección de consulta)
 FOTOS PARA A HISTORIA
 LIGAZÓNS
 BUSCADOR
 BUSCAR BLOGS GALEGOS
 ARQUIVO
 ANTERIORES

Resultados da búsqueda
Buscando'trepia'
Aña urbana en Pontevedra
Un ano mais a A.C. Trépia convoca a todos os seus sócios a participar na IV Anha Urbana o vindeiro 8 de Maio de 2010, de 11:00 a 13:30h.

O programa de actividades é o seguinte:

– Durante os meses de marzo e abril, obradoiros para a anha (obradoiro de baile, toque de leghóns e cantar da anha).
– No própio dia, actuacións polas prazas do casco vello de Ponte Vedra.
– A partir das 13:30, pincho para todos os participantes a cargo da Asociación (nunha
praza inda por determinar).

As novidades para este ano son:
– Ensaios grupais de todas as aulas-obradoiro da asociación.
– Solicitude de colaboración à Concellaria de Xuventude de Pontevedra para a colocación de tarimas nas prazas e, se é posíbel, de toma eléctrica nas mesmas para a execución da anha con bases de música electrónica

– NOVIDADE!!!: Visto o tratamento recibido por parte da asesoria técnica de cultura do concello de Pontevedra, decidimos ampliar a anha urbana de xeito que poidan participar nela asociacións e agrupacións culturais de todo Galiza.

Asi as cousas, fará-se unha campaña de convite via e-mail e via Facebook co obxectivo de inzar Pontevedra esa mañán de participantes no evento. Unión fai forza, e se somos muitos, para outro ano non han tomar tan à lixeira as nosas propostas. Polo tanto, animamos-vos a contactar con canto grupo de música tradicional conozades para convidá-los à Anha Urbana 2010.

Fará-se, nese sentido, un formulário para inscrición de participantes con tres modalidades (participante individual, participante colectivo e adhesións-apoiantes ao evento-)
– Gravación do evento con cámaras HD para a posterior edición e publicación dun vídeo divulgativo en internet.

Mais info:
www.trepia.org
info@trepia.org
trepja@gmail.com
635543822

Este ano a convocatória é aberta a calquer agrupación ou entidade que desexe participar, en sinal de protesta polo boicot ao que é sometida a nosa asociación por parte da asesoria técnica do concello de Pontevedra.

Asi pois, o obxectivo é acadar o maior número de participantes posíbel nas seguintes modalidades:

-Participación individual
: calquera se pode inscribir nos obradoiros que terán lugar durante os meses de marzo e abril (inscricións e información en trepja@gmail.com)

-Participación colectiva: calquera agrupación que se anime a participar tocando e/ou bailando as suas añas polas prazas da cidade (info e inscricións en trepja@gmail.com ou no facebook de trépia)

-Adhesión à iniciativa: Agrupacións ou colectivos que, non podendo participar de facto no evento, desexen adherir-se à iniciativa en sinal de apoio. Estes participantes enviarán os seus logótipos a trepja@gmail.com para seren impresos nas publicidades do evento (carteis, panfletos, etc.) de xeito gratuito. Trata-se de demostrar publicamente que a nosa cultura tradicional non é cousa de "catro gatos" pirados que tocan os sachos, senón que hai muita xente en todo o país adicando-se a recuperar e manter a nosa música tradicional (inda que en Pontevedra xa non queden mais agrupacións grazas ao desartellamento paulatino do tecido asociativo que outrora tivo esta cidade adicado a este tipo de actividades -mais de 8 agrupacións culturais ou folclóricas no 2000, apenas 3 en funcionamento hoxe en dia-).
Comentarios (1) - Categoría: Novas - Publicado o 07-05-2010 14:49
# Ligazón permanente a este artigo
Chega a fin de semana de San Xosé
Quinta feira 18 (Xoves)
• María Xosé Silvar na Sala Capitol (Compostela)
• Som do Galpón na Casa das Crechas (Compostela)
• Linho do Cuco no salón Teatro (Compostela)
• O Leo e Arremecaghoná no Furancho Malaherba (Matamá)
• Abóbriga no furancho da Balsa (Matamá)
• Mercedes Peón e Emilio Rúa en Vigo
• Foliada presentación da VI Foliada de Melide na sala 600 (Melide)

Sexta feira 19 (Venres)
• I Curso de Música Tradicional Galega (Sarria)
• Mini e Mero, Projecto ['trepia], Duo Corps Vibrants en Narón
• Capitán Furilo no Pub Gatos (Melide)
• Ergom na Gentalha do Pichel (Compostela)
• Circio ás 21 no Auditorio Municipal de Cangas do Morrazo
• Residuos radiactivas (Palleiro punk) na Tapería A Nogueira (Vigo) ás 20:00
• Abóbriga no furancho Malaherba (Matamá)
• Os Irmandiños no furancho da Balsa (Matamá)
• Ghaiteirada no Local social de San Vicente da Baña
• Festa furancheira en Picoña (Salceda de Caselas)
• Foliada Serán dos Pepiños en Santiso-Visantoña

Sábado 20
• I Curso de Música Tradicional Galega (Sarria)
• Nao na Bolera (Ourense)
• Recambios Tucho no Pub O Muiño (Cervo)
• Mini e Mero, Buxos verdes, ... na casa da cultura de Muimenta-Cospeito
• Lembranzas da Ría no Furancho Malaherba (Matamá)
• Serán de Mouriscados (Mondariz)
• Serán de Chapela (Redondela)

Domingo 21
• Pablo Díaz no Forum Metropolitano da Coruña ás 18:00
• Sacha na horta, Sonoro Maxín, Pandereteiras Bouba na sala Nasa (Compostela) ás 17:00
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 18-03-2010 15:59
# Ligazón permanente a este artigo
VI Encontro coa Zanfona Contemporánea de Narón
ESTE ANO O TEMA É "ZANFONA E VOZ"

O Encontro coa Zanfona Contemporánea de Narón chega a súa VI edición consolidándose coma o máis completo festival adicado a este instrumento. O Encontro terá lugar entre o 18 e o 21 marzo. Actividades didácticas, concerto, escenario aberto, convivencia,... cunha convidada de excepción, a francesa Isabelle Pignol. Estarán compartindo palco con ela Mini e Mero e o Projecto ['trepia].


A inscrición ao curso está aberta e o número de prazas é limitado.

Podes ver un vídeo do que son estes Encontros aquí


PROGRAMA DO VI ENCONTRO

sábado, 6 de marzo,
18 h
Showcase: Aula de Zanfona Narón

xoves, 18 de marzo,
11 h
Sesión didáctica para escolares

venres, 19 de marzo, 20:30 h
Concerto: "Zanfona e voz"
Mini e Mero, Projecto ['trepia], Duo Corps Vibrants

sábado, 20 de marzo
Curso intensivo con Isabelle Pignol
Palco Aberto, 22 h

domingo, 21 de marzo
Curso intensivo con Isabelle Pignol
Ligazóns
+ info do Encontro








Comentarios (0) - Categoría: Concursos e Xornadas - Publicado o 18-03-2010 14:40
# Ligazón permanente a este artigo
Presentación ante os medios do VI Encontro coa Zanfona Contemporánea


Na mañán do 17 de marzo foi presentado ante os medios na sala de prensa do Concello de Narón o VI Encontro coa Zanfona Contemporá- nea, que cada ano xunta a especialistas e curiosos ao redor deste milenario instrumento tan ligado á tradición musical europea e ao Camiño de Santiago, vía pola que chegou a Galicia no século XI.


No acto estiveron presentes Guillermo Sánchez Fojo, concelleiro e vicepresidente do Padroado de Cultura de Narón, promotores destes Encontros desde o 2005, Mauro Sanín, coordinador do evento e representante de aCentral Folque, Centro Galego de Música Popular e Óscar Fernández, recoñecido músico e profesor de zanfona na escola municipal de Narón e en aCentral Folque.

Na presentación destacouse o fio temático desta edición, “Zanfona e voz”, dous elementos estreitamente ligados na interpretación de cancións que se poden rastrexar desde Idade Media no tempo dos xograres, os cantares de cego con acompañamento de zanfona até as novas aplicacións de vangarda no século XXI.

Esta variedade de estilos van poder ser apreciados no concerto do venres 19 ás 20.30 horas no café-concerto do Pazo da Cultura e cunha módica entrada de 5 €. Actuarán os históricos Mini e Mero, (Fuxan os Ventos, A Quenlla) que recolleron e gravaron directamente dos últimos cegos nos anos 70 e 80 e agora reinterpretan fieis á tradición transmitida. As novas tendencias estarán representadas polo Projecto ['trepia], un colectivo multidisciplinar que mistura baile, canción tradicional, videoproxección en directo, bases electrónicas e zanfona con efectos nunha mistura moi atractiva e actualizada. A presencia internacional vén da man do dúo francés Corps Vibrants, coa zanfona electroacústica e voz de Isabelle Pignol e o baixo eléctrico de Maxime Bouchet.

Óscar Fernández fixo un breve repaso en número do festival desde a súa primeira edición, destacando a os 14 grupos que tocaran nos concertos, 6 mestres internacionais, 4 artesáns, 150 escolares e a asistencia de máis de 100 cursillistas ao obradoiro intensivo.

Destacáronse outras actividades do Encontro coma a sesión didáctica para escolares co luthier Jaime Rebollo e a Asociación Cultural ['trepia] do xoves 18, o palco aberto, un escenario para que calquera músico poida subir a tocar e facer a súa música para os asistentes. Ademais o curso intensivo impartido por Isabelle Pignol que, coma todos os anos, cubre todas as prazas ofertadas antes do remate do prazo de inscrición, indicio da boa aceptación que ten este festival entre a comunidade zanfonista da Península, con alumnado que este ano vén de Valladolid e Ávila.

A alumna de zanfona máis nova de Galicia, a naronesa Uxía Muíños, de tan só 12 anos de idade, asistirá por vez primeira ao curso intensivo dos Encontros.

+ info do Encontro







Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 18-03-2010 13:55
# Ligazón permanente a este artigo
Chega a fin de semana
Sexta feira 26 (Venres)
• Skacha na sala 600 (Melide)
• Festival Duplo R en Vigo ás 19:30 na sala Mondo: Projecto Trepia, Alberto Conde Grupo, Benit Lobariñas, Likor Café,...
• Marxe Esquerda no pub Diva (Redondela)
• Ovay (Quique Peón) no Centro Cívico de Arteixo ás 20:30
• Foliada no Lar (As Pontes)
• Noite de Tasca O Panadeiro (Cerceda)
• Foliada Venrespirar ás 22:30 na cervexaria Grândola (Ourense)
• Os Cochenos do Hío e Foliada no Salason (Cangas do Morrazo) ás 23:00

Sábado 27
• Encontro Galego de Música Xove no IES Rosalía de Castro (Santigo de Compostela) ás 10:00 da mañá. ADIADO
• Obradoiro de Cantigas de Berce en Tomiño
• Skacha na Casa das Atochas (A Coruña)
• Snatch na sala The Satar (Carral)
• Templanza, Os John Deeres e Toleada no Pub Décadas de A Estrada.
• Tonhito de Poi, Mencer Vermello e Xorxe Mirancos na Casa da Estación (Pontedeume)
• Abóbriga, kallaikoi, Los del barro, Cabesa de Boi na sala Clandestino (A Ramallosa)
• V Noite Kurraleira "A Telleira": Pito de Pikasso, Los Krasta e Inllorfeis en Brteal (Ribeira)
• Rojo-2 na Revolta (Vigo)
• Serán na A.C. Almuinha de Marin
• Serán de Mouriscados (Mondariz) ADIADO
• Serán na casa do pobo do Val-Sobral (Soutomaior)
• Serán na casa do pobo da Lama

Domingo 28
• Asemblea de Músicos ao vivo no Auditorio de Galicia (Santiago de Compostela) ás 17:00h
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 26-02-2010 11:03
# Ligazón permanente a este artigo
Festival Duplo-R en Vigo
Rap-Regueifa-Rima-Ritmo... desafío, performance, improvisación, jazz... son as claves deste concepto. A mestura e a fusión de distintas culturas urbanas co noso. Vigo é un claro expoñente da cultura urbana e como tal non pode menos que contar con artistas da talla dos invitados a este concerto "Duplo R", punto de partida de "Duplo R-10"


Non sentes curiosidade?

-Likor Café: Coke, Wöyza...
-Bieito Lobariñas e Luis Caruncho
-Iolanda Zúñiga
-Alberto Conde e a súa banda
-Beatu's Ille
-Proxecto Trepia

Vente e saberás algo máis destes rapeiros, regueifeiros.-... cos que vas pasar unha tarde divertida na Sala Mondo o vindeiro venres 26 a a partir das 19:30h. Non esquezas recoller o teu pase.

Sen pase non pasas!!!

Lugares de recollida de pases:
http://xuventudevigo.org
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 26-02-2010 10:54
# Ligazón permanente a este artigo
Comeza a semana
Segunda feira 22(luns)

Terza feira 23 (Martes)

Corta feira 24 (Mércores)
• Rosalía 21 (Abe Rábade Quartet, Anxo Angueira, Guadi Galego e Uxía Senlle) ás 20:00 no Salón Teatro de Compostela

Quinta feira 25 (Xoves)
• Presentación de “Os instrumentos musicais na tradición galega" ás 20.00 no museo municipal de Ourense
• Projecto Mourente na sala Nasa (Compostela)

Sexta feira 26 (Venres)
• Skacha na sala 600 (Melide)
• Marxe Esquerda no pub Diva (Redondela)
• Projecto Trepia na sala Mondo (Vigo)
• Foliada no Lar (As Pontes)
• Noite de Tasca O Panadeiro (Cerqueda)
• Foliada Venrespirar ás 22:30 na cervexaria Grândola (Ourense)

Sábado 27
• Skacha na Casa das Atochas (A Coruña)
• V Noite Kurraleira "A Telleira": Pito de Pikasso, Los Krasta e Inllorfeis en Brteal (Ribeira)
• Rojo-2 na Revolta (Vigo)
• Serán na A.C. Almuinha de Marin
• Serán de Mouriscados (Mondariz)
• Serán na casa do pobo do Val-Sobral (Soutomaior)
• Serán na casa do pobo da Lama

Domingo 28
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 22-02-2010 09:02
# Ligazón permanente a este artigo
Ruada solidaria en Soutelo de Montes
O vindeiro sábado 23, Verbo Xido organiza unha Ruada solidaria para recadar fondos cos que contribuir a sufragar a rehabilitación do Centro Etnográfico de Terra de Montes.

Terá lugar no salón do Restaurante Avenida de Soutelo de Montes a partir das 21:00 horas. Haberá servizo de bar e "catering" a fin de recadar fondos e cobrarase unha pequena entrada para contribuir á finalidade do evento (dará dereito a participar nun sorteo dun lote de libros e algúna agasallo máis e a tomar cun chocolatiño con rosca). O elenco de artistazos que teñen confirmada a súa presenza (aparecerán máis, seguro), é o seguinte:

- Pandereteiras A Trépia (Pontevedra)
- Abrentes (Cerdedo, Pontevedra)
- Atalúns (Pontevedra)
- Chichisos(Pontevedra)
- Pandereteiras de Quireza (Cerdedo, Pontevedra)
- Serandeiros (Boborás, Ourense)
- Tonhito de Poi (Aghiño, A Coruña)

Anímate a asistir, a soliedaridade e a carallada son perfectamente compatibles!!!!!! Non o esquezas, o sábado 23. E aproveita para pasarte antes a visitar as xa reabertas instalacións do Centro Etnográfico, paga a pena.

O frío escorréntase bailando!!!!!
Comentarios (0) - Categoría: Seráns e Foliadas - Publicado o 18-01-2010 11:49
# Ligazón permanente a este artigo
Bo Nadal de Projecto Trepia
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 31-12-2009 11:38
# Ligazón permanente a este artigo
Chega a fin de semana
Sexta feira 11 (Venres)
• Día do Orgullo Gaiteiro (Ourense)
• A Banda Balbina no Clavicémbalo (Lugo)
• Ultraquans na sala Sete Flores (O Carballiño)
• Esquíos na Gentalha do Pichel (Compostela)
• Snatch na sala Moby Dick (Sada)
• Projecto Trepia na sala Karma (Pontevedra)
• Serán na praza da Capela de San Mauro, en Petelos (Mos)

Sábado 12
• Día do Orgullo Gaiteiro (Ourense)
• Curso de Iniciación ó Empalletado Tradicional en Rianxo
• MUSGAFOL 2009 (música académica galega para a gaita de fol) no Teatro Principal de Pontevedra
• Festa e concerto de Kastomá no Badulake (Ordes)
• Guerrilheiro no Revolta (Vigo)
• Marxe esquerda, Contra as cordas e Adversión no Farandula (Vigo)
• Raiba, Leite de nai e Leo e Arremecaghoná en Ourense
• Ultraquans en Bretoña (Lugo)
• Foliada no bar Agarimos (Catoira)
• Serán de Zamáns (Vigo)
• Fiada de Vilaboa na casa da cultura de Riomaior
• Serán en Moscoso (Pazos de Borbén)

Domingo 13
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 11-12-2009 16:11
# Ligazón permanente a este artigo
Chega a fin de semana
Sexta feira 6 (Venres)
• Transilvanians no Auriense (Ourense)
• Zenzar en Bueu
• Covalblú no Liceum (O Porriño)
• Tino Baz no Salasón (Cangas do Morrazo)
• Homenaxe a Zeca Alfonso na Gentalha de Pichel (Compostela): Na Virada, Xan López, Uxía Senlle e Luis Almeida
• XXVI Noite de Carpenta (A Coruña)

Sábado 7
• I Concurso de música tradicional Galega (Bembrive-Vigo)
• Projecto ['trepia] na Sala Mondo Club de Vigo ás 22:00
• Skarallaos no Sala 600 de Melide
• Banda Potenkim no Roi Xordo (Allariz)
• Pito de Pikasso no Pub O Foso de Santa Comba
• Marxe Esquerda no Revolta (Vigo)
• Capitan Furilo presenta disco nunha Cea-Baile às 22:00 no Restaurante Cuevas de Ponteareas
• Castañazo Rock no Mercado Gandeiro de Chantada ás 21:00: Talco, Dixebra, Peste & Sida, Kogito e Skándalo GZ.
• Festa do Outono (Couso-A Estrada)bailadores e cantadeiras de Pazos de Borbén e Mondaríz,Bouba Pandereteiras, Brincadeira, Maghúa, Pandeiromus, ...
• II Foliada de Sada (A Coruña) ás 20:00 na Praza Irmáns Suárez Picallo
• Serán en San Martiño de Ventosela (Redondela)
• Foliada dos Cativos (Bueu)

Domingo 8
• I Foliada !!Tápalle o Micelio!! (Orazo): Alvariza, Xuntanza dos Regatos, Regato de Matamulleres, Requinta da Laxeira
• XIX Concurso Internacional de Gaita Galega "Constantino Bellón" no Teatro Jofre (Ferrol) ás 20:00
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 07-11-2009 07:02
# Ligazón permanente a este artigo
Projecto Trepia en Vigo
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 06-11-2009 21:58
# Ligazón permanente a este artigo
Comeza a semana
Segunda feira 2 (luns)

Terza feira 3 (Martes)

Corta feira 4 (Mércores)
• Foliada na Casa das Crechas (Compostela)

Quinta feira 5 (Xoves)
• Gala benéfica no Hotel Os Escudos Alcabre-Vigo): Ardentía, Os Carunchos, Marta Quintana, ... ás 20:30
• Foliada no Retrouso (Samil-Vigo)
• Serán na sala Nasa (Compostela): Donaire, Verdegaio, Campantes da Baña,...

Sexta feira 6 (Venres)
• Transilvanians no Auriense (Ourense)
• Zenzar en Bueu
• Covalblú no Liceum (O Porriño)
• Tino Baz no Salasón (Cangas do Morrazo)
• Homenaxe a Zeca Alfonso na Gentalha de Pichel (Compostela): Na Virada, Xan López, Uxía Senlle e Luis Almeida
• XXVI Noite de Carpenta (A Coruña)

Sábado 7
• I Concurso de música tradicional Galega (Bembrive-Vigo)
• Projecto ['trepia] na Sala Mondo Club de Vigo ás 22:00
• Skarallaos no Sala 600 de Melide
• Banda Potenkim no Roi Xordo (Allariz)
• Pito de Pikasso no Pub O Foso de Santa Comba
• Marxe Esquerda no Revolta (Vigo)
• Capitan Furilo presenta disco nunha Cea-Baile às 22:00 no Restaurante Cuevas de Ponteareas
• Castañazo Rock no Mercado Gandeiro de Chantada ás 21:00: Talco, Dixebra, Peste & Sida, Kogito e Skándalo GZ.
• Festa do Outono (Couso-A Estrada)bailadores e cantadeiras de Pazos de Borbén e Mondaríz,Bouba Pandereteiras, Brincadeira, Maghúa, Pandeiromus, ...
• II Foliada de Sada (A Coruña) ás 20:00 na Praza Irmáns Suárez Picallo
• Serán en San Martiño de Ventosela (Redondela)
• Foliada dos Cativos (Bueu)

Domingo 8
• I Foliada !!Tápalle o Micelio!! (Orazo): Alvariza, Xuntanza dos Regatos, Regato de Matamulleres, Requinta da Laxeira
• XIX Concurso Internacional de Gaita Galega "Constantino Bellón" no Teatro Jofre (Ferrol)
Comentarios (4) - Categoría: Novas - Publicado o 02-11-2009 10:03
# Ligazón permanente a este artigo
Chega a fin de semana
Sexta feira 9 (Venres)
• Ruxe-Ruxe en Pontevedra, na Explanada Locais de Ensaio (ao carón da Renfe)
• Ovay (Henrique Peón) ás 20:30 no Teatro Rosalía de A Coruña
• Som do Galpón na sala Baranda (Valdeorras)
• Machina na Gentalha do Pichel (Compostela)
• Marta Quintana e Banda no Retrouso (Samil-Vigo) ás 22:30
• Projecto ['trepia] no SalaSon (Cangas do Morrazo) ás 23:00
• Abe Rabadé Trio no Festival de Jazz de Mondariz
• Folk do Seixo (Tomiño): Lume de Candela, Lirolai e Can de Palleiro ás 22:00
• Miro Casabella en Ferreira do Valadouro
• Festa presentación do III Serán do Gaiteiriño ás 23:00 no bar Labranza de Meiro (Bueu)
• I Magosto do Rincón (Cecebre)
• VIII Premios La Opinión no Teatro Rosalía de Castro (A Coruña): Lizgairo, Fía na Roca, Anxo Lorenzo Band,...

Sábado 10
• XII Certame Internacional de Regueifas en Vigo
• VII Festival de Cultura Tradicional ás 18:00 na Praza de Santa María de Lugo
• Ovay (Henrique Peón) ás 20:30 no Teatro Rosalía de A Coruña
• Transilvanians no Clandestino (Nigrán)
• Zenzar na sala The Star (Carral)
• Guezos en Ourense
• Ataque Escampe na Tarabela (Lalín)
• Rancho folkclórico de Gondarem, A Subela de Noia, Son das Ondas de Bembribe e Os Irmandiños de Vincios na praza do calvario-O Rosal ás 21.30
• Os Carunchos na Festa do Marisco do Grove
• Serán en Viladesuso

Domingo 11
• XII Certame Internacional de Regueifas en Vigo
• Gala XXV aniversario da A. C. Lembranzas da Ria ás 20:00 no auditorio de Cangas do Morrazo
• V Ciclo de Coros Históricos no Teatro Rosalía de Castro da Coruña: Coral de Ruada (Ourense)e Cantigas de Terra (A Coruña)
• Transilvanians no Aturuxo (Bueu)
• Kastomá, Electróxeno e O chicharo psicótico en Vilouchada (Trazo)
• Tanto Nos Ten na Festa do Marisco do Grove

Segunda feira 12 (luns)
• XII Certame Internacional de Regueifas en Vigo
• Fuxan Os Ventos en Lugo
• Marta Quintana e Banda no Forum Metropolitano (A Coruña)
Comentarios (2) - Categoría: Novas - Publicado o 09-10-2009 11:32
# Ligazón permanente a este artigo
Comeza a semana
Segunda feira 5 (luns)
• Mamá Cabra en Lugo

Terza feira 6 (Martes)

Corta feira 7 (Mércores)

Quinta feira 8 (Xoves)
• Foliada no Retrouso (Samil-Vigo)

Sexta feira 9 (Venres)
• Ovay (Henrique Peón) ás 20:30 no Teatro Rosalía de A Coruña
• Som do Galpón na sala Baranda (Valdeorras)
• Machina no Pub D´antón (Laracha)
• Marta Quintana e Banda no Retrouso (Samil-Vigo) ás 22:30
• Projecto ['trepia] no SalaSon (Cangas do Morrazo) ás 23:00
• VIII Premios La Opinión no Teatro Rosalía de Castro (A Coruña): Lizgairo, Fía na Roca, Anxo Lorenzo Band,...

Sábado 10
• Ovay (Henrique Peón) ás 20:30 no Teatro Rosalía de A Coruña
• Transilvanians no Clandestino (Nigrán)
• Zenzar na sala The Star (Carral)
• Guezos en Ourense
• Rancho folkclórico de Gondarem, A Subela de Noia, Son das Ondas de Bembribe e Os Irmandiños de Vincios na praza do calvario-O Rosal ás 21.30
• Os Carunchos na Festa do Marisco do Grove

Domingo 11
• V Ciclo de Coros Históricos no Teatro Rosalía de Castro da Coruña: Coral de Ruada (Ourense)e Cantigas de Terra (A Coruña)
• Transilvanians no Aturuxo (Bueu)
• Tanto Nos Ten na Festa do Marisco do Grove
Comentarios (2) - Categoría: Novas - Publicado o 05-10-2009 09:48
# Ligazón permanente a este artigo
['trepia] Associaçom Cultural (Pontevedra) Curso 2009-2010
Começo das aulas: primeira semana de Outubro

Horários:

Segunda-feira (luns), 20:30h - 22:00h: Pandeireta e canto tradicional I.
20:30h - 22:00h: Pasamaneria (bordado tradicional)

Terça-feira (martes), 20:30h - 22:00h: Gaita.

Quarta-feira (mércores), 20:00h - 21:30h: Pandeireta e canto tradicional II.
20:30h - 22:00h: Tamboril (percusom tradicional)
21:30h - 00:00h: Foliada aberta *

Quinta-feira (xoves), 20:30h - 22:00h: Pandeireta e canto tradicional I.
20:30h - 22:00h: Introduçom à linguagem musical.
22:00h - 00:00h: Foliada aberta *

Sexta-feira (venres), 20:30h - 22:00h: Baile tradicional I.
22:00h - 00:00h: Foliada aberta *

* Foliada aberta: dinamizaçom da escola. Um punto de encontro onde aplicar e experimentar o aprendido nas aulas. Aberta a sócios e non-sócios.

Todas as aulas se impartirám no Local Social A Revira (Arzebispo Malvar, 33; Ponte Vedra)

Quotas de sócio:
1 obradoiro: 20 € /mês
2 obradoiros: 30 € /mês
3 ou mais obradoiros: 40 € /mês

Matrícula: 20 €
Comentarios (0) - Categoría: Cursos - Publicado o 29-09-2009 09:03
# Ligazón permanente a este artigo
Comeza a semana
Segunda feira 24 (Luns)
• A Gaita na Catedral. Igrexa das Ánimas, Santiago de Compostela

Terza feira 25 (Martes)
• Fuxan os Ventos + Convidados (Xabier Díaz e Nova Galega de Danza) en Ferrol na Praza de Armas ás 21:00

Corta feira 26 (Mércores)
• Leilía en Noia
• Projecto Trepia en Bueu

Quinta feira 27 (Xoves)
• Nova Galega de Danza na Praza de María Pita (A Coruña)
• Contradança na Fábrica de Chocolate (Vigo)

Sexta feira 28 (Venres)
• Trio Lamas, Vaamonde e Romero en Cambre
• Pablo Seoane Grupo e Pradairo na Ramallosa (Teo)
• Coanhadeira en Forcarei
• Som do Galpóm en Ferrol
• Zenzar en Boiro
• Chotokoeu na Gentalha do Pichel (Compostela)
• Ataque Escampe en Vigo no Café UF!
• Os Terribles de Donas e Leilía na Praza do Conde Santo de Lourenzá (Lugo) ás 22:30
• Ith no Pub Gatos de Melide
• Sondeseu en Salvaterra

Sábado 29
• Leilía en Melide
• Coanhadeira en Arbo
• Tonhito de Poi e Rasa Loba en Carnota
• Festivalinho San Amaro (Aldán - Cangas): Chacarrandaina, Zaramundi,...
• Festival Rebumbio (Mos): Dakidarria, Os Tres Trebóns, Ultraquáns,...
• Noite da Lúa Meiga (O Viso-Redondela): Os Carunchos, Ardentía,...

Domingo 30
• Noite da Lúa Meiga (O Viso-Redondela): Cé Orquestra Pantasma, Veleiquí, Pandereteiras Terra Meiga,...
• Leilía e Trio Lamas, Vaamonde e Romero na Capela
• Trapechos en Melide
• Pablo Seoane Grupo en Leiro (Rianxo)
• Tumbalobos Orquestra na Romaría de Santa Margarida (A Coruña)
Comentarios (1) - Categoría: Novas - Publicado o 24-08-2009 11:04
# Ligazón permanente a este artigo
Será por Festivais....
21 agosto: Esmorga Folc (Bandeira)
- Pepe Vaamonde Grupo, Os Carunchos, Vilarachos e Os Tres Trebóns

21 agosto: Festival Rock In rio Cortegada (Ourense)
- Skandalo GZ, Sonoro Maxín, Dsskartes Band, ...

21 agosto: Festival Godello Folk (A Rúa - Ourense)
- Pesdelán e Pradairo

22 agosto: Guisamo Folc
- Ca Lúa, Triquel e Gwendal

22 agosto: Festival Folc de Negreira
-Ardentía, Fiandola e Pésdelan

22 agosto: Festival Irmandiño de Moeche
- Lamatumbá, Saraibas, BellónMaceiras quinteto, Balakandra, Mallacán...

22 agosto: Festidoiro (Cuntis)
- Spooner Street, Machina, Vichelocrego, Skacha e Kogito

22 agosto: Festival das Minas (Pontenova)
- Tonhito de Poi e Rasa Loba, A Roda, Riff Raff, ...

22 agosto: Pontelouco (Castrocaldelas)
- Fabulosos Cubatas, Bodega Bodega e O Sonoro Maxín

22 agosto: Festival do Castro (Pantón-Lugo)
- Festicultores, Cuchufellos, Som do Galpom, Dios Ke Te Crew e Aira da Pedra

22 agosto: Festival Fin do Camiño (Fisterra)
- A Tuna Rastafari, Leilía, Clan Maragato e Fol de Veneno

22 agosto: Festival de Corcubión
- Lamatumbá, Chotokoeu, Ultraqans, Chamallexis,...
ADIADO

22 agosto: Festa Folc de Vilariño (Cangas do Morrazo)
- Os Carunchos, Ruxe-Ruxe, Quempallou, Berroguetto

23 agosto: Festival Terra Brava (O Incio)
- Tanto Nos Ten, Arandela, Os Cuchufellos, Cé Oequestra Pantasma

29 agosto: Festival Rebumbio (Mos)
- Dakidarria,...

29-30 agosto: Noite da Lúa Meiga (O Viso-Redondela)
- Grupo de gaitas Aluarado, Os Carunchos, Ardentía,...

4-5 setembro: XXIII Festa da Poesia (Salvaterra)
- Covalblu, The Turre's Band
- Covalblu, Quempallou, Skárnio, Caldo Verde, Jon Luz, Rebeliom.

18-19 setembro: Festival Reperkusión (Allariz)
- Emir Kusturika & No Smoking Orchestra, Bodega Bodega, Festicultores,...
- Fanfare Ciocarlia, Cigoelectro Brass, A Tuna Rastafari, Funky Style Brass ...

19 setembro: Festival Meigas Fora (Ordes)
- Kastomá, Zenzar, Invivo,...

26 de setembro: III Zumbanocoiro de Lugo (Festival de música tradicional)-A Volta do Agro, Bouba Pandereteiras, O Tear de Llerena e A Gaita de Sarandón

2009


Maio

2 maio: Festival de Cerceda
- Machina, Zënzar e Kastomä

9 maio: II Festa Trececatorzadora (Salceda de Caselas)
- Dakidarría, O Sonoro Maxín, Os Tres Trebóns e Os Homes Sen Medo, Leo i Arremecaghona

15 e 16 de maio: Festa da Marosa (Burela)
- Foula, Banda das Crechas e Tiruleque
- Clan Maragato, Luar na Lubre e Galegoz

16 maio: Festival da Lingua (A Coruña)
- Berri Txarrak, O Sonoro Maxín e Chámalle Xis

16 maio: Festival da Lingua (Pontevedra)
- Skarnio, Som do Galpón e Ataque Escampe

22 maio: III Manguelo Mestizo (Orazo)
- Galegoz, Triquel, Os Jonhy Deeres

23 maio: VI Manguelo Folc (Orazo)
- Regatos de matamulleres, Os Carunchos, Ardentía e Pradairo

Xuño


5-6-7 xuño: Festival Millo Verde (Redondela)
- Skandalo GZ, Zamaramandi, Sacha na Horta, Che Sudaka, Blackbum, ...

13 xuño: Festival no Camiño (Ames)
- Som do Galpóm, Ataque Escampe e Samesugas
ADIADO

13 xuño: Festival Palavea Bravú (A Coruña)
-Duplo Son, Skarallaos e Ultraqáns

19-20 xuño: Milladoiro Folc (Milladoiro-Ames)
- Roncarela, Pé de boi
- Banda de Gaitas dea A. C. "Os Castros de Ames" e Tumbalobos Folkorkestra

20 xuño: III Festifolk de Mugardos
- Quempallou, Muxarega, Estimaba que viñeras e Casa da Leiteira

20 xuño: Festisahara (Salceda de CAselas)
- Som do Galpóm, Ruxe-Ruxe, Tonhito de Poi e Rasa Loba

20-21 xuño: Festa do Muiño de Verducido (Taboadelo-Pontecaldelas)
- Pé de Boi, A Tuna Rastafari, The Turre´s Band,...

24 de xuño:Festival Folc Festas de Ourense
- Kepa Junkera, Xosé Manuel Budiño e Guezos

24 de xuño: Festival Folc Festas da Estrada
- Susana Seivane, Linho do Cuco, Pé de Boi, Regato de Matamulleres

26-27-28 xuño: Festival Made in Galiza (A Coruña)
- O Sonoro Maxín, Skarnio, Skacha, Galegoz, Taru e Os Paxaros Coiro, Som do Galpóm,...


Xullo


3 xullo: Revoltosa Rock (Montaos-Ordes)
- Ataque Escampe, Dixebra, Kastomä, Los Kebraos e Electróxeno.

3 xullo: Rapa das Bestas de Sabucedo
- Som do Galpóm, Os Tres Trebóns e Os Chiquilicuatres

3-4 xullo: XII Músicas na noite (Teo)
- Medomedá, RuxeRuxe e Galegoz
- Leilía Band, Alvariza e Fía na Roca

4 xullo: Mostra das Culturas (Boiro)
- Projecto Trepia, Cartell 70, Taru e Os Paxaros Coiro, CHamalle Xis, Galegoz,...

4 xullo: Asalto ao Castelo (Vimianzo)
- Duplo Son, Ophiusa, The Turre´s Band

4 xullo: Festival do río Castro (Narahío)
- Berros do Castro, Pesdelán, Os Tres Trebóns e Ultraqáns

4 xullo: Festa Rachada da Baña
- A requinta da Laxeira, Armadanzas, Os Campantes

9 xullo: O Son Benitiño (Moaña)
- O Sonoro Maxín,...

9, 10, 11 e 12 Xullo: Festival de Ortigueira
- Fred Morrison e Final Proxecto Runas'09
- Escola de Gaitas de Ortigueira, Judith Mateo, Susana Seivane e Michael Mcgoldrick Band
- Xose Manuel Budiño, Wolfstone e La Bottine Souriante
- Nova Galega de Danza, Arán, SOG e Battlefield Band

16-17 xullo: Festival Folk de raiz (Callobre - A Estrada)
- Os Carunchos, Regato de matamulleres, A requinta da laxeira e Folk de veneno
- Treixadura, Eilea (xenebra, suiza), Os ke hai, Pé de boi e Regueiferos " Os Gordechos"

17 xullo: Teixeiro Rock
- O Sonoro Maxín, Ith e Los Suaves

17 xullo Revenidas (Vilaxoán)
- Kogito, La kinky Beat, Skarface, Manu adeus
- Quempallou, Cuchufellos, O Taberneiro lamentable,...

17 xullo: Festival Folc Vila de Covas (Viveiro)
- Tarabelos, Coanhadeira, Linho do Cuco

17 xullo: Festival da Coruña)
-Siniestro Total, Galegoz, Os Tres Trebóns, Taru e os Paxaros Coiro

17-18 xullo: Festival Sons da Lameira (Matamá-Vigo)
MatamáFolc: Tiruleque, Crema de gaita, Tanto Nos Ten
Malaherba Rock: Skarnio, Puta Miseria, Aphonnic, Rojo Dos

17-18 xullo: Festival da Terra e da Lingua (Narón)
- Retobato, Arenga, Skacha, ...
- Kogito, Les Moreaus, Trapallada,...

18 xullo: Festival da Chaira (A Pastoriza)
-O Sonoro Maxín, A Vaga Banda, Chotokoeu, Caivanca.

18 xullo: Arreacabo (Celeiro-Viveiro)
- Lamatumbá, Boikot, Betagarri, Sem Resposta, ...

18 de Xullo: I Nordestazo Rock. Malpica.
- Os Tres Trebóns, Ultraquans, Sonotones, Los Justicieros.

VI Festa Folk no Río Chamoso (O Corgo)
- Gaiteiros Xarín e Cristina Pato

18 xullo: I Festival Trevinca Folk (A Veiga)
- Luar na Lubre

18 xullo: Festival Sons do Vento (Melón-Ourense)
-Banda de gaitas Amigos do mosteiro, Bastards on parade, La Collá Propinde, Pepe Vaamonde grupo, Verdasca, Pandereteiras de Randufe, Pandereteiras "As charaviscas", Grupo de baile "Retrouso"

19 xullo: Festival folk de Narón
-Leilía Tradicional e Susana Seivane.

23 xullo: Festa da Dorna (Ribeira)
- Chotokoeu,...

24 xullo: Festa da Fraga (As Pontes)
- Luar na Lubre, Bonovo, Leña Verde, Muxarega...

24 xullo: IV encontro de folk do cabo da vila en Muxia:
- A.C Punta da Buitra, Coanhadeira, Tiruleque e Chotokoeu

24 xullo: Víspera do día da Patria (Compostela)
- Dois Ke te Crew, Kogito, KOP, ...

24 -25 xullo: Festigal (Compostela)
- Chamalle xis, Os John Deeres, Som do galpom, Dj Click Live
- Descarga ao vivo, Katembe Project, Os Tres Trebóns e amighos, a grande treboada

23-24-25-26 xullo: Festival Son Celta (Porto do Son)
- Som do Galpóm, Kila, Garotas da Ribeira, Galegoz, Mazmorra, Rumbia, charangalaicos, Suevia, anduriña,...

25 xullo: Santiaguiño folc (Padrón)
- Mercedes Peón, Quempallou e Arreixeira

31 xullo: II Noite Musical de Baños de Molgas (Ourense).
- A Requinta da Laxeira, Vichelocrego e Banda Potemkin

31 de xullo e 1 de agosto: Festival Intercéltico (Moaña)
- Gwendal, Oscar Ibañez & Tribo
- Milladoiro e amigos

31 de xullo e 1 de agosto: II Festival Antrospinos (Taragoña-Rianxo)
- Quempallou, Os Tres Trebóns, Canijos sin Fronteras e Súper Sandwich
- Machina, Yoplay, The Homens e The Majestics

31 de xullo e 1 de agosto: Vikinsons (Catoira)
- Noise Project e Som do Galpóm
- Guezos, Tonhito de Poi e Rasa Loba

31 de xullo e 1 de agosto: Festival Senuncan(O Carballiño)
- Fracasados de Antemano, A Gran Treboada, Os Chiquilicuatres, Rumborrachera, Banda Desarmada
Muyayos de Raiz, Phantom Club, Kambotes,...


Agosto


1 agosto: Festival de Zas
- Capercaillie, Tejedor, Sonoro Maxín, Mutenrohi, Ruote, ...

1-2 agosto: Festival de Pardiñas
- Muyayos de Raïz, La Belle Image Fanfare, Hedningarna e Banda Potemkin,
- Bloquinho da Salgueira, Lúa de Fouce, Pepe Vaamonde Grupo e Pan de Capazo

1 agosto: Festixeve (Xeve-Pontevedra)
- A Tuna Rastafari, Kogito, Skarnio...

1 agosto: Peneda Rock (Monforte de Lemos)
-Ataque Escampe,...

5 agosto: Noite Folc de Teis (Vigo)
- Trioliro regueifeiros, Os Carunchos e Ardentía

6-7 agosto: Castelorock (Muros)
- Ruxe-Ruxe, Kogito, Machina, Gatillazo,...

7 agosto: Festival Folc de Arzua
- Berroguetto, Coanhadeira,...

7-8 agosto: Festival Brincadeira (Ordes)
- Dios Ke Te Crew, Bonye M, Kastomá,...

8 agosto: Festa da Prehistoria
- Skandalo GZ, A Tuna Rastafari, Banda Potenkim

8 agosto: Festa Folc do Pino
- Regato de Matamulleres, Os Carunchos,...

8 agosto: Festival Folc do Salvador (Budiño-O Porriño)
- Avelaíña, Coanhadeira e Guezos.

12 agosto: Rabafolc (Rábade - Lugo)
- Os Veraneantes, Treixadura e Orfeón, Pepe Vaamonde grupo e Os Tres Trebóns

14 agosto: Festival as Nosa Músicas (Couso-A Estrada)
- Tiruleque, Ardentía, Pablo Seoane Grupo, A Magnifique Band dos homes sen medo,...

14-15 agosto: Festival Monte do Faro de Rodeiro-Lalín
- Som do Galpóm, Tonhito de Poi e Rasa Loba, Alén, ...
- Linho do Cuco, Os Tres Trebóns, Bonovo e Cé orquesta Pantasma

15 agosto: Festival Folc de Leirado (Salvaterra)
- Pradairo, Tiruleque e Clave de fol

15 agosto: Festival Reggae na Chaira de Villalba (Lugo)
- Chotokoeu, Skarallaos,...

21 agosto: Esmorga Folc (Bandeira)
- Pepe Vaamonde Grupo, Os Carunchos, Vilarachos e Os Tres Trebóns

21 agosto: Festival Rock In rio Cortegada (Ourense)
- Skandalo GZ, Sonoro Maxín, Dsskartes Band, ...

21 agosto: Festival Godello Folk (A Rúa - Ourense)
- Pesdelán e Pradairo

22 agosto: Guisamo Folc
- Ca Lúa, Triquel e Gwendal

22 agosto: Festival Folc de Negreira
-Ardentía, Fiandola e Pésdelan

22 agosto: Festival Irmandiño de Moeche
- Lamatumbá, Saraibas, BellónMaceiras quinteto, Balakandra, Mallacán...

22 agosto: Festidoiro (Cuntis)
- Spooner Street, Machina, Vichelocrego, Skacha e Kogito

22 agosto: Festival das Minas (Pontenova)
- Tonhito de Poi e Rasa Loba, A Roda, Riff Raff, ...

22 agosto: Pontelouco (Castrocaldelas)
- Fabulosos Cubatas, Bodega Bodega e O Sonoro Maxín

22 agosto: Festival do Castro (Pantón-Lugo)
- Festicultores, Cuchufellos, Som do Galpom, Dios Ke Te Crew e Aira da Pedra

22 agosto: Festival Fin do Camiño (Fisterra)
- A Tuna Rastafari, Leilía, Clan Maragato e Fol de Veneno

22 agosto: Festival de Corcubión
- Lamatumbá, Chotokoeu, Ultraqans, Chamallexis,...
ADIADO

22 agosto: Festival Folc de Vilariño (Cangas do Morrazo)
- Os Carunchos, Ruxe-Ruxe, Quempallou, Berroguetto

23 agosto: Festival Terra Brava (O Incio)
- Tanto Nos Ten, Arandela, Os Cuchufellos, Cé Oequestra Pantasma

29 agosto: Festival Rebumbio (Mos)
- Dakidarria,...

29-30 agosto: Noite da Lúa Meiga (O Viso-Redondela)
- Grupo de gaitas Aluarado, Os Carunchos, Ardentía,...

4-5 setembro: XXIII Festa da Poesia (Salvaterra)
- Covalblu, The Turre's Band
- Covalblu, Quempallou, Skárnio, Caldo Verde, Jon Luz, Rebeliom.

18-19 setembro: Festival Reperkusión (Allariz)
- Emir Kusturika & No Smoking Orchestra, Bodega Bodega, Festicultores,...
- Fanfare Ciocarlia, Cigoelectro Brass, A Tuna Rastafari, Funky Style Brass ...

19 setembro: Festival Meigas Fora (Ordes)
- Kastomá, Zenzar, Invivo,...

26 de setembro: III Zumbanocoiro de Lugo (Festival de música tradicional)-A Volta do Agro, Bouba Pandereteiras, O Tear de Llerena e A Gaita de Sarandón

2008


Chega o bo tempo e comezan a chegar as novas dos festivais de verán.

Iremos actualizando a listaxe deles para saber en todo momento o que se move na Galiza dos festivais.

A ligazón permanente estará no menú da esquerda:

"Calendario de Festivais de Verán na Galiza"

MAIO

Festa da Marosa Burela (Lugo)
16 e 17 de maio
Kepa Junkera, Bonovo, Manecas Costa, Sobre Rodas, Os Estoupacaldeiros, Banda Potenkim, Os Zarambeques, Sonoro Maxín,...

17 maio: Festival da Lingua na Coruña
Pablo Díaz, Chámalle Xis!, Loretta Martin, Transilvanians e Skárnio

17 maio: Festa do Dezassete en Compostela: The Homens, Sacha na Horta e Ataque Escampe


Festival Cotomanguelo-En Orazo-A Estrada
23 maio: The Homens, Banda Potemkin, Son do Galpom
24 maio: Mutenrohi, Lume e Quempallou


XUÑO

6 xuño: Festival Ponte nas Ondas (Vigo)
Luar na Lubre (Galiza), Vozes da Rádio (Portugal), Socorro Lira (Brasil) e Avelino González

7 Xuño: Encontros de Carboeiro (Silleda)

21 xuño: Festisahara 08 (Salceda de Caselas)
A Banda de Poi, Kogito, The Turres Band...

21 xuño: II Festival folc de A Gallada en San Xoan de Piñeiros (Mugardos)
Os Xotas, Os Boinantes, Serralhe-aí!! e Ruxe-Ruxe.

27 e 28 xuño: Festival Fax en Ourense
Lamatumbá, Narf, The Ellas, Amparanoia, Aterciopelados,...

28 xuño: Festival "Noite de témporas" en Muiños (Ourense)
Sonoro Maxín, Os Cuchufellos e Ultraqans

XULLO

4 xullo: Sons da Rapa (Sabucedo)
Sonoro Maxín, A Tuna rastafari,...

4-5 xullo: Festa da Baña

4-5 xullo: Mostra das Culturas en Boiro
Os Tres Trebóns, Nao, Banda bassotti, Obrint pas, ...

5 xullo: Festival Asalto ao Castelo de Vimianzo
Xua!, Mercado negrro (Angola) e Motor Perkins

5 xullo: Festival do río Castro (San Sadurniño)
Pradairo, Balakandra, O sonoro Maxín e Kogito

12 xullo: Festival Folc de Callobre (A Estrada)
-Pé de boi, Linho do cuco, Alvariza e Retrouso.
-Regato de Matamulleres, Brigantya, Sete netos e Serralhe-ai!!!

10, 11, 12 e 13 de xullo: Festival de Ortigueira
-Malvela (Galiza), Xochilmica (Galiza), Banda das Crechas (Galiza)
-Escola de Gaitas de Ortigueira (Galiza), Sondeseu (Galiza), Värttinä (Finlandia), 17 Hippies (Alemaña)
-National Youth Pipe of Scotland (Escocia), Fía na roca (Galiza), Odaiko percussion group (Galiza), Moving Hearts (Irlanda), Boys of the lough (Escocia)
-Uxía + invitados (Galiza), Eliseo Parra + Tactequeté (Castela-León), The Dubliners (Irlanda)

18 xullo: Matamá Folc (Vigo)
Xochilmica, Os Carunchos e Serra-lhe aí!!!

18 e 19 de xullo: Festival da Lingua e da Terra (Ferrol)
Os Cuchufellos, Chamallle Xis, Ultraqans, Machina, Dandy Fever,...

18 e 19 de xullo, Festival Revenidas (Vilaxoan de arousa)
Ataque Escampe, Som do galpóm, Che Sudaka, Sonoro Maxín...

18 e 19 xullo: Festival Milladoiro Folc
Divertimento Folk, Crema de Gaita, Aulaga Folk
Xochilmica, El Hombre Pez, Azarbe

19 xullo: Festival Serra de Queixa
Os Chiquilicuatres, Kumpania Algazarra, Tumbuctú, Os Cuchufellos, ...

19 xullo: Festival da Chaira (Pastoriza)
Som do Galpóm, Coanhadeira, Leña Verde e Quempallou

19 xullo: Festival Sons do Vento (Melón-Ourense)
Banda de Gaitas Amigos do Mosteiro, La Colla Propinde (Folk asturies), The Upsttemians (Ska reggae Madrid), Malatesta (Ska punk Mallorca), Skarnio (ska Galiza)

19 xullo: Festival Folc Praia de Arealonga (Chapela-Redondela)

20 Xullo: Festival Folc de Narón
Faltriqueira, Milladoiro, Four men and a dog

24 xullo: Festa da Fraga nas Pontes
Gwendal, Serra-lhe aí!!!!, Zarambeques e Birimbao

24 xullo: VI Xoldra Enxebre na praia de Ariño (Xaviña - Camariñas)

24 e 25 xullo: Festigal (Compostela)
-Nao, Caravan Palace (Franza), Lamatumbá, The International Noise Conspiracy (Suecia)
-Víctor Aneiros Band, Quempallou, Pablo Milanés, Berrogüetto.

25 xullo: Santiaguiño Folc (Padrón)
Leilía e Pradairo

26 xullo: Traba Folk, en Traba de Laxe: Airiños de Valverde, Maruxía, Balakandra, Fol Valeiro e Coanhadeira

26 xullo: Festival Sons no Socorro (Capela do Socorro-Ordes): Requinta da Laxeira, Axóuxere, Carunchos e Os Sete Netos

26 e 27 xullo: Festixebe (Pontevedra)
Os Chiquilicuatres, Os Tres Trebóns, Ruxe-Ruxe, Sonoro Maxín,...

31 xullo, 1 e 2 agosto: Festival do Ribeiro (Arnoia)
- Treixadura
- Balakandra e Lapsus
- Faltriqueira

31 xullo, 1, 2 e 3 agosto: Festival Intercéltico (Moaña)
- Charanga Lembranzas da ría e Noitarega.
- Aira da Pedra (O Bierzo) e Four Men and a Dog.(Irlanda)
- Sobre Rodas (Galiza), A gaita de Sarandón (Galiza), Luétiga (Cantabria) e Júlio Pereira (Portugal)
-Chema Puente (Cantabria), Juanjo Fernández Galiza), Susana Seivane (Galiza) e Shooglenifty. (Escocia)


AGOSTO

1 agosto: Festival Lugnasad de Bretoña
Ultraqans, Os minhotos, Trioliro regueifeiros, Ophiusa...

1 agosto: Festival Folc Praia de Ézaro (Dumbría)
Faltriqueira e a Roda

1 agosto: II Festival da Solidariedade Galega co Pobo Saharaui (Vilagarcía de Arousa):
Xurxo Souto, Trópico de Grelos, Banda Potemkin,...

1 e 2 agosto: Festa da Carballeira (Zas)
- Birimbao (Galiza), Briganthya (Euskadi) e Triquel (Valladolid)
- Fia na roca (Galiza), A quadrilha (Portugal), Luar na lubre (Galiza), Wolfstone (Escocia), Clanadonia (Escocia)

1, 2, 3 agosto: Festival Galaicofolia, Castro de San Lourenço (Esposende-Portugal)
Fía na Roca,...

1, 2 agosto: 9º Festival Intercéltico de Sendim (Portugal)
Luar na Lubre, Skanda, Shooglenifty,..

2 agosto: Festival Ponte Louco (Castro Caldelas)
A Tuna Rastafari, Os Tanghana's Show e Cuchufellos

2 agosto: Festival Arranchando Culturas (Burela)
Iñaki Plaza e Ion Garmendia (Euskadi), Les Trompettes du Mozambique (Bretaña) e Os Tres Trebóns (Galiza)

2 agosto: Festa Celta do Lugnasad (Bretoña):
Trioliro regueifeiros, Os Minhostos, Ophiusa, Ultraqans

2 agosto: Festival Folc Churruchao (Forcarei)
Pandereteiras de Barro, Son da Terra, Leilía, Pradoiro e Crema de Gaita

2 agosto: Festival de Pardiñas
Clan Maragato, Manecas Costa, Sherpah e Zenzar

5 agosto: Festival folc de Teis (Vigo)
A Roda, Donicelas,...

8 agosto: Festival Folk de Montederramo
Guezos e Ergom

9 agosto: Festival O Pino Folc
Os Barraidinos de Portugal, Tiruleque, Fiandola e Quempallou

13 agosto: Rabafolc (Rábade-Lugo)
Foula, O Sonoro Maxín e Berrogüetto.

14 agosto: Festival Folc Antas (Antas de Ulla)
Ruxe-Ruxe e Berroguetto

14 agosto: Festival de música tradicional en Castro de Carballedo (Lugo)
Os Terribles de Donas, Ultreia e Os Campantes da Baña

14 agosto: Festival As nosas Músicas de Couso (A Estrada)
Vai de baile, Sérra-lhe aí, Os Festicultores e Banda Potemkin

14 e 15 de agosto: Festival Intercéltico D'Occidente (Tapia de Casariego, Asturias)
Fred Morrison Trio, Flook,...

16 agosto: Festival de Vilariño
Serralle-aí!!, Budiño e Sonoro Maxín

16 agosto: VI Noite Folc de Negreira
Quempallou, Madialeva e Pé de boi

17 agosto: Festival Revoltallo en Vigo
Ardentía, Os Carunchos e Zurrumalla

22 agosto: Esmorga Folc en Bandeira (Silleda)
Magnifique Bande des Hommes Sans Medo, Ophiusa, Os Chiquilicuatres e Guezos

22 agosto: Fervedoiro 2008 (Cuntis)
Skárnio, NAO, Motor Perkins e Sem Resposta

23 agosto: Festival Irmandiño de Moeche
Bonovo, Motor Perkins, Ophiusa e Korrontxi

23 agosto: Festival Guisamo Folk
Arras!!, Susana Seivane, John Mcsherry Band e Brath

23 agosto: Festival do Castro (Pantón)
Lamatumbá, Festicultores, Quempallou, Loretta Martin e Rasa Loba

23 agosto: Festa do Gaiteiro de Soutelo (Forcarei)
Ruxe-Ruxe e Susana Seivane

23 Agosto: Festival Rock de Vedra
Zenzar, Ataque Escampe e Rasa Loba

29 e 30 agosto: Festival Música na Noite (Teo)
- A Ponte Vella, S.R.Calo, A Mamoa, Charanga BMV,...
- Zenzar, Berrogüetto, Pablo Seoane Grupo, A Quenlla

29 e 30 agosto: Festival Rebumbio (Mos)
- Os Veraneantes e Troula Gaiteira
- Ultraqans, Sonoro Maxín, Os Chiquilicuatres, La Vaga Banda,...

30 e 31 agosto: Festival Lua Meiga (O Viso-Redondela)
Tiruleque, Pradairo, Pepe Vaamonde, ...

SETEMBRO

5 e 6 setembro: Festival da Poesia en Salvaterra
- Ataque Escampe (Galiza), The Turre´s Band (Galiza), Os Corvos (Portugal), O Sonoro Maxín (Galiza)
- A Quenlla (Galiza), Canto da Terra (Portugal), Tabanka Djazz (Guiné-Bissau), Pirats Sound Sistem (Països Cataláns)

6 setembro: Festival Folc Vila de Covas (Viveiro)
Quempallou, Os Tarabelos e Zaranbeques Ortegal Folc

13 setembro: Festival Pé na Estrada 2008 (A Estrada)
Kussondulola, GalegoZ, O Sonoro Maxín, Sacha na Horta

13 setembro: Festival Alxén Folc (Salvaterra de Miño)
Quempallou, Ruote e a Banda de gaitas de Entenza

19, 20 e 21 setembro: Festival Reperkusión 2008 (Allariz)
-O Sonoro Maxín, Tonino Carotone, Los Delinqüentes, ...
- Eiquinos Jazz Quartet, A Magnifique Band dos homes sen medo, Roy Paci & Aretuska, La Troba Kung-Fú, Bodega Bodega, Iratxo, ...
- Sacha na Horta, Phantom Club, Miñor Swing, Vichelocrego, ...
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 21-08-2009 11:43
# Ligazón permanente a este artigo
Comeza a semana
Segunda feira 3 (Luns)

Terza feira 4 (Martes)
• Chotokoeu no pub Moby Dick de Sada
• Brath en Nigrán

Corta feira 5 (Mércores)
• Noite Folc de Teis (Vigo): Trioliro regueifeiros, Os Carunchos e Ardentía
• III Foliada do Grupo de Bailes Populares “IAR” na Praza de Pablo Iglesias da Coruña
• Narf e Juán Perro no Peirao de Trasatlánticos de Vigo

Quinta feira 6 (Xoves)
• Kogito, Ganjahr Family e Álvaro Costas na Praza da Estrela
• A Quenlla en Lubián
• The Turre´s Band en Torroso (Mos)

Sexta feira 7 (Venres)
• Emilio Rúa na Praza da Constitución de Vigo ás 23:00
• Corisco, Lembranzas Galegas, Xirandola,... na Praza de Compostela de Vigo ás 22:00
• Brath no Peirao de Trasaltánticos de Vigo ás 23:00
• Os Terribles de Donas en Baiona
• Ophiusa en Carballo
• Projecto Trepia en Arzua
• Cuchufellos en Taboada
• Nao en Vila de Cruces
• Sonoro Maxín en Eiradela (Ourense)
• Soas (Cristina Pato e Rosa Cedrón) en Ames- Bertamiráns (A Coruña)
• Mutenrohi no Carballiño (Ourense)
• Castelorock (Muros): Machina, Kogito, Gatillazo, Eco e Trapos Sucios
• Festival Folc de Arzua: Berroguetto, Coanhadeira,...
• Festival Brincadeira (Ordes): La Pulquería, Che Sudaka, Dios Ke Te Crew e Las Furias.

Sábado 8
• XIX Mostra do Traxe Tradicional na Praza de Compostela de Vigo ás 22:30
• Treixadura en Redondela
• Berroguetto na Cañiza
• Mercedes Peón en Xinzo de Limia
• Brath en Oleiros
• Cuchufellos en Vilaseco (O Bolo-Ourense)
• Romaría labrega da Chaira (Os Vilares-Guitiriz): Os Carunchos e Lardeiros (O Pino)
• Duplo Son en Rois
• Som do Galpóm en Boiro
• Pai da Cana en Riobó (Cabana de Bergantiños)
• Tanto Nos Ten en Vilanova (O Hío)
• Castelorock (Muros): Ruxe-Ruxe, Krakovia, Siniestro Total, Boikot e Doomsday Clock
• Festival Brincadeira (Ordes): Boney M, Rumba Tarumba, Chico Trujillo, Kastomä e Virüs.
• Festa da Prehistoria (Mos): Skandalo GZ, A Tuna Rastafari e Banda Potenkim
• Festa Folc do Pino: Regato de Matamulleres, ...
• Festival Folc do Salvador (Budiño-O Porriño): Avelaíña, Coanhadeira e Guezos.

Domingo 9
• OM-Off e orquestra Academia Sibelius na Praza de Compostela de Vigo ás 22:30
• Trio Lamas, Vaamonde e Romero, Leña Verde e Os Miñotos en mosteiro-Pol (Lugo)
• Ruxe-Ruxe en Ordes
• Brath en Ribadavia
• Fía na roca e Os Tres Trebóns nas Festas de San Campio en San Miguel de Sarandón (Vedra - Pontevedra)

Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 03-08-2009 12:02
# Ligazón permanente a este artigo
Comeza a semana
Segunda feira 6 (Luns)
• Galegoz en Caldas de Reis

Terza feira 7 (Martes)

Corta feira 8 (Mércores)
• Os Chiquilicuatres en Boiro

Quinta feira 9 (Xoves)
• Vaamonde, Lamas & Romero en Guitiriz
• Encontro de embarcacións tradicionais en Muros: Som do Galpóm e Trapos sucios
• O Son Benitiño (Moaña): O Sonoro Maxín,...
• Festival de Ortigueira: Pablo Seoane Grupo, Tiruleque e Qui Hi Ha?

Sexta feira 10 (Venres)
• Machina en Molgar (A Coruña)
• Kastomá en Ordes
• A Tuna Rastafari en Palas de Rei (Lugo)
• Projecto Trepia en Pontevedra
• Encontro de embarcacións tradicionais en Muros: Treixadura e Quempallou
• Festival de Ortigueira: Escola de Gaitas de Ortigueira, Susana Seivane, Michael Mcgoldrick Band e Judith Mateo

Sábado 11
• X Memorial Ricardo Portela en Pontevedra
• Uxía no Teatro Jofre de Ferrol ás 21,30
• Encontro de embarcacións tradicionais en Muros: Susana Seivane, Vaamonde, Lamas & Romero
• Ruxe-Ruxe en Vilariño de Conso
• Festival de Ortigueira: Xose Manuel Budiño, La Bottine Souriante, Wolfstone e Korrontzi
• III Serán na Ribeira do Rio Miño (Amorin- Tomiño)
• Serán no campo da festa de Senra
• Foliada en Cela (Bueu) no Adro da Igrexa

Domingo 12
• XXX Concurso de Baile Tradicional Xacarandaina
• X Memorial Ricardo Portela en Pontevedra: Os Carunchos e Quempallou
• Festival de Ortigueira: Banda de gaitas Xarabal + Johnstone Pipe Band, Battlefield band, Arán e Sog
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 05-07-2009 23:33
# Ligazón permanente a este artigo
Seguen os Festivais de verán
3 xullo: Revoltosa Rock (Montaos-Ordes)
- Ataque Escampe, Dixebra, Kastomä, Los Kebraos e Electróxeno.

3 xullo: Rapa das Bestas de Sabucedo
- Som do Galpóm, Os Tres Trebóns e Os Chiquilicuatres

3-4 xullo: XII Músicas na noite (Teo)
- Medomedá, RuxeRuxe e Galegoz
- Leilía Band, Alvariza e Fía na Roca

4 xullo: Mostra das Culturas (Boiro)
- Projecto Trepia, Cartell 70, Taru e Os Paxaros Coiro, CHamalle Xis, Galegoz,...

4 xullo: Asalto ao Castelo (Vimianzo)
- Duplo Son, Ophiusa, The Turre´s Band

4 xullo: Festival do río Castro (Narahío)
- Berros do Castro, Pesdelán, Os Tres Trebóns e Ultraqáns

4 xullo: Festa Rachada da Baña
- A requinta da Laxeira, Armadanzas, Os Campantes

9 xullo: O Son Benitiño (Moaña)
- O Sonoro Maxín,...

9, 10, 11 e 12 Xullo: Festival de Ortigueira
- Jacky Molard Acoustic Quartet e Final Proxecto Runas'09
- Escola de Gaitas de Ortigueira, Judith Mateo, Susana Seivane e Michael Mcgoldrick Band
- Xose Manuel Budiño, Wolfstone e La Bottine Souriante
- Nova Galega de Danza, SOG e Battlefield Band

17 xullo: Teixeiro Rock
- O Sonoro Maxín, ...

17 xullo Revenidas (Vilaxoán)
- Kogito, La kinky Beat, Skarface, Manu adeus
- Quempallou, Cuchufellos, O Taberneiro lamentable,...

17 xullo: Festival Folc Vila de Covas (Viveiro)
- Coanhadeira,...

17 xullo: Festival da Coruña)
-Siniestro Total, Galegoz, Os Tres Trebóns, Taru e os Paxaros Coiro

17 xullo: Festival de Callobre (A Estrada)
- Treixadura, Os Carunchos, ...

17-18 xullo: Festival Sons da Lameira (Matamá-Vigo)
MatamáFolc: Tiruleque, Crema de gaita, Tanto Nos Ten
Malaherba Rock: Skarnio, Puta Miseria, Aphonnic, Rojo Dos

17-18 xullo: Festival da Terra e da Lingua (Narón)
- Skacha, Kogito, ...

18 xullo: Festival da Chaira (A Pastoriza)
-O Sonoro Maxín, A Vaga Banda, Chotokoeu...

18 xullo: Arreacabo (Celeiro-Viveiro)
- Lamatumbá, Boikot, Betagarri, Sem Resposta, ...

18 de Xullo: I Nordestazo Rock. Malpica.
- Os Tres Trebóns, Ultraquans, ...

19 xullo: Festival folk de Narón
-Leilía Tradicional e Susana Seivane.

23 xullo: Festa da Dorna (Ribeira)
- Chotokoeu,...

24 xullo: Festa da Fraga (As Pontes)
- Luar na Lubre, Bonovo,...

24 xullo: IV encontro de folk do cabo da vila en Muxia:
- A.C Punta da Buitra, Coanhadeira, Tiruleque e Chotokoeu

24 xullo: Víspera do día da Patria (Compostela)
- Kogito, KOP, ...

24 -25 xullo: Festigal (Compostela)
- Chamalle xis, Os John Deeres, Som do galpom, Dj Click Live
- Descarga ao vivo, Katembe Project, Os Tres Trebóns e amighos, a grande treboada

25 xullo: Festival Son Celta (Porto do Son)
- Som do Galpóm, Galegoz, ...

25 xullo: Santiaguiño folc (Padrón)
- Mercedes Peón,...

Agosto


1-2 agosto: Festival de Pardiñas
- Muyayos de Raïz, La Belle Image Fanfare, Hedningarna e Banda Potemkin,
- Bloquinho da Salgueira, Lúa de Fouce, Pepe Vaamonde Grupo e Pan de Capazo

1 agosto: Festixeve (Xeve-Pontevedra)
- A Tuna Rastafari, Kogito, Skarnio...

1 agosto: Peneda Rock (Monforte de Lemos)
-Ataque Escampe,...

6-7 agosto: Castelorock (Muros)
- Ruxe-Ruxe, Kogito, Machina, Gatillazo,...

7 agosto: Festival Folc de Arzua
- Berroguetto, Coanhadeira,...

7-8 agosto: Festival Brincadeira (Ordes)
- Dios Ke Te Crew, Bonye M, Kastomá,...

8 agosto: Festa da Prehistoria
- Skandalo GZ, A Tuna Rastafari,...

14 agosto: Festival as Nosa Músicas (Couso-A Estrada)
- Tiruleque, A Magnifique Band dos homes sen medo, Turre´s Band, Pablo Seoane Grupo, ...

21 agosto: Esmorga Folc (Bandeira)
-Pepe Vamonde Grupo, Os Carunchos,...

22 agosto: Festidoiro (Cuntis)
- Skacha, Kogito, Machina,...

22 agosto: Pontelouco (Castrocaldelas)
- O Sonoro Maxín,...

22 agosto: Festival Fin do Camiño (Fisterra)
-A Tuna Rastafari,...

22 agosto: Festival das Minas (Pontenova)
- Tonhito de Poi e Rasa Loba,...

22 agosto: Festival de Corcubión
- Lamatumbá, Chotokoeu, Ultraqans, Chamallexis,...

22 agosto: Festival Folc de Vilariño
- Os Carunchos, Ruxe-Ruxe, ...

29-30 agosto: Noite da Lúa Meiga (O Viso-Redondela)
- Os Carunchos, Ardentía,...
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 04-07-2009 00:25
# Ligazón permanente a este artigo
Chega a fin de semana
Sexta feira 3 (Venres)
• Nicra Rock: Banda Potemkin, Os Trasnos de Moscoso, Marmota Phil, Kaña D’herbas en Negreira
• Revoltosa Rock (Montaos-Ordes): Ataque Escampe, Dixebra, Kastomä, Los Kebraos e Electróxeno.
• Rapa das Bestas de Sabucedo: Som do Galpóm, Os Tres Trebóns e Os Chiquilicuatres
• XII Músicas na noite (Teo): Medomedá, RuxeRuxe e Galegoz
• O leo i Arremecaghoná no Aturuxo de Boiro
• Çe Orquestra no Pub Horreo de Carnota
• O Sonoro Maxín na Saña Clan de Xinzo de Limia

Sábado 4
• Coanhadeira no bar A Grándola, (praza de san Marcial - Ourense)
• O Sonoro Maxín en Seixalbo
• Pandereteiras Xacarandaina ás 20:00 na Rosa dos Ventos ao pé da Torre de Hércules (A Coruña)
• Ardentía no Grove ás 19:00
• Ardentía en Pontesampaio ás 22:30
• Labazada no Pub O Foso de Santa Comba
• Sem Resposta no C.S. Revira (Pontevedra)
• Cristina Pato en Fene, Barallobre
• Suso Vaamonde e Pedro Lamas en Xinzo de Limia
• Snatch no Excalibur (Chantada)
• XII Músicas na noite (Teo): Leilía Band, Alvariza e Fía na Roca
• Ruote nas Festas de Boiro
• Mostra das Culturas (Boiro): Projecto Trepia, Cartell 70, Taru e Os Paxaros Coiro, Chamalle Xis,...
• Asalto ao Castelo (Vimianzo): Duplo Son, Ophiusa, The Turre´s Band
• Festival do río Castro (Narahío): Pesdelán, Os Tres Trebóns e Ultraqáns
• Festa Rachada da Baña: A requinta da Laxeira, Armadanzas, Os Campantes, Tanto Nos Ten
• Gala Queiroa "O noso ritmo"ás 21:00 no auditorio da Casa da cultura Pintor Lloréns de Sada
• IV Romaría da Conrobla na área recreativa da piscina municipal de Boimorto.
• Serán no "Muiño da Regueira" na Balsa (Matamá-Vigo)
• I Serán de Rande, debeixo da Ponte de Rande
• Festa fin de curso A.V.C. Casco vello de Vigo na Praza do Berbés

Domingo 5
• Ruada da Rapa (sabucedo-A Estrada)
• Ataque Escampe no Aturuxo de Boiro
• Os Chiquilicuatres en Caldas de Reis
• Pesdelán nas Festas de Boiro
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 03-07-2009 11:18
# Ligazón permanente a este artigo
Comeza a semana
Segunda feira 29 (Luns)

Terza feira 30 (Martes)
• Kogito en Vigo
• Pepa & Davide + Madame Cell no pub Ultramarinos (Compostela)

Corta feira 1 (Mércores)

Quinta feira 2 (Xoves)
• O Sonoro Maxín no Lola de Ribadavia

Sexta feira 3 (Venres)
• Nicra Rock: Banda Potemkin, Os Trasnos de Moscoso, Marmota Phil, Kaña D’herbas en Negreira
• Revoltosa Rock (Montaos-Ordes): Ataque Escampe, Dixebra, Kastomä, Los Kebraos e Electróxeno.
• Rapa das Bestas de Sabucedo: Som do Galpóm, Os Tres Trebóns e Os Chiquilicuatres
• XII Músicas na noite (Teo): Medomedá, RuxeRuxe e Galegoz
• O leo i Arremecaghoná no Aturuxo de Boiro
• O Sonoro Maxín na Saña Clan de Xinzo de Limia

Sábado 4
• O Sonoro Maxín en Seixalbo
• Ardentía no Grove ás 19:00
• Ardentía en Pontesampaio ás 22:30
• Labazada no Pub O Foso de Santa Comba
• Sem Resposta no C.S. Revira (Pontevedra)
• Cristina Pato en Fene, Barallobre
• Suso Vaamonde e Pedro Lamas en Xinzo de Limia
• Snatch no Excalibur (Chantada)
• XII Músicas na noite (Teo): Leilía Band, Alvariza e Fía na Roca
• Ruote nas Festas de Boiro
• Mostra das Culturas (Boiro): Projecto Trepia, Cartell 70, Taru e Os Paxaros Coiro, CHamalle Xis,...
• Asalto ao Castelo (Vimianzo): Duplo Son, Ophiusa, The Turre´s Band
• Festival do río Castro (Narahío): Pesdelán, Os Tres Trebóns e Ultraqáns
• Festa Rachada da Baña: A requinta da Laxeira, Armadanzas, Os Campantes
• Gala Queiroa "O noso ritmo"ás 21:00 no auditorio da Casa da cultura Pintor Lloréns de Sada
• IV Romaría da Conrobla na área recreativa da piscina municipal de Boimorto.
• Serán no "Muiño da Regueira" na Balsa (Matamá-Vigo)
• I Serán de Rande, debeixo da Ponte de Rande
• Festa fin de curso A.V.C. Casco vello de Vigo na Praza do Berbés

Domingo 5
• Ruada da Rapa (sabucedo-A Estrada)
• Ataque Escampe no Aturuxo de Boiro
• Os Chiquilicuatres en Caldas de Reis
• Pesdelán nas Festas de Boiro
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 29-06-2009 11:04
# Ligazón permanente a este artigo
Os Festivais de Verán
19-20 xuño: Milladoiro Folc (Milladoiro-Ames)
- Roncarela, Pé de boi
- Banda de Gaitas dea A. C. "Os Castros de Ames" e Tumbalobos Folkorkestra

20 xuño: III Festifolk de Mugardos
- Quempallou, Muxarega, Estimaba que viñeras e Casa da Leiteira

20 xuño: Festisahara (Salceda de CAselas)
- Som do Galpóm, Ruxe-Ruxe, Tonhito de Poi e Rasa Loba

20-21 xuño: Festa do Muiño de Verducido (Taboadelo-Pontecaldelas)
- Pé de Boi, A Tuna Rastafari, The Turre´s Band,...

24 de xuño:Festival Folc Festas de Ourense
- Kepa Junkera, Xosé Manuel Budiño e Guezos

24 de xuño: Festival Folc Festas da Estrada
- Susana Seivane, Linho do Cuco, Pé de Boi, Regato de Matamulleres

26-27-28 xuño: Festival Made in Galiza (A Coruña)
- O Sonoro Maxín, Skarnio, Skacha, Galegoz, Taru e Os Paxaros Coiro, Som do Galpóm,...
CENSURADO

Xullo


3 xullo: Revoltosa Rock (Montaos-Ordes)
- Dixebra, Kastomä, Los Kebraos e Electróxeno.

3 xullo: Rapa das Bestas de Sabucedo
- Som do Galpóm, Os Tres Trebóns e Os Chiquilicuatres

3-4 xullo: XII Músicas na noite (Teo)
- Medomedá, RuxeRuxe e Galegoz
- Leilía Band, Alvariza e Fía na Roca

4 xullo: Mostra das Culturas (Boiro)
- Projecto Trepia, Cartell 70, Taru e Os Paxaros Coiro, CHamalle Xis,...

4 xullo: Asalto ao Castelo (Vimianzo)
- Duplo Son, Ophiusa, ...

4 xullo: Festival do río Castro (Narahío)
- Pesdelán, Os Tres Trebóns e Ultraqáns

4 xullo: Festa Rachada da Baña
- A requinta da Laxeira, Armadanzas, Os Campantes

9 xullo: O Son Benitiño (Moaña)
- O Sonoro Maxín,...

9, 10, 11 e 12 Xullo: Festival de Ortigueira
- Jacky Molard Acoustic Quartet e Final Proxecto Runas'09
- Escola de Gaitas de Ortigueira, Judith Mateo, Susana Seivane e Michael Mcgoldrick Band
- Xose Manuel Budiño, Wolfstone e La Bottine Souriante
- Nova Galega de Danza, SOG e Battlefield Band

17 xullo: Teixeiro Rock
- O Sonoro Maxín, ...

17 xullo Revenidas (Vilaxoán)
- Kogito, Skarface, ...

17 xullo: Festival Folc Vila de Covas (Viveiro)
- Coanhadeira,...

17 xullo: Festival de Callobre (A Estrada)
- Treixadura, Os Carunchos, ...

17-18 xullo: Festival Sons da Lameira (Matamá-Vigo)
MatamáFolc: Tiruleque, Crema de gaita, Tanto Nos Ten
Malaherba Rock: Skarnio, Puta Miseria, Aphonnic, Rojo Dos

17-18 xullo: Festival da Terra e da Lingua (Narón)
- Skacha, Kogito, ...

18 xullo: Festival da Chaira (A Pastoriza)
-O Sonoro Maxín, A Vaga Banda, Chotokoeu...

18 xullo: Arreacabo (Celeiro-Viveiro)
- Lamatumbá, Boikot, Betagarri,...

18 de Xullo: I Nordestazo Rock. Malpica.
- Os Tres Trebóns, Ultraquans, ...

19 xullo: Festival folk de Narón
-Lelilía Tradicional e Susana Seivane.

23 xullo: Festa da Dorna (Ribeira)
- Chotokoeu,...

24 xullo: Festa da Fraga (As Pontes)
- Luar na Lubre, Bonovo,...

24 xullo: Festival Día da Patria (Compostela)
-Kogito, Som do Galpóm, ...

25 xullo: Festival Son Celta (Porto do Son)
- Som do Galpóm, Galegoz, ...

25 xullo: Santiaguiño folc (Padrón)
- Mercedes Peón,...

Agosto


1-2 agosto: Festival de Pardiñas
- Muyayos de Raïz, La Belle Image Fanfare, Hedningarna e Banda Potemkin,
- Bloquinho da Salgueira, Lúa de Fouce, Pepe Vaamonde Grupo e Pan de Capazo

1 agosto: Festixeve (Xeve-Pontevedra)
- A Tuna Rastafari, Kogito, Skarnio...

6-7 agosto: Castelorock (Muros)
- Kogito, Machina, Gatillazo,...

7 agosto: Festival Folc de Arzua
- Berroguetto, Coanhadeira,...

7-8 agosto: Festival Brincadeira (Ordes)
- Dios Ke Te Crew, Bonye M, Kastomá,...

8 agosto: Festa da Prehistoria
- Skandalo GZ,...

14 agosto: Festival as Nosa Músicas (Couso-A Estrada)
- Tiruleque, A Magnifique Band dos homes sen medo, ...

21 agosto: Esmorga Folc (Bandeira)
-Pepe Vamonde Grupo, Os Carunchos,...

22 agosto: Festidoiro (Cuntis)
- Skarnio, Skacha, Kogito, Machina,...

22 agosto: Pontelouco (Castrocaldelas)
- O Sonoro Maxín,...

22 agosto: Festival das Minas (Pontenova)
- Tonhito de Poi e Rasa Loba,...

22 agosto: Festival de Corcubión
- Lamatumbá, Chotokoeu, Ultraqans, Chamallexis,...

22 agosto: Festival Folc de Vilariño
- Os Carunchos,...

29-30 agosto: Noite da Lúa Meiga (O Viso-Redondela)
- Os Carunchos, Ardentía,...
Comentarios (6) - Categoría: Festivais - Publicado o 19-06-2009 13:28
# Ligazón permanente a este artigo
Projecto Trepia na Nosa Terra
Projecto [trepia]: 'Todo o que facemos ten base na música tradicional'

Conseguen mesturar o son do sacho coa electrónica, a videocreación e a performance cos puntos da xota ou da muiñeira, a coroza cos vaqueiros. Non queren recuperar a tradición, senón deconstruíla. Projecto [trepia] son unha das propostas musicais máis interesantes dos últimos tempos. ANT TV estivo con eles.

Acaban de editar o seu primeiro disco n'A Regueifa, e gañaron o primeiro premio do certame GZ Crea na súa modalidade de música. Influídos polo trío sueco Hedningarna, Mercedes Peón, Ochre, Landau, Matthew Herbert, Galandum Galundaina, Björk, Aphex Twin, e sobre todo polos vellos e vellas que cantaron e tocaron toda a vida, Projecto [trepia] definen o que fan coma "psicofolk" ou "electrotradi". Danza, música e videocreación conviven na escena. Falamos con Xandre (voz e zanfona), Andrea (voz e pandeireta), e Xito (batería).


www.anosaterra.org

Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 18-03-2009 09:57
# Ligazón permanente a este artigo
Xa se coñecen os beneficiarios do Nsaio Xeral!!
Despois dun par de semanas co xurado dándolle voltas aos espazos dos grupos para emitir o seu veredicto, xa están aquí os resultados. Estas listaxes publícanse ca única pega de non ter concertos para todos, mais iso xa se sabía cando comezou esta gran festa da música emerxente do país que foi o Nsaio Xeral.

Aquí vai a listaxe dos oito grupos que participarán nos concertos da Rede Galega de Música ao Vivo e os 24 do Xacobeo.

Este relación de elixidos foi elaborada dándolle un valor do 90% ao criterio do xurado e predominando no 10% restante os condicionantes técnicos que determinaron a conformidade dos axentes contratantes. Dende Nsaio tamén se está conversando cos organizadores dos festivais de verán para procurar sitio neles á maior cantidade posíbel de grupos de Nsaio. Sen máis que dicir, alá vai a lista pola que levades semanas agardando:

Grupos premiados polo Xacobeo:

- Projecto trepia
- Equilibrio h
- Malkeda
- Supersandwich
- Sínefres
- Moita leria
- Iván e josito
- Cool beat
- Minhor swing
- Avelaiña
- Coanhadeira
- Berros do castro
- Nouvelle cuisine
- Elanor
- Scandal
- Chamalle xis
- Chotokoeu
- Ultraqans
- Esquíos
- John deeres
- Hyde casino
- Kastoma
- Pito de pikasso
- Indana

Grupos premiados pola Rede Galega de Música ao Vivo:

- Supersound
- Los ruines
- Duplo son
- Dirty socks
- Beatus ille
- Labazada
- Perpetradores de actos
- Mausvizinhos

www.nsaio.org
Comentarios (1) - Categoría: Novas - Publicado o 09-02-2009 09:09
# Ligazón permanente a este artigo
Chega a fin de semana
Sexta feira 16 (Venres)
• XIV Festival Treme a Terra de Pontedeume: Betagarri, Arenga, Magnifique Bande dos homes sen medo e Chámalle Xis!
• Estalotada na Gentalha do Pichel (Compostela)
• Serán de San Mauro (Fornelos de Montes)

Sábado 17
• Kastomá en Ordes
• Transilvanians no Salasón (Cangas)
• Pito de Pikasso en Cambados
• Homenaxe popular a Ramom Muntxaraz no Auditorio de Galiza ás 17:00: Tino baz, A Quenlla, Laura Quintillán,...
• "I Encontro Galego da música emerxente" no IES Rosalía de Castro de Compostela: Projecto Trepia, Ruxe-Ruxe, Chamalle Xís!, Mito Crónico e Equilibrio H.

Domingo 18
• Manifestación por Palestina en Compostela ás 12:00

Axenda completa
Comentarios (1) - Categoría: Novas - Publicado o 16-01-2009 10:05
# Ligazón permanente a este artigo
I Encontro Galego da música emerxente
O Sábado 17 de Xaneiro en Compostela (A Corunha), terá lugar no IES Rosalía de Castro, o "I Encontro Galego da música emerxente".

A xornada comeza pola mañá coa celebración de obradoiros sobre produción musical; edición e distribución; promoción web; imaxe; management; e deseño. Aquí os grupos terán a oportunidade de aprender cos mellores nestas áreas de traballo en Galiza.

Pola tarde realizarase o casting para os grupos rexistrados na páxina Nsaio.org, que usarán o seu espazo no portal web da Rede Galega de Locais de Nsaio para promocionarse ante o seu público obxectivo. Deste casting sairán premios como 24 concertos do Vai de Camiño 2009; 8 concertos da Rede Galega de Música ao Vivo; ou o contacto cos responsábeis da produción do programa Banda Curta, da TVG, coa intención de participar neste espazo no futuro.

A festa rematará ás 19:00 cun concerto de:
- Projecto Trepia
- Ruxe-Ruxe,
- Chamalle Xís,
- Mito Crónico + Equilibrio H.



www.nsaio.org


Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 16-01-2009 09:35
# Ligazón permanente a este artigo
Xa temos aquí o disco de Projecto Trepia
O álbum contén seis cancións e pode descargarse de balde en A Regueifa Plataforma.

Projecto Trepia, primeiros clasificados no certame GZcrea 2008 en música e segundos en videocreación, veñen de editar o seu primeiro traballo no netlabel A Regueifa.


Os do Morrazo son un colectivo multidisciplinar artellado ao redor do que eles denominan 'os tres pés' (o son, a imaxe e a danza) combinando no musical a música tradicional galega, froito en grande parte de recolleitas de campo propias, cos novos sons que proporciona a electrónica. Os integrantes de Projecto Trepja afirman que a historia da música galega tradicional pódese dividir en catro etapas, e eríxense en iniciadores desa cuarta etapa.

Posúen unha actitude decididamente vangardista, levando ao século XXI cantos tradicionais, pandeiretas, pandeiros, sachos, caixas de pementón e zanfoñas ao mesturalos con unha base rítmica de batería electrónica, samples e baixo eléctrico. O disco está editado baixo licenza Copyleft e pode ser descargado de balde en www.aregueifa.net. Contén seis cortes, que o grupo xa puxera a disposición do público no seu myspace: A Roseira, Leghons, Pontepedra, Oroso_reloaded, Deganha e A máquina de meter medo.

O grupo artéllanse en función dunha outra trepia para a difusión e consecución dos seus obxectivos: asociativa, escénica e reivindicativa. En primeiro lugar, o colectivo quere articularse como asociación para un mellor desenvolvemento dos seus proxectos. Ademais, procuran que as súas actuacións teñan lugar en escenarios e tamén na rúa, en espazos públicos.

www.vieiros.com

Comentarios (0) - Categoría: Discos - Publicado o 14-01-2009 03:05
# Ligazón permanente a este artigo
Felizes Trepias do Projecto Trepia
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 30-12-2008 10:54
# Ligazón permanente a este artigo
Chega a fin de semana
Sexta feira 28 (Venres)
• Xoán Curiel en Padrón ás 19:30
• Xoán Curiel na Sala The Star (Carral) ás 23:00
• Musgafol (Gaita e piano) no Teatro Principal de Pontevedra ás 21:00
• V Enclave de Gaita (Cangas do Morrazo): A Gaita de Sarandón e Os Carunchos no Auditorio ás 22:00
• VI Noites de Tasca en Ordes (O Rincón do pincho) con Carlos do Viso e Os Viqueiras
• Foliada na Cafetería Lar (As Pontes)

Sábado 29
• VI Encontro de Pandeireta Galega e Asturiana en Sabucedo (A Estrada)
• 3ª conversa aberta na EAEM: Internacionalización da música galega + bOnOvO ás 19.30 h. Auditorio Escola Altos Estudos Musicais (Compostela)
• Remate da Mostra de Cuartetos Tradicionais (Marín)
• Dakidarría no auditorio de Priegue (Nigrán) ás 22:30
• Xira A Polo Ghit 2008: Boy Elliot & The Plastic Bags, Skandalo Gz no Pub Pub Badulake (Ordes)
• Cuarteto Caramuxo na sala A Reserva (Ourense)
• Projecto Trepia na Tiradoura (Cangas) ás 22:30
• Serán en Couso (Gondomar)
• Magosto-Serán de Chan das Pipas en Saxamonde (Redondela)
• Serán na Casa Cultural de Burgueira (Oia)
• Serán na Illa de Arousa no Multiusos

Domingo 30
• Homenaxe aos mártires de Sobredo en Guillarei (Tui)
• Toques de Caramulo (Portugal) no Aturuxo (Bueu) ás 21:30
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 28-11-2008 10:28
# Ligazón permanente a este artigo
Projecto Trepia en Cangas
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 28-11-2008 09:44
# Ligazón permanente a este artigo
Os tres pés da música tradicional do século XXI
Projecto Trepja

O colectivo gañou o GZCrea cunha aposta pola actualización do folk, a danza, a videocreación e as intervencións públicas e performances.


Os integrantes de Projecto Trepja afirman que a historia da música galega tradicional pódese dividir en catro etapas, e eríxense en iniciadores desa cuarta etapa. Preséntase así un colectivo multidisciplinar que xunta a un grupo de mozos de Pontevedra, formados na música e o baile tradicional, e que dende esta base fan unha aposta pola súa actualización. Acaban de iniciar o camiño: xuntáronse hai uns meses para concorrer ao certame do GZCrea e hai unhas semanas levaron o primeiro premio na categoría de música e o segundo no de videocreación.

Porque Trepja non é só un grupo de música, e non é só unha formación de baile, é moito máis. A trepia é un obxecto de ferro con tres pés que se coloca sobre o lume para apoiar olas. Tres pés: música, danza e imaxe para chegar á vangarda dende a tradición.

"A recolheita de campo já nunca mais será material inerte e anquilosado, senom um instrumento mais ao serviço da expresom cultural", din. Projecto Trepja traballa con recolleitas de sons tradicionais, pero tamén fai recolleitas das achegas da vangarda. Ao pandeiro de man únese a zanfona eléctrica, o baixo, a batería electrónica e un gran número de samplers e efectos. Ecléctica Ensemble, Mercedes Peón ou Bonovo, son nomes aos que se ligan.

Dividen a historia da música galega en catro etapas: unha primeira, "tempo de fiadas, de segas, de fiadeiros, de ruadas e de seráns" na que a música formaba parte da vida cotiá: "um tempo no que cantar e tocar nom eram umha habilidade gratuita, eram umha linguagem, um código... era folklore". Unha segunda etapa, no que "o folklore disfrazou-se de saia vermelha com terciopelo negro e espantalhos (...) fijo-se-lhe crer à gente que aquilo os repressentava, que aquelas danças e música esperpénticas eram as suas raízes". A terceira etapa sería a da recuperación, a das recolleitas das creacións populares tradicionais, coas que se recreou a música galega, aínda que no manifesto pendurado na súa web interróganse sobre "o que é fiel ou o que foi... ornamentado".

E a cuarta etapa, o tempo e o lugar de Trepja: "Agora, hoje, com esta terceira idade aínda viva, pero co'a segunda já, afortunadamente, morta quase de todo, surde já umha quarta, e com ela, ['trepia]". Esta cuarta etapa defínese pola deconstrución (non destrución) da música e a dança tradicional. O colectivo atrévese a dicir: "Com nós nasce o crescimento, a expansom. O género 'folklore' começa a nom ser definido polo superficial, polo óbvio, senom polos conceitos, valores e princípios que o sustentam".

O obxectivo é devolver a música e o baile galego tradicionais aos espazos públicos, ao tempo presente, aos centros comerciais, mercados, prazas e rúas das vilas e cidades. "Esse lugar geográfico do que falavamos ao começo, esse país, segue a existir, segue a estar aquí e segue a se chamar Galiza. Mais já nom é so lugar e tempo de todo aquilo que citavamos, é lugar e tempo de muito mais (...) é lugar e tempo onde cabem, em igual medida, o respeito pola tradiçom e a ambiçom por innovar, por re-criar, por misturar, crescer e reintegrar", din.

Todos os pés da trepia: arte e reivindicación
O grupo artéllanse en función dunha outra trepia para a difusión e consecución dos seus obxectivos: asociativa, escénica e reivindicativa. En primeiro lugar, o colectivo quere articularse como asociación para un mellor desenvolvemento dos seus proxectos. Ademais, procuran que as súas actuacións teñan lugar en escenarios e tamén na rúa, en espazos públicos: "Dada a acuciante necessidade de transmitir novos valores a respeito da nossa cultura tradicional, achamos indispensável o achegamento à sociedade contemporánea da própia cultura". Nas cidades galegas do século XXI non hai segas nin seráns, pero a música que os acompañaba segue sendo válida.

Os outros pés da trepia. Projecto Trepja triunfou no certame GZCrea para novos creadores.

Fíxoo na categoría de música, pero tamén recibiu un premio na sección de videocreacións. O colectivo defende a videocreación como método de expresión válido para a cultura tradicional, contando con internet como plataforma divulgativa. Pola súa banda, no baile, como na música, pártese da base da tradición que, deconstruída, únese con elementos da danza contemporánea. Entre as novidades, por suposto, o feito de bailar con roupa de rúa, vaqueiros e zapatillas, e tamén o xa referido obxectivo de ocupar os espazos públicos, sobre todo aqueles nos que a presenza do baile tradicional é máis inesperado. Moitas destas performances, con distintos graos de aceptación, están recollidas en vídeo e pódense ver na rede.

A actuación no mercado de Pontevedra foi recibida con sorpresa e con agrado polas vendedoras e clientes, que convidaron ao colectivo a actuar todos os luns. Moi distinto foi o resultado da súa visita a outro mercado, privado neste caso, un supermercado da cidade, onde ao minuto de comezar a cantar, foron convidados a marchar por un garda de seguridade. Os propios clientes do supermercado aceptaron de moi mal xorne a performance, chamándolles 'inadaptados' ao cruzárense con eles polos corredores.

www.vieiros.com




Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 27-11-2008 08:47
# Ligazón permanente a este artigo
Reciclar o século XXI

Projecto ["trepia], que gañou o primeiro premio do GZ Crea de música, propón o tratamento contemporáneo da música e a danza tradicional xunto coa videocreación

Cinco músicos e dous bailadores compoñen o Projecto ["trepia], unha proposta "orixinal e valente" que acaba de gañar o primeiro premio do GZ Crea de música, organizado pola Dirección Xeral de Xuventude da Xunta e dotado con 3.000 euros. Os irmáns Alexandre e Xito Outeiro, Valentín Dacosta, Andrea Menéndez, Alicia Rodríguez, Miguel Sotelo e Kátia Pequeño crearon este grupo musical hai un ano, logo de coñecerse na asociación cultural que recolle música tradicional galega O Tear de Llerena de Pontevedra, onde tamén dan clases de pandeireta e música tradicional. Para Alexandre Outeiro, a decisión do xurado "foi unha sorpresa porque a nosa é unha proposta arriscada" na que concorren a música, a danza e a videocreación.

Nos cinco meses que levan dando concertos por Galicia, atopáronse con todo tipo de reaccións por parte do público e mesmo improvisaron performances en en supermercados, centros comerciais e plazas de abastos. Projecto ["trepia] propón a "de-construción (non destrucción) da música e a danza tradicional" a través da reciclaxe de instrumentos de percusión aos que lle dan un tratamento contemporáneo. "Moita xente opina que a música tradicional é doutros tempos pero nós recollemos esa música tradicional viva no século XXI. Por iso queremos tratala sen reparos, sampleándoa", comenta Alexandre Outeiro.

Unha proposta innovadora, única en Galicia, que bebe da renovación impulsada por Mercedes Peón. "O traballo de Mercedes Peón cambiou as ideas da música en Galicia. Ela samplea percusións e canto tradicionais, algo que nós tamén facemos, sen ánimo de nos comparar, claro", explica Alexandre Outeiro que pon a voz pero tamén toca a zanfona, a trompa e os loops. "Estudando a música tradicional decátaste -engade- que ten secuencias rítmicas que se repiten e que coinciden con outros estilos musicais". De feito, en cancións como A roseira ou Leghons -que se poden escoitar na rede en www.myspace.com/projectotrepja- mesturan o sampleo de bases -feitos con tomas acústicas de instrumentos tradicionais ou ben con fragmentos de gravacións do arquivo de recolleitas, algo inédito-, a utilización da zanfona electro-acústica como principal instrumento solista, bateria electrónica, o baixo eléctrico, a pandeireta, os pandeiros ou mesmo a lata de pimentón, as tixolas e os sachos.

"Reutilizamos un ítem cultural como a aña, unha tradición da zona de Mondariz, da que nós aproveitamos a sonoridade dos sachos", conta o músico.

De xeito parello á proposta musical, tamén organizan performances improvisadas que gravan e teñen colgadas no seu espazo web. "Buscando a descontextualización, preguntámonos que pasaría se hoxe en día a xente tocara e bailara como se facía antes, alí onde se podía". Comprobaron como a reacción da xente que ve como varias persoas se poñen a bailar ou cantar mentres pasea varía en función do lugar elixido. "Na praza de abastos, a xente púxose a aplaudirnos mentres que no supermercado mesmo nos chamaron inadaptados", conta. Do mesmo xeito, nos concertos atopáronse con todo tipo de reaccións. "Actuamos na rapa das bestas de Sabucedo e non tivemos a acollida que pensabamos", comenta.

Polo de agora, só teñen gravadas en internet algunhas cancións como PontePedra, Orosoreloaded, Deganha, ou A máquina de meter medo. "Estámonos autoproducindo de tal xeito que o batería é á vez o técnico de son, pero isto ten que cambiar porque nos sobrepasa", remata.

OS GALARDÓNS A final do certame GZ Crea na categoría de música celebrouse o martes pasado, 28 de outubro, nos locais de ensaio do Estadio de San Lázaro en Compostela. Entre os grupos tamén galardoados, Noise Project fíxose cos 1.500 euros do segundo premio mentres que o terceiro posto foi compartido por Os Gru e Anxo Graña. Rubén Cela presidiu o xurado no que actuaron de vogais Xavier Valino, Xavier Campos, Alberto Casal, Nonito Pereira, Noel Enrique Feáns e de secretaria, María Consuelo Méndez.

www.galicia-hoxe.com



Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 04-11-2008 09:31
# Ligazón permanente a este artigo
Projecto [Trepia] gañadores do GZ crea 2008
OS FINALISTAS

Os finalistas da especialidade de Música do GZ cea 2008 foron os que seguen:

· Os Gru, polas cancións "As movies de Antón de Castro" e "Ti me soas".

· Proxecto Qualia, polas cancións "Ruido e paz" e "Natura morta".

· David Taboada, polas cancións "Chove, chove" e "As tres irmanciñas".

· Noise Project, polas cancións "II" e "A pedra de afiar".

· Projecto [Trepia], polas cancións "A roseira" e "Leghons".

· Anxo Graña, polas cancións "Bailadela" e "Saxos".


A FINAL

A final da especialidade de Música, celebrouse o día 28 de outubro nos locais de ensaio do Estadio de Fútbol de San Lázaro en Santiago de Compostela. Despois do evento, o xurado escolleu aos premiados.

OS GAÑADORES

Os premiados na especialidade de Música son:

· 1º Premio: Projecto [Trepia], polas cancións "A roseira" e "Leghons".

· 2º Premio: Noise Project, polas cancións "II" e "A pedra de afiar".

· 3º Premio (compartido):

- Os Gru, polas cancións "As movies de Antón de Castro" e "Ti me soas".

- Anxo Graña, polas cancións "Bailadela" e "Saxos".

www.myspace.com/projectotrepja
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 30-10-2008 08:51
# Ligazón permanente a este artigo
[1] 2 [3]
© by Abertal
free web counter

contador de malmequeriáns dende o 1 de marzo 2007








Galiza

Malmequer