Malmequer


Pandereiteir@s e festeir@s da beira atlántica da Galiza

Malmequer
malmequer.vigo@gmail.com
 GAVETAS
 OS SERÁNS (Sección de consulta)
 FOTOS PARA A HISTORIA
 LIGAZÓNS
 BUSCADOR
 BUSCAR BLOGS GALEGOS
 ARQUIVO
 ANTERIORES

Resultados da búsqueda
Buscando'ardentia'
Chega a fin de semana
Sexta feira 14 (Venres)
• A. Folclórica Aturuxo nos Xardíns de Méndez Nuñez da Coruña
• Fía na Roca na Praza do Porto de Foz
• Milladoiro en Vilagarcía de Arousa na Alameda ás 23:00
• Lume en Monforte de Lemos (Lugo)
• Mamá Cabra en Laracha
• María do Ceo en Lalín na Praza da Igrexa ás 22:30
• Toques de Caramulo na Praza de Compostela ás 22:30
• Chotokoeu na A. C. Propolis (A Coruña)
• Ophiusa en Rianxo
• Brath en Allariz
• Brigada Bravo & Díaz en Chantada
• Coanhadeira en Begonte (Lugo)
• Duplo Son en Muros
• Festival Monte do Faro de Rodeiro-Lalín: Som do Galpóm, Tonhito de Poi e Rasa Loba, Alén, ...
• Treixadura e Malvela na Praza da Ferraría de Pontevedra ás 22:30
• Festival as Nosa Músicas (Couso-A Estrada): Tiruleque, Ardentía, Pablo Seoane Grupo, A Magnifique Band dos homes sen medo,...

Sábado 15
• Susana Seivane en Miño
• Os Carunchos en Gondomar
• Fred Martins Trio en Compostela
• Pito de Pikasso en Soutelo de Montes
• Esquíos, Zyrconia, O Leo i Arremecaghona en Xinzo de Limia
• Uxía na Pobra do Caramiñal na Praza Alcalde Segundo Durán ás 23:00
• Coanhadeira na Mezquita (Ourense)
• Pablo Seoane Grupo en Rianxo
• Brath en Caldas de Reis
• Festas de Couso (A Estrada): A Magnifique Band dos homes sen medo, Marful e The Turre´s Band
• Capitán Furilo e Sugar Mountain nas Festas de San Roque de Freás (Cea - Ourense)
• Festival Monte do Faro de Rodeiro-Lalín: Linho do Cuco, Os Tres Trebóns, Bonovo e Cé orquesta Pantasma
• Festival Reggae na Chaira de Villalba (Lugo): Chotokoeu, Skarallaos,...
• Festival Folc de Leirado (Salvaterra): Pradairo, Tiruleque e Clave de fol

Domingo 16
• A Quenlla en Moaña
• Ataque Escampe en Bueu
• Tanto Nos Ten en Monforte de Lemos
• Berroguetto en Pontevedra ás 22:30 na Praza da Ferraría
• Gaideón en Castrelo do Val (Ourense)no Campo da Festa ás 20:00
• Os Trazantes de Tenorio, Legua Dereita e Xarín en Portomarín(Lugo)na Praza do Concello
• Festas de Couso (A Estrada): Os Alegres da Buraca, As Pandereteiras de Toutón,...
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 14-08-2009 13:51
# Ligazón permanente a este artigo
Suguen os Festivais
14 agosto: Festival as Nosa Músicas (Couso-A Estrada)
- Tiruleque, Ardentía, Pablo Seoane Grupo, A Magnifique Band dos homes sen medo,...

14-15 agosto: Festival Monte do Faro de Rodeiro-Lalín
- Som do Galpóm, Tonhito de Poi e Rasa Loba, Alén, ...
- Linho do Cuco, Os Tres Trebóns, Bonovo e Cé orquesta Pantasma

15 agosto: Festival Folc de Leirado (Salvaterra)
- Pradairo, Tiruleque e Clave de fol

15 agosto: Festival Reggae na Chaira de Villalba (Lugo)
- Chotokoeu, Skarallaos,...

21 agosto: Esmorga Folc (Bandeira)
- Pepe Vaamonde Grupo, Os Carunchos,...

22 agosto: Guisamo Folc
- Ca Lúa, Triquel e Gwendal

22 agosto: Festival Folc de Negreira
-Ardentía, Fiandola e Pésdelan

22 agosto: Festival Irmandiño de Moeche
- Lamatumbá, Saraibas, BellónMaceiras quinteto, Balakandra, Mallacán...

22 agosto: Festidoiro (Cuntis)
- Spooner Street, Machina, Vichelocrego, Skacha e Kogito

22 agosto: Festival das Minas (Pontenova)
- Tonhito de Poi e Rasa Loba,...

22 agosto: Pontelouco (Castrocaldelas)
- Fabulosos Cubatas, Bodega Bodega e O Sonoro Maxín

22 agosto: Festival do Castro (Pantón-Lugo)
- Festicultores, Cuchufellos, Som do Galpom, Dios Ke Te Crew e Aira da Pedra

22 agosto: Festival Fin do Camiño (Fisterra)
- A Tuna Rastafari,...

22 agosto: Festival das Minas (Pontenova)
- Tonhito de Poi e Rasa Loba,...

22 agosto: Festival de Corcubión
- Lamatumbá, Chotokoeu, Ultraqans, Chamallexis,...
ADIADO

22 agosto: Festival Folc de Vilariño (Cangas do Morrazo)
- Os Carunchos, Ruxe-Ruxe, Quempallou, Berroguetto...

23 agosto: Festival Terra Brava (O Incio)
- Tanto Nos Ten, Os Cuchufellos, ...

29 agosto: Festival Rebumbio (Mos)
- Dakidarria,...

29-30 agosto: Noite da Lúa Meiga (O Viso-Redondela)
- Os Carunchos, Ardentía,...

4-5 setembro: XXIII Festa da Poesia de Salvaterra
- Covalblú,...

18-19 setembro: Festival Reperkusión (Allariz)
- Emir Kusturika & No Smoking Orchestra,...

19 setembro: Festival Meigas Fora (Ordes)
- Kastomá, Zenzar, Invivo,...

26 de setembro: III Zumbanocoiro de Lugo (Festival de música tradicional)-A Volta do Agro, Bouba Pandereteiras, O Tear de Llerena e A Gaita de Sarandón
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 14-08-2009 13:47
# Ligazón permanente a este artigo
Festival As Nosas Músicas (Couso-A Estrada)
Festival As Nosas Músicas (Couso-A Estrada)

VENRES 14 DE AGOSTO no Campo da Festa de Couso - A Estrada.

Comenzamos pola noitiña . 21:00h.
Serán .
DE TORDOIA A TOUTÓN
TREBOEIROS DA MUIMENTA

para continuar
PABLO SEOANE
ARDENTÍA
TIRULEQUE
MAGNIFIQUE BAND dos HOMES SEN MEDO

para rematar FOLIADA ABERTA ata que sexa de día.

Tamén anunciar que o día 15 e día 16 de agosto continuamos de PARRANDA e estamos todos convidados as Festas Patronais da Parroquia.

FESTAS DA NOSA SEÑORA E O SANTISIMO.COUSO 2009

Dia 15: NOSA SEÑORA
Sesión Vermut: 14:30 h
- C.C. A Ponte Vella

Noite: 22 30 h.
- MAGNIFIQUE BAND dos HOMES SEN MEDO
- MARFUL SEXTETO
- TURRES BAND

Dia 16: SANTISIMO
Sesión Vermut: 14:30 h.
-Tamparrantán

A Partir das 22:30 h.
-Concerto da Banda Municipal de A Estrada
-Os Alegres da Buraca
-As Pandereteiras de Toutón
-Sesión de Baile ca Banda Municipal de A Estrada
Comentarios (4) - Categoría: Festivais - Publicado o 14-08-2009 13:34
# Ligazón permanente a este artigo
Comeza a semana
Segunda feira 10 (Luns)
• Da outra marxe na Praza de Compostela de Vigo ás 22:30
• Brath en Monforte de Lemos
• Rosa Cedrón en Cee

Terza feira 11 (Martes)
• A. Folclórica Gaiteiriños nos Xardíns de Méndez Nuñez da Coruña
• Trasmundi na Praza de Compostela de Vigo ás 22:30
• Os Carunchos na Golada
• Berroguetto en Viveiro
• Trio Lamas, Vaamonde e Romero en Celanova
• Fred Martins Trio en Compostela

Corta feira 12 (Mércores)
• Ruote nos Xardíns de Méndez Nuñez da Coruña
• Dios Ke Te Crew no Parque do Cavadelo de Vilagarcia de Arousa
• Galandum Galandaina na Praza de Compostela de Vigo ás 22:30
• Fuxan os Ventos no Parque de Castrelos (Vigo)
• Gaiteiros Xarín en Ribadeo
• Fred Martins Trio en Castro Caldelas
• Tonhito de Poi e Rasa Loba na Golada
• Coanhadeira no Claustro do Mosterio de San Rosendo Celanova (Ourense)
• Festival Rabafolc (Rábade - Lugo): Os Veraneantes, Treixadura e Orfeón, Pepe Vaamonde grupo, Os Tres Trebóns

Quinta feira 13 (Xoves)
• Donaire nos Xardíns de Méndez Nuñez da Coruña
• Uxía en Castro Caldelas
• Quempallou na Praza de Compostela de Vigo ás 22:30
• Berroguetto en Cedeira
• Víctor Aneiros Band en Miño (A Coruña) na Praza do Parchís ás 23:00
• Brath en Moaña no Paseo Marítimo ás 22:30

Sexta feira 14 (Venres)
• A. Folclórica Aturuxo nos Xardíns de Méndez Nuñez da Coruña
• Fía na Roca na Praza do Porto de Foz
• Milladoiro en Vilagarcía de Arousa na Alameda ás 23:00
• Lume en Monforte de Lemos (Lugo)
• Mamá Cabra en Laracha
• María do Ceo en Lalín na Praza da Igrexaás 22:30
• Toques de Caramulo na Praza de Compostela ás 22:30
• Chotokoeu na A. C. Propolis (A Coruña)
• Ophiusa en Rianxo
• Brath en Allariz
• Brigada Bravo & Díaz en Chantada
• Coanhadeira en Begonte (Lugo)
• Os Carunchos en Gondomar
• Duplo Son en Muros
• Festival Monte do Faro de Rodeiro-Lalín: Som do Galpóm, Tonhito de Poi e Rasa Loba, Alén, ...
• Treixadura e Malvela na Praza da Ferraría de Pontevedra
• Lume en Monforte de Lemos (Lugo)
• Festival as Nosa Músicas (Couso-A Estrada): Tiruleque, Ardentía, Pablo Seoane Grupo, A Magnifique Band dos homes sen medo,...

Sábado 15
• Susana Seivane en Miño
• Os Carunchos en Gondomar
• Fred Martins Trio en Compostela
• Pito de Pikasso en Soutelo de Montes
• Esquíos, Zyrconia, O Leo i Arremecaghona en Xinzo de Limia
• Uxía na Pobra do Caramiñal na Praza Alcalde Segundo Durán ás 23:00
• Coanhadeira na Mezquita (Ourense)
• Pablo Seoane Grupo en Rianxo
• Brath en Caldas de Reis
• Festas de Couso (A Estrada): A Magnifique Band dos homes sen medo, Marful e The Turre´s Band
• Capitán Furilo e Sugar Mountain nas Festas de San Roque de Freás (Cea - Ourense)
• Festival Monte do Faro de Rodeiro-Lalín: Linho do Cuco, Os Tres Trebóns,
Bonovo e Cé orquesta Pantasma
• Festival Reggae na Chaira de Villalba (Lugo): Chotokoeu, Skarallaos,...
• Festival Folc de Leirado (Salvaterra): Pradairo, Tiruleque e Clave de fol
• Festas de Couso (Couso-A Estrada): Marful, The Turre´s Band, ...

Domingo 16
• A Quenlla en Moaña
• Ataque Escampe en Bueu
• Tanto Nos Ten en Monforte de Lemos
• Berroguetto en Pontevedra ás 22:30 na Praza da Ferraría
• Gaideón en Castrelo do Val (Ourense)no Campo da Festa ás 20:00
• Os Trazantes de Tenorio, Legua Dereita e Xarín en Portomarín(Lugo)na Praza do Concello
• Festas de Couso (A Estrada): Os Alegres da Buraca, As Pandereteiras de Toutón,...
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 10-08-2009 13:57
# Ligazón permanente a este artigo
Seguen os festivais de verán
Agosto


7 agosto: Festival Desconcerto 09 en Betanzos
- Qando Band, Casual Trope, Fracasados de antemano, Skarallaos.

6-7 agosto: Castelorock (Muros)
- Ruxe-Ruxe, Kogito, Machina, Gatillazo,...

7 agosto: Festival Folc de Arzua
- Berroguetto, Coanhadeira,...

7-8 agosto: Festival Brincadeira (Ordes)
- Dios Ke Te Crew, Bonye M, Kastomá,...

8 agosto: Festa da Prehistoria
- Skandalo GZ, A Tuna Rastafari, Banda Potenkim

8 agosto: Festa Folc do Pino
- Regato de Matamulleres, Os Carunchos,...

8 agosto: Festival Folc do Salvador (Budiño-O Porriño)
- Avelaíña, Coanhadeira e Guezos.

12 agosto: Rabafolc (Rábade - Lugo)
- Os Veraneantes, Treixadura e Orfeón, Pepe Vaamonde grupo e Os Tres Trebóns

14-15 agosto: Festival as Nosa Músicas (Couso-A Estrada)
- Tiruleque, Ardentía, A Magnifique Band dos homes sen medo, Marful, Turre´s Band, Pablo Seoane Grupo, ...

15 agosto: Festival Folc de Leirado (Salvaterra)
- Pradairo, Tiruleque e Clave de fol

21 agosto: Esmorga Folc (Bandeira)
-Pepe Vamonde Grupo, Os Carunchos,...

22 agosto: Guisamo Folc
-Gwendal,...

22 agosto: Festival Folc de Negreira
-Ardentía,...

22 agosto: Festival Irmandiño de Moeche
- Lamatumbá, Saraibas, BellónMaceiras quinteto, Balakandra, Mallacán...

22 agosto: Festidoiro (Cuntis)
- Skacha, Kogito, Machina,...

22 agosto: Pontelouco (Castrocaldelas)
- O Sonoro Maxín,...

22 agosto: Festival do Castro (Pantón-Lugo)
-Cuchufellos, Som do Galpóm, United Flavour,...

22 agosto: Festival Fin do Camiño (Fisterra)
-A Tuna Rastafari,...

22 agosto: Festival das Minas (Pontenova)
- Tonhito de Poi e Rasa Loba,...

22 agosto: Festival de Corcubión
- Lamatumbá, Chotokoeu, Ultraqans, Chamallexis,...
ADIADO

22 agosto: Festival de Liméns (Cangas do Morrazo)
- Berroguetto,...

22 agosto: Festival Folc de Vilariño (Cangas do Morrazo)
- Os Carunchos, Ruxe-Ruxe, Quempallou, ...

23 agosto: Festival Terra Brava (O Incio)
- Tanto Nos Ten,...

29 agosto: Festiva Rebumbio (Mos)
- Dakidarria,...

29-30 agosto: Noite da Lúa Meiga (O Viso-Redondela)
- Os Carunchos, Ardentía,...

4-5 setembro: XXIII Festa da Poesia de Salvaterra
- Covalblú,...

18-19 setembro: Festival Reperkusión (Allariz)
- Emir Kusturika & No Smoking Orchestra,...

26 de setembro: III Zumbanocoiro de Lugo (Festival de música tradicional)-A Volta do Agro, Bouba Pandereteiras, O Tear de Llerena e A Gaita de Sarandón
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 07-08-2009 17:10
# Ligazón permanente a este artigo
Comeza a semana
Segunda feira 3 (Luns)

Terza feira 4 (Martes)
• Chotokoeu no pub Moby Dick de Sada
• Brath en Nigrán

Corta feira 5 (Mércores)
• Noite Folc de Teis (Vigo): Trioliro regueifeiros, Os Carunchos e Ardentía
• III Foliada do Grupo de Bailes Populares “IAR” na Praza de Pablo Iglesias da Coruña
• Narf e Juán Perro no Peirao de Trasatlánticos de Vigo

Quinta feira 6 (Xoves)
• Kogito, Ganjahr Family e Álvaro Costas na Praza da Estrela
• A Quenlla en Lubián
• The Turre´s Band en Torroso (Mos)

Sexta feira 7 (Venres)
• Emilio Rúa na Praza da Constitución de Vigo ás 23:00
• Corisco, Lembranzas Galegas, Xirandola,... na Praza de Compostela de Vigo ás 22:00
• Brath no Peirao de Trasaltánticos de Vigo ás 23:00
• Os Terribles de Donas en Baiona
• Ophiusa en Carballo
• Projecto Trepia en Arzua
• Cuchufellos en Taboada
• Nao en Vila de Cruces
• Sonoro Maxín en Eiradela (Ourense)
• Soas (Cristina Pato e Rosa Cedrón) en Ames- Bertamiráns (A Coruña)
• Mutenrohi no Carballiño (Ourense)
• Castelorock (Muros): Machina, Kogito, Gatillazo, Eco e Trapos Sucios
• Festival Folc de Arzua: Berroguetto, Coanhadeira,...
• Festival Brincadeira (Ordes): La Pulquería, Che Sudaka, Dios Ke Te Crew e Las Furias.

Sábado 8
• XIX Mostra do Traxe Tradicional na Praza de Compostela de Vigo ás 22:30
• Treixadura en Redondela
• Berroguetto na Cañiza
• Mercedes Peón en Xinzo de Limia
• Brath en Oleiros
• Cuchufellos en Vilaseco (O Bolo-Ourense)
• Romaría labrega da Chaira (Os Vilares-Guitiriz): Os Carunchos e Lardeiros (O Pino)
• Duplo Son en Rois
• Som do Galpóm en Boiro
• Pai da Cana en Riobó (Cabana de Bergantiños)
• Tanto Nos Ten en Vilanova (O Hío)
• Castelorock (Muros): Ruxe-Ruxe, Krakovia, Siniestro Total, Boikot e Doomsday Clock
• Festival Brincadeira (Ordes): Boney M, Rumba Tarumba, Chico Trujillo, Kastomä e Virüs.
• Festa da Prehistoria (Mos): Skandalo GZ, A Tuna Rastafari e Banda Potenkim
• Festa Folc do Pino: Regato de Matamulleres, ...
• Festival Folc do Salvador (Budiño-O Porriño): Avelaíña, Coanhadeira e Guezos.

Domingo 9
• OM-Off e orquestra Academia Sibelius na Praza de Compostela de Vigo ás 22:30
• Trio Lamas, Vaamonde e Romero, Leña Verde e Os Miñotos en mosteiro-Pol (Lugo)
• Ruxe-Ruxe en Ordes
• Brath en Ribadavia
• Fía na roca e Os Tres Trebóns nas Festas de San Campio en San Miguel de Sarandón (Vedra - Pontevedra)

Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 03-08-2009 12:02
# Ligazón permanente a este artigo
Chega a fin de semana
Sexta feira 31 (Venres)
• Malvela en Gondomar
• Marful en Allariz
• Mercedes Peón no Castelo de San Antón (A Coruña) ás 23:00
• Ruxe-Ruxe en Ribeira
• A Roda no Oenach Atlántico (Narón)
• Tonhito de Poi e Rasa Loba no Festival do Río (A Lama)
• Noise Project e Som do Galpóm na Romería Vikinga de Catoira
• Banda Potenkim en Baños de Molgas (Ourense)
• Ith no Pub Gatos de Melide
• Sonoro Maxín e Tanto nos Ten (TNT) en Arnoia
• Os Carunchos en Couso (Gondomar)
• II Festival Antrospinos (Taragoña-Rianxo): Quempallou, Os Tres Trebóns, Canijos sin Fronteras e Súper Sandwich
• II Noite Musical de Baños de Molgas (Ourense): A Requinta da Laxeira, Vichelocrego e Banda Potemkin
• Festival Intercéltico de Moaña: Gwendal e Oscar Ibañez e Tribo

Sábado 1
• Ruxe-Ruxe en Ribeira
• Guezos e Tonhito de Poi e Rasa Loba en Catoira
• Quempallou en Arnoia (Ourense)
• Ardentía en Teis (Vigo)
• Os Carunchos en Mondariz
• María do Ceo en Noia
• Skandalo GZ no C.S. O Fresco (Ponteareas)
• II Festival Antrospinos (Taragoña-Rianxo): Machina, Yoplay, The Homens e The Majestics
• Penela Rock (Monforte de Lemos): Ataque Escampe,...
• Festival de Zas: Capercaillie, Tejedor, Sonoro Maxín, Ruote, Mutenrohi, ..
• Festival de Pardiñas: Muyayos de Raïz, La Belle Image Fanfare, Hedningarna, Banda Potemkin, Tanto Nos Ten,...
• Festixeve (Xeve-Pontevedra): A Tuna Rastafari, Kogito, Skarnio...
• Festival Intercéltico de Moaña: Milladoiro e Mafalda Arnauth
• Serán en Figueiras (Santiago de Compostela) no campo da festa

Domingo 2
• Lamatumbá en Redondela no Carballo das Cen Polas
• Alo Irmao! en Vilagarcía de Arousa
• Festival de Pardiñas: Bloquinho da Salgueira, Lúa de Fouce, Pepe Vaamonde Grupo e Pan de Capazo
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 31-07-2009 10:13
# Ligazón permanente a este artigo
Seguen os festivais de verán
31 xullo: II Noite Musical de Baños de Molgas (Ourense).
- A Requinta da Laxeira, Vichelocrego e Banda Potemkin

31 de xullo e 1 de agosto: Festival Intercéltico (Moaña)
- Gwendal, Oscar Ibañez & Tribo
- Milladoiro e amigos

31 de xullo e 1 de agosto: II Festival Antrospinos (Taragoña-Rianxo)
- Quempallou, Os Tres Trebóns, Canijos sin Fronteras e Súper Sandwich
- Machina, Yoplay, The Homens e The Majestics

31 de xullo e 1 de agosto: Vikinsons (Catoira)
- Noise Project e Som do Galpóm
- Guezos, Tonhito de Poi e Rasa Loba

31 de xullo e 1 de agosto: Festival Senuncan(O Carballiño)
- Fracasados de Antemano, A Gran Treboada, Os Chiquilicuatres, Rumborrachera, Banda Desarmada
Muyayos de Raiz, Phantom Club, Kambotes,...


Agosto


1 agosto: Festival de Zas
- Capercaillie, Tejedor, Sonoro Maxín, Mutenrohi, Ruote, ...

1-2 agosto: Festival de Pardiñas
- Muyayos de Raïz, La Belle Image Fanfare, Hedningarna e Banda Potemkin,
- Bloquinho da Salgueira, Lúa de Fouce, Pepe Vaamonde Grupo e Pan de Capazo

1 agosto: Festixeve (Xeve-Pontevedra)
- A Tuna Rastafari, Kogito, Skarnio...

1 agosto: Peneda Rock (Monforte de Lemos)
-Ataque Escampe,...

5 agosto: Noite Folc de Teis (Vigo)
- Trioliro regueifeiros, Os Carunchos e Ardentía

6-7 agosto: Castelorock (Muros)
- Ruxe-Ruxe, Kogito, Machina, Gatillazo,...

7 agosto: Festival Folc de Arzua
- Berroguetto, Coanhadeira,...

7-8 agosto: Festival Brincadeira (Ordes)
- Dios Ke Te Crew, Bonye M, Kastomá,...

8 agosto: Festa da Prehistoria
- Skandalo GZ, A Tuna Rastafari, Banda Potenkim

8 agosto: Festa Folc do Pino
- Regato de Matamulleres, Os Carunchos,...

8 agosto: Festival Folc do Salvador (Budiño-O Porriño)
- Avelaíña, Coanhadeira e Guezos.

12 agosto: Rabafolc (Rábade - Lugo)
- Os Veraneantes, Treixadura e Orfeón, Pepe Vaamonde grupo e Os Tres Trebóns

14-15 agosto: Festival as Nosa Músicas (Couso-A Estrada)
- Tiruleque, Ardentía, A Magnifique Band dos homes sen medo, Marful, Turre´s Band, Pablo Seoane Grupo, ...

15 agosto: Festival Folc de Leirado (Salvaterra)
- Pradairo, Tiruleque e Clave de fol

21 agosto: Esmorga Folc (Bandeira)
-Pepe Vamonde Grupo, Os Carunchos,...

22 agosto: Guisamo Folc
-Gwendal,...

22 agosto: Festival Folc de Negreira
-Ardentía,...

22 agosto: Festival Irmandiño de Moeche
- Lamatumbá, Saraibas, BellónMaceiras quinteto, Balakandra, Mallacán...

22 agosto: Festidoiro (Cuntis)
- Skacha, Kogito, Machina,...

22 agosto: Pontelouco (Castrocaldelas)
- O Sonoro Maxín,...

22 agosto: Festival do Castro (Pantón-Lugo)
-Cuchufellos, Som do Galpóm, United Flavour,...

22 agosto: Festival Fin do Camiño (Fisterra)
-A Tuna Rastafari,...

22 agosto: Festival das Minas (Pontenova)
- Tonhito de Poi e Rasa Loba,...

22 agosto: Festival de Corcubión
- Lamatumbá, Chotokoeu, Ultraqans, Chamallexis,...
ADIADO

22 agosto: Festival de Liméns (Cangas do Morrazo)
- Berroguetto,...

22 agosto: Festival Folc de Vilariño (Cangas do Morrazo)
- Os Carunchos, Ruxe-Ruxe, Quempallou, ...

23 agosto: Festival Terra Brava (O Incio)
- Tanto Nos Ten,...

29 agosto: Festiva Rebumbio (Mos)
- Dakidarria,...

29-30 agosto: Noite da Lúa Meiga (O Viso-Redondela)
- Os Carunchos, Ardentía,...

4-5 setembro: XXIII Festa da Poesia de Salvaterra
- Covalblú,...

18-19 setembro: Festival Reperkusión (Allariz)
- Emir Kusturika & No Smoking Orchestra,...

26 de setembro: III Zumbanocoiro de Lugo (Festival de música tradicional)-A Volta do Agro, Bouba Pandereteiras, O Tear de Llerena e A Gaita de Sarandón
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 31-07-2009 10:12
# Ligazón permanente a este artigo
Comeza a semana
Segunda feira 27 (Luns)

Terza feira 28 (Martes)
• Vaamonde, Lamas & Romero en Noia

Corta feira 29 (Mércores)
• Nordestin@s no Parque Rosalía de Castro de Lugo
• Luar na Lubre en Ribeira na Praza do Peixe

Quinta feira 30 (Xoves)
• Descarga ao Vivo (Cuba-Galiza) no C.C Caixanova (Vigo)

Sexta feira 31 (Venres)
• Malvela en Gondomar
• Marful en Allariz
• Mercedes Peón no Castelo de San Antón (A Coruña) ás 23:00
• Ruxe-Ruxe en Ribeira
• A Roda no Oenach Atlántico (Narón)
• Tonhito de Poi e Rasa Loba no Festival do Río (A Lama)
• Noise Project e Som do Galpóm na Romería Vikinga de Catoira
• Banda Potenkim en Baños de Molgas (Ourense)
• Ith no Pub Gatos de Melide
• Sonoro Maxín e Tanto nos Ten (TNT) en Arnoia
• Os Carunchos en Couso (Gondomar)
• II Festival Antrospinos (Taragoña-Rianxo): Quempallou, Os Tres Trebóns, Canijos sin Fronteras e Súper Sandwich
• II Noite Musical de Baños de Molgas (Ourense): A Requinta da Laxeira, Vichelocrego e Banda Potemkin
• Festival Intercéltico de Moaña: Gwendal e Oscar Ibañez e Tribo

Sábado 1
• Ruxe-Ruxe en Ribeira
• Guezos e Tonhito de Poi e Rasa Loba en Catoira
• Quempallou en Arnoia (Ourense)
• Ardentía en Teis (Vigo)
• Os Carunchos en Mondariz
• Skandalo GZ no C.S. O Fresco (Ponteareas)
• II Festival Antrospinos (Taragoña-Rianxo): Machina, Yoplay, The Homens e The Majestics
• Penela Rock (Monforte de Lemos): Ataque Escampe,...
• Festival de Zas: Capercaillie, Tejedor, Sonoro Maxín, Ruote, Mutenrohi, ..
• Festival de Pardiñas: Muyayos de Raïz, La Belle Image Fanfare, Hedningarna, Banda Potemkin, Tanto Nos Ten,...
• Festixeve (Xeve-Pontevedra): A Tuna Rastafari, Kogito, Skarnio...
• Festival Intercéltico de Moaña: Milladoiro e Mafalda Arnauth
• Serán en Figueiras (Santiago de Compostela) no campo da festa

Domingo 2
• Lamatumbá en Redondela
• Festival de Pardiñas: Bloquinho da Salgueira, Lúa de Fouce, Pepe Vaamonde Grupo e Pan de Capazo
Comentarios (1) - Categoría: Novas - Publicado o 27-07-2009 10:15
# Ligazón permanente a este artigo
Seguen os festivais
24 xullo: Festa da Fraga (As Pontes)
- Luar na Lubre, Bonovo, Leña Verde, Muxarega...

24 xullo: IV encontro de folk do cabo da vila en Muxia:
- A.C Punta da Buitra, Coanhadeira, Tiruleque e Chotokoeu

24 xullo: Víspera do día da Patria (Compostela)
- Dois Ke te Crew, Kogito, KOP, ...

24 -25 xullo: Festigal (Compostela)
- Chamalle xis, Os John Deeres, Som do galpom, Dj Click Live
- Descarga ao vivo, Katembe Project, Os Tres Trebóns e amighos, a grande treboada

23-24-25-26 xullo: Festival Son Celta (Porto do Son)
- Som do Galpóm, Kila, Garotas da Ribeira, Galegoz, Mazmorra, Rumbia, charangalaicos, Suevia, anduriña,...

25 xullo: Santiaguiño folc (Padrón)
- Mercedes Peón, Quempallou e Arreixeira

31 xullo: II Noite Musical de Baños de Molgas (Ourense).
- A Requinta da Laxeira, Vichelocrego e Banda Potemkin

31 de xullo e 1 de agosto: Festival Intercéltico (Moaña)
- Gwendal, Oscar Ibañez & Tribo
- Milladoiro e amigos

31 de xullo e 1 de agosto: II Festival Antrospinos (Taragoña-Rianxo)
- Quempallou, Os Tres Trebóns, Canijos sin Fronteras e Súper Sandwich
- Machina, Yoplay, The Homens e The Majestics

31 de xullo e 1 de agosto: Vikinsons (Catoira)
- Noise Project e Som do Galpóm
- Guezos, Tonhito de Poi e Rasa Loba

31 de xullo e 1 de agosto: Festival Senuncan(O Carballiño)
- Fracasados de Antemano, A Gran Treboada, Os Chiquilicuatres, Rumborrachera, Banda Desarmada
Muyayos de Raiz, Phantom Club, Kambotes,...


Agosto


1 agosto: Festival de Zas
- Capercaillie, Tejedor, Sonoro Maxín, Mutenrohi, Ruote, ...

1-2 agosto: Festival de Pardiñas
- Muyayos de Raïz, La Belle Image Fanfare, Hedningarna e Banda Potemkin,
- Bloquinho da Salgueira, Lúa de Fouce, Pepe Vaamonde Grupo e Pan de Capazo

1 agosto: Festixeve (Xeve-Pontevedra)
- A Tuna Rastafari, Kogito, Skarnio...

1 agosto: Peneda Rock (Monforte de Lemos)
-Ataque Escampe,...

5 agosto: Noite Folc de Teis (Vigo)
- Trioliro regueifeiros, Os Carunchos e Ardentía

6-7 agosto: Castelorock (Muros)
- Ruxe-Ruxe, Kogito, Machina, Gatillazo,...

7 agosto: Festival Folc de Arzua
- Berroguetto, Coanhadeira,...

7-8 agosto: Festival Brincadeira (Ordes)
- Dios Ke Te Crew, Bonye M, Kastomá,...

8 agosto: Festa da Prehistoria
- Skandalo GZ, A Tuna Rastafari, Banda Potenkim

8 agosto: Festa Folc do Pino
- Regato de Matamulleres, Os Carunchos,...

8 agosto: Festival Folc do Salvador (Budiño-O Porriño)
- Avelaíña, Coanhadeira e Guezos.

12 agosto: Rabafolc (Rábade - Lugo)
- Os Veraneantes, Treixadura e Orfeón, Pepe Vaamonde grupo e Os Tres Trebóns

14-15 agosto: Festival as Nosa Músicas (Couso-A Estrada)
- Tiruleque, Ardentía, A Magnifique Band dos homes sen medo, Marful, Turre´s Band, Pablo Seoane Grupo, ...

15 agosto: Festival Folc de Leirado (Salvaterra)
- Pradairo, Tiruleque e Clave de fol

21 agosto: Esmorga Folc (Bandeira)
-Pepe Vamonde Grupo, Os Carunchos,...

22 agosto: Guisamo Folc
-Gwendal,...

22 agosto: Festival Folc de Negreira
-Ardentía,...

22 agosto: Festival Irmandiño de Moeche
- Lamatumbá, Saraibas, BellónMaceiras quinteto, Balakandra, Mallacán...

22 agosto: Festidoiro (Cuntis)
- Skacha, Kogito, Machina,...

22 agosto: Pontelouco (Castrocaldelas)
- O Sonoro Maxín,...

22 agosto: Festival do Castro (Pantón-Lugo)
-Cuchufellos, Som do Galpóm, United Flavour,...

22 agosto: Festival Fin do Camiño (Fisterra)
-A Tuna Rastafari,...

22 agosto: Festival das Minas (Pontenova)
- Tonhito de Poi e Rasa Loba,...

22 agosto: Festival de Corcubión
- Lamatumbá, Chotokoeu, Ultraqans, Chamallexis,...
ADIADO

22 agosto: Festival de Liméns (Cangas do Morrazo)
- Berroguetto,...

22 agosto: Festival Folc de Vilariño (Cangas do Morrazo)
- Os Carunchos, Ruxe-Ruxe, Quempallou, ...

23 agosto: Festival Terra Brava (O Incio)
- Tanto Nos Ten,...

29 agosto: Festiva Rebumbio (Mos)
- Dakidarria,...

29-30 agosto: Noite da Lúa Meiga (O Viso-Redondela)
- Os Carunchos, Ardentía,...

4-5 setembro: XXIII Festa da Poesia de Salvaterra
- Covalblú,...

18-19 setembro: Festival Reperkusión (Allariz)
- Emir Kusturika & No Smoking Orchestra,...

26 de setembro: III Zumbanocoiro de Lugo (Festival de música tradicional)-A Volta do Agro, Bouba Pandereteiras, O Tear de Llerena e A Gaita de Sarandón
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 24-07-2009 18:59
# Ligazón permanente a este artigo
Seguen os Festivais de Verán
16-17 xullo: Festival Folk de raiz (Callobre - A Estrada)
- Os Carunchos, Regato de matamulleres, A requinta da laxeira e Folk de veneno
- Treixadura, Eilea (xenebra, suiza), Os ke hai, Pé de boi e Regueiferos " Os Gordechos"

17 xullo: Teixeiro Rock
- O Sonoro Maxín, Ith e Los Suaves

17 xullo Revenidas (Vilaxoán)
- Kogito, La kinky Beat, Skarface, Manu adeus
- Quempallou, Cuchufellos, O Taberneiro lamentable,...

17 xullo: Festival Folc Vila de Covas (Viveiro)
- Tarabelos, Coanhadeira, Linho do Cuco

17 xullo: Festival da Coruña)
-Siniestro Total, Galegoz, Os Tres Trebóns, Taru e os Paxaros Coiro

17-18 xullo: Festival Sons da Lameira (Matamá-Vigo)
MatamáFolc: Tiruleque, Crema de gaita, Tanto Nos Ten
Malaherba Rock: Skarnio, Puta Miseria, Aphonnic, Rojo Dos

17-18 xullo: Festival da Terra e da Lingua (Narón)
- Retobato, Arenga, Skacha, ...
- Kogito, Les Moreaus, Trapallada,...

18 xullo: Festival da Chaira (A Pastoriza)
-O Sonoro Maxín, A Vaga Banda, Chotokoeu, Caivanca.

18 xullo: Arreacabo (Celeiro-Viveiro)
- Lamatumbá, Boikot, Betagarri, Sem Resposta, ...

18 de Xullo: I Nordestazo Rock. Malpica.
- Os Tres Trebóns, Ultraquans, Sonotones, Los Justicieros.

18 xullo: VI Festa Folk no Río Chamoso (O Corgo)
- Gaiteiros Xarín e Cristina Pato

18 xullo: I Festival Trevinca Folk (A Veiga)
- Luar na Lubre

18 xullo: Festival Sons do Vento (Melón-Ourense)
-Banda de gaitas Amigos do mosteiro, Bastards on parade, La Collá Propinde, Pepe Vaamonde grupo, Verdasca, Pandereteiras de Randufe, Pandereteiras "As charaviscas", Grupo de baile "Retrouso"

19 xullo: Festival folk de Narón
-Leilía Tradicional e Susana Seivane.

23 xullo: Festa da Dorna (Ribeira)
- Chotokoeu,...

24 xullo: Festa da Fraga (As Pontes)
- Luar na Lubre, Bonovo, Leña Verde, Muxarega...

24 xullo: IV encontro de folk do cabo da vila en Muxia:
- A.C Punta da Buitra, Coanhadeira, Tiruleque e Chotokoeu

24 xullo: Víspera do día da Patria (Compostela)
- Dois Ke te Crew, Kogito, KOP, ...

24 -25 xullo: Festigal (Compostela)
- Chamalle xis, Os John Deeres, Som do galpom, Dj Click Live
- Descarga ao vivo, Katembe Project, Os Tres Trebóns e amighos, a grande treboada

25 xullo: Festival Son Celta (Porto do Son)
- Som do Galpóm, Galegoz, ...

25 xullo: Santiaguiño folc (Padrón)
- Mercedes Peón, Quempallou e Arreixeira

31 xullo: II Noite Musical de Baños de Molgas (Ourense).
- A Requinta da Laxeira, Vichelocrego e Banda Potemkin

31 de xullo e 1 de agosto: Festival Intercéltico (Moaña)
- Gwendal, Milladoiro, Oscar Ibañez & Tribo,...

31 de xullo e 1 de agosto: II Festival Antrospinos (Taragoña-Rianxo)
- Quempallou, Os Tres Trebóns, Canijos sin Fronteras e Súper Sandwich
- Machina, Yoplay, The Homens e The Majestics

Agosto


1 agosto: Festival de Zas
- Capercaillie, Tejedor, Sonoro Maxín, Mutenrohi, Ruote, ...

1-2 agosto: Festival de Pardiñas
- Muyayos de Raïz, La Belle Image Fanfare, Hedningarna, Banda Potemkin, Tanto Nos Ten (TNT)
- Bloquinho da Salgueira, Lúa de Fouce, Pepe Vaamonde Grupo e Pan de Capazo

1 agosto: Festixeve (Xeve-Pontevedra)
- A Tuna Rastafari, Kogito, Skarnio...

1 agosto: Peneda Rock (Monforte de Lemos)
-Ataque Escampe,...

5 agosto: Noite Folc de Teis (Vigo)
- Trioliro regueifeiros, Os Carunchos e Ardentía

6-7 agosto: Castelorock (Muros)
- Ruxe-Ruxe, Kogito, Machina, Gatillazo,...

7 agosto: Festival Folc de Arzua
- Berroguetto, Coanhadeira,...

7-8 agosto: Festival Brincadeira (Ordes)
- Dios Ke Te Crew, Bonye M, Kastomá,...

8 agosto: Festa da Prehistoria
- Skandalo GZ, A Tuna Rastafari,...

8 agosto: Festa Folc do Pino
- Regato de Matamulleres, Ardentia e Os Carunchos

8 agosto: Festival Folc do Salvador (Budiño-O Porriño)
- Avelaíña, Coanhadeira e Guezos.

14 agosto: Festival as Nosa Músicas (Couso-A Estrada)
- Tiruleque, Ardentía, A Magnifique Band dos homes sen medo, Turre´s Band, Pablo Seoane Grupo, ...

15 agosto: Festival Folc de Leirado (Salvaterra)
- Pradairo, Tiruleque e Clave de fol

21 agosto: Esmorga Folc (Bandeira)
-Pepe Vamonde Grupo, Os Carunchos,...

22 agosto: Guisamo Folc
-Gwendal,...

22 agosto: Festival Folc de Negreira
-Ardentía,...

22 agosto: Festival Irmandiño de Moeche
- Lamatumbá,...

22 agosto: Festidoiro (Cuntis)
- Skacha, Kogito, Machina,...

22 agosto: Pontelouco (Castrocaldelas)
- O Sonoro Maxín,...

22 agosto: Festival Fin do Camiño (Fisterra)
-A Tuna Rastafari,...

22 agosto: Festival das Minas (Pontenova)
- Tonhito de Poi e Rasa Loba,...

22 agosto: Festival de Corcubión
- Lamatumbá, Chotokoeu, Ultraqans, Chamallexis,...
ADIADO

22 agosto: Festival Folc de Vilariño
- Os Carunchos, Ruxe-Ruxe, ...

23 agosto: Festival Terra Brava (O Incio)
- Tanto Nos Ten,...

29-30 agosto: Noite da Lúa Meiga (O Viso-Redondela)
- Os Carunchos, Ardentía,...

18-19 setembro: Festival Reperkusión (Allariz)
- Emir Kusturika & No Smoking Orchestra,...
Comentarios (1) - Categoría: Festivais - Publicado o 17-07-2009 13:19
# Ligazón permanente a este artigo
Festivais de Verán
16-17 xullo: Festival Folk de raiz (Callobre - A Estrada)
- Os Carunchos, Regato de matamulleres, A requinta da laxeira e Folk de veneno
- Treixadura, Eilea (xenebra, suiza), Os ke hai, Pé de boi e Regueiferos " Os Gordechos"

17 xullo: Teixeiro Rock
- O Sonoro Maxín, Ith e Los Suaves

17 xullo Revenidas (Vilaxoán)
- Kogito, La kinky Beat, Skarface, Manu adeus
- Quempallou, Cuchufellos, O Taberneiro lamentable,...

17 xullo: Festival Folc Vila de Covas (Viveiro)
- Tarabelos, Coanhadeira, Linho do Cuco

17 xullo: Festival da Coruña)
-Siniestro Total, Galegoz, Os Tres Trebóns, Taru e os Paxaros Coiro

17-18 xullo: Festival Sons da Lameira (Matamá-Vigo)
MatamáFolc: Tiruleque, Crema de gaita, Tanto Nos Ten
Malaherba Rock: Skarnio, Puta Miseria, Aphonnic, Rojo Dos

17-18 xullo: Festival da Terra e da Lingua (Narón)
- Retobato, Arenga, Skacha, ...
- Kogito, Les Moreaus, Trapallada,...

18 xullo: Festival da Chaira (A Pastoriza)
-O Sonoro Maxín, A Vaga Banda, Chotokoeu, Caivanca.

18 xullo: Arreacabo (Celeiro-Viveiro)
- Lamatumbá, Boikot, Betagarri, Sem Resposta, ...

18 de Xullo: I Nordestazo Rock. Malpica.
- Os Tres Trebóns, Ultraquans, Sonotones, Los Justicieros.

18 xullo: Festival Sons do Vento (Melón-Ourense)
-Banda de gaitas Amigos do mosteiro, Bastards on parade, La Collá Propinde, Pepe Vaamonde grupo, Verdasca, Pandereteiras de Randufe, Pandereteiras "As charaviscas", Grupo de baile "Retrouso"

19 xullo: Festival folk de Narón
-Leilía Tradicional e Susana Seivane.

23 xullo: Festa da Dorna (Ribeira)
- Chotokoeu,...

24 xullo: Festa da Fraga (As Pontes)
- Luar na Lubre, Bonovo,...

24 xullo: IV encontro de folk do cabo da vila en Muxia:
- A.C Punta da Buitra, Coanhadeira, Tiruleque e Chotokoeu

24 xullo: Víspera do día da Patria (Compostela)
- Dois Ke te Crew, Kogito, KOP, ...

24 -25 xullo: Festigal (Compostela)
- Chamalle xis, Os John Deeres, Som do galpom, Dj Click Live
- Descarga ao vivo, Katembe Project, Os Tres Trebóns e amighos, a grande treboada

25 xullo: Festival Son Celta (Porto do Son)
- Som do Galpóm, Galegoz, ...

25 xullo: Santiaguiño folc (Padrón)
- Mercedes Peón, Quempallou e Arreixeira

31 de xullo e 1 de agosto: II Festival Antrospinos (Taragoña-Rianxo)
- Quempallou, Os Tres Trebóns, Canijos sin Fronteras e Súper Sandwich
- Machina, Yoplay, The Homens e The Majestics

Agosto


1 agosto: Festival de Zas
- Capercaillie, Tanto Nos Ten (TNT), Ruote, ...

1-2 agosto: Festival de Pardiñas
- Muyayos de Raïz, La Belle Image Fanfare, Hedningarna e Banda Potemkin,
- Bloquinho da Salgueira, Lúa de Fouce, Pepe Vaamonde Grupo e Pan de Capazo

1 agosto: Festixeve (Xeve-Pontevedra)
- A Tuna Rastafari, Kogito, Skarnio...

1 agosto: Peneda Rock (Monforte de Lemos)
-Ataque Escampe,...

6-7 agosto: Castelorock (Muros)
- Ruxe-Ruxe, Kogito, Machina, Gatillazo,...

7 agosto: Festival Folc de Arzua
- Berroguetto, Coanhadeira,...

7-8 agosto: Festival Brincadeira (Ordes)
- Dios Ke Te Crew, Bonye M, Kastomá,...

8 agosto: Festa da Prehistoria
- Skandalo GZ, A Tuna Rastafari,...

8 agosto: Festa Folc do Pino
- Regato de Matamulleres, Ardentia e Os Carunchos

14 agosto: Festival as Nosa Músicas (Couso-A Estrada)
- Tiruleque, Ardentía, A Magnifique Band dos homes sen medo, Turre´s Band, Pablo Seoane Grupo, ...

21 agosto: Esmorga Folc (Bandeira)
-Pepe Vamonde Grupo, Os Carunchos,...

22 agosto: Festival Folc de Negreira
-Ardentía,...

22 agosto: Festival Irmandiño de Moeche
- Lamatumbá,...

22 agosto: Festidoiro (Cuntis)
- Skacha, Kogito, Machina,...

22 agosto: Pontelouco (Castrocaldelas)
- O Sonoro Maxín,...

22 agosto: Festival Fin do Camiño (Fisterra)
-A Tuna Rastafari,...

22 agosto: Festival das Minas (Pontenova)
- Tonhito de Poi e Rasa Loba,...

22 agosto: Festival de Corcubión
- Lamatumbá, Chotokoeu, Ultraqans, Chamallexis,...

22 agosto: Festival Folc de Vilariño
- Os Carunchos, Ruxe-Ruxe, ...

23 agosto: Festival Terra Brava (O Incio)
- Tanto Nos Ten,...

29-30 agosto: Noite da Lúa Meiga (O Viso-Redondela)
- Os Carunchos, Ardentía,...

18-19 setembro: Festival Reperkusión (Allariz)
- Emir Kusturika & No Smoking Orchestra,...
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 13-07-2009 10:09
# Ligazón permanente a este artigo
Seguen os Festivais de verán
3 xullo: Revoltosa Rock (Montaos-Ordes)
- Ataque Escampe, Dixebra, Kastomä, Los Kebraos e Electróxeno.

3 xullo: Rapa das Bestas de Sabucedo
- Som do Galpóm, Os Tres Trebóns e Os Chiquilicuatres

3-4 xullo: XII Músicas na noite (Teo)
- Medomedá, RuxeRuxe e Galegoz
- Leilía Band, Alvariza e Fía na Roca

4 xullo: Mostra das Culturas (Boiro)
- Projecto Trepia, Cartell 70, Taru e Os Paxaros Coiro, CHamalle Xis, Galegoz,...

4 xullo: Asalto ao Castelo (Vimianzo)
- Duplo Son, Ophiusa, The Turre´s Band

4 xullo: Festival do río Castro (Narahío)
- Berros do Castro, Pesdelán, Os Tres Trebóns e Ultraqáns

4 xullo: Festa Rachada da Baña
- A requinta da Laxeira, Armadanzas, Os Campantes

9 xullo: O Son Benitiño (Moaña)
- O Sonoro Maxín,...

9, 10, 11 e 12 Xullo: Festival de Ortigueira
- Jacky Molard Acoustic Quartet e Final Proxecto Runas'09
- Escola de Gaitas de Ortigueira, Judith Mateo, Susana Seivane e Michael Mcgoldrick Band
- Xose Manuel Budiño, Wolfstone e La Bottine Souriante
- Nova Galega de Danza, SOG e Battlefield Band

17 xullo: Teixeiro Rock
- O Sonoro Maxín, ...

17 xullo Revenidas (Vilaxoán)
- Kogito, La kinky Beat, Skarface, Manu adeus
- Quempallou, Cuchufellos, O Taberneiro lamentable,...

17 xullo: Festival Folc Vila de Covas (Viveiro)
- Coanhadeira,...

17 xullo: Festival da Coruña)
-Siniestro Total, Galegoz, Os Tres Trebóns, Taru e os Paxaros Coiro

17 xullo: Festival de Callobre (A Estrada)
- Treixadura, Os Carunchos, ...

17-18 xullo: Festival Sons da Lameira (Matamá-Vigo)
MatamáFolc: Tiruleque, Crema de gaita, Tanto Nos Ten
Malaherba Rock: Skarnio, Puta Miseria, Aphonnic, Rojo Dos

17-18 xullo: Festival da Terra e da Lingua (Narón)
- Skacha, Kogito, ...

18 xullo: Festival da Chaira (A Pastoriza)
-O Sonoro Maxín, A Vaga Banda, Chotokoeu...

18 xullo: Arreacabo (Celeiro-Viveiro)
- Lamatumbá, Boikot, Betagarri, Sem Resposta, ...

18 de Xullo: I Nordestazo Rock. Malpica.
- Os Tres Trebóns, Ultraquans, ...

19 xullo: Festival folk de Narón
-Leilía Tradicional e Susana Seivane.

23 xullo: Festa da Dorna (Ribeira)
- Chotokoeu,...

24 xullo: Festa da Fraga (As Pontes)
- Luar na Lubre, Bonovo,...

24 xullo: IV encontro de folk do cabo da vila en Muxia:
- A.C Punta da Buitra, Coanhadeira, Tiruleque e Chotokoeu

24 xullo: Víspera do día da Patria (Compostela)
- Kogito, KOP, ...

24 -25 xullo: Festigal (Compostela)
- Chamalle xis, Os John Deeres, Som do galpom, Dj Click Live
- Descarga ao vivo, Katembe Project, Os Tres Trebóns e amighos, a grande treboada

25 xullo: Festival Son Celta (Porto do Son)
- Som do Galpóm, Galegoz, ...

25 xullo: Santiaguiño folc (Padrón)
- Mercedes Peón,...

Agosto


1-2 agosto: Festival de Pardiñas
- Muyayos de Raïz, La Belle Image Fanfare, Hedningarna e Banda Potemkin,
- Bloquinho da Salgueira, Lúa de Fouce, Pepe Vaamonde Grupo e Pan de Capazo

1 agosto: Festixeve (Xeve-Pontevedra)
- A Tuna Rastafari, Kogito, Skarnio...

1 agosto: Peneda Rock (Monforte de Lemos)
-Ataque Escampe,...

6-7 agosto: Castelorock (Muros)
- Ruxe-Ruxe, Kogito, Machina, Gatillazo,...

7 agosto: Festival Folc de Arzua
- Berroguetto, Coanhadeira,...

7-8 agosto: Festival Brincadeira (Ordes)
- Dios Ke Te Crew, Bonye M, Kastomá,...

8 agosto: Festa da Prehistoria
- Skandalo GZ, A Tuna Rastafari,...

14 agosto: Festival as Nosa Músicas (Couso-A Estrada)
- Tiruleque, A Magnifique Band dos homes sen medo, Turre´s Band, Pablo Seoane Grupo, ...

21 agosto: Esmorga Folc (Bandeira)
-Pepe Vamonde Grupo, Os Carunchos,...

22 agosto: Festidoiro (Cuntis)
- Skacha, Kogito, Machina,...

22 agosto: Pontelouco (Castrocaldelas)
- O Sonoro Maxín,...

22 agosto: Festival Fin do Camiño (Fisterra)
-A Tuna Rastafari,...

22 agosto: Festival das Minas (Pontenova)
- Tonhito de Poi e Rasa Loba,...

22 agosto: Festival de Corcubión
- Lamatumbá, Chotokoeu, Ultraqans, Chamallexis,...

22 agosto: Festival Folc de Vilariño
- Os Carunchos, Ruxe-Ruxe, ...

29-30 agosto: Noite da Lúa Meiga (O Viso-Redondela)
- Os Carunchos, Ardentía,...
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 04-07-2009 00:25
# Ligazón permanente a este artigo
Chega a fin de semana
Sexta feira 3 (Venres)
• Nicra Rock: Banda Potemkin, Os Trasnos de Moscoso, Marmota Phil, Kaña D’herbas en Negreira
• Revoltosa Rock (Montaos-Ordes): Ataque Escampe, Dixebra, Kastomä, Los Kebraos e Electróxeno.
• Rapa das Bestas de Sabucedo: Som do Galpóm, Os Tres Trebóns e Os Chiquilicuatres
• XII Músicas na noite (Teo): Medomedá, RuxeRuxe e Galegoz
• O leo i Arremecaghoná no Aturuxo de Boiro
• Çe Orquestra no Pub Horreo de Carnota
• O Sonoro Maxín na Saña Clan de Xinzo de Limia

Sábado 4
• Coanhadeira no bar A Grándola, (praza de san Marcial - Ourense)
• O Sonoro Maxín en Seixalbo
• Pandereteiras Xacarandaina ás 20:00 na Rosa dos Ventos ao pé da Torre de Hércules (A Coruña)
• Ardentía no Grove ás 19:00
• Ardentía en Pontesampaio ás 22:30
• Labazada no Pub O Foso de Santa Comba
• Sem Resposta no C.S. Revira (Pontevedra)
• Cristina Pato en Fene, Barallobre
• Suso Vaamonde e Pedro Lamas en Xinzo de Limia
• Snatch no Excalibur (Chantada)
• XII Músicas na noite (Teo): Leilía Band, Alvariza e Fía na Roca
• Ruote nas Festas de Boiro
• Mostra das Culturas (Boiro): Projecto Trepia, Cartell 70, Taru e Os Paxaros Coiro, Chamalle Xis,...
• Asalto ao Castelo (Vimianzo): Duplo Son, Ophiusa, The Turre´s Band
• Festival do río Castro (Narahío): Pesdelán, Os Tres Trebóns e Ultraqáns
• Festa Rachada da Baña: A requinta da Laxeira, Armadanzas, Os Campantes, Tanto Nos Ten
• Gala Queiroa "O noso ritmo"ás 21:00 no auditorio da Casa da cultura Pintor Lloréns de Sada
• IV Romaría da Conrobla na área recreativa da piscina municipal de Boimorto.
• Serán no "Muiño da Regueira" na Balsa (Matamá-Vigo)
• I Serán de Rande, debeixo da Ponte de Rande
• Festa fin de curso A.V.C. Casco vello de Vigo na Praza do Berbés

Domingo 5
• Ruada da Rapa (sabucedo-A Estrada)
• Ataque Escampe no Aturuxo de Boiro
• Os Chiquilicuatres en Caldas de Reis
• Pesdelán nas Festas de Boiro
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 03-07-2009 11:18
# Ligazón permanente a este artigo
Comeza a semana
Segunda feira 29 (Luns)

Terza feira 30 (Martes)
• Kogito en Vigo
• Pepa & Davide + Madame Cell no pub Ultramarinos (Compostela)

Corta feira 1 (Mércores)

Quinta feira 2 (Xoves)
• O Sonoro Maxín no Lola de Ribadavia

Sexta feira 3 (Venres)
• Nicra Rock: Banda Potemkin, Os Trasnos de Moscoso, Marmota Phil, Kaña D’herbas en Negreira
• Revoltosa Rock (Montaos-Ordes): Ataque Escampe, Dixebra, Kastomä, Los Kebraos e Electróxeno.
• Rapa das Bestas de Sabucedo: Som do Galpóm, Os Tres Trebóns e Os Chiquilicuatres
• XII Músicas na noite (Teo): Medomedá, RuxeRuxe e Galegoz
• O leo i Arremecaghoná no Aturuxo de Boiro
• O Sonoro Maxín na Saña Clan de Xinzo de Limia

Sábado 4
• O Sonoro Maxín en Seixalbo
• Ardentía no Grove ás 19:00
• Ardentía en Pontesampaio ás 22:30
• Labazada no Pub O Foso de Santa Comba
• Sem Resposta no C.S. Revira (Pontevedra)
• Cristina Pato en Fene, Barallobre
• Suso Vaamonde e Pedro Lamas en Xinzo de Limia
• Snatch no Excalibur (Chantada)
• XII Músicas na noite (Teo): Leilía Band, Alvariza e Fía na Roca
• Ruote nas Festas de Boiro
• Mostra das Culturas (Boiro): Projecto Trepia, Cartell 70, Taru e Os Paxaros Coiro, CHamalle Xis,...
• Asalto ao Castelo (Vimianzo): Duplo Son, Ophiusa, The Turre´s Band
• Festival do río Castro (Narahío): Pesdelán, Os Tres Trebóns e Ultraqáns
• Festa Rachada da Baña: A requinta da Laxeira, Armadanzas, Os Campantes
• Gala Queiroa "O noso ritmo"ás 21:00 no auditorio da Casa da cultura Pintor Lloréns de Sada
• IV Romaría da Conrobla na área recreativa da piscina municipal de Boimorto.
• Serán no "Muiño da Regueira" na Balsa (Matamá-Vigo)
• I Serán de Rande, debeixo da Ponte de Rande
• Festa fin de curso A.V.C. Casco vello de Vigo na Praza do Berbés

Domingo 5
• Ruada da Rapa (sabucedo-A Estrada)
• Ataque Escampe no Aturuxo de Boiro
• Os Chiquilicuatres en Caldas de Reis
• Pesdelán nas Festas de Boiro
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 29-06-2009 11:04
# Ligazón permanente a este artigo
Chega a fin de semana
Sexta feira 19 (Venres)
• Snatch no Pub Chelsea (Cuntis)
• Javier Constenla no Auriense (Ourense)
• O Sonoro Maxín no Liceum (O Porriño)
• Luar na Lubre no Teatro Jofre de Ferrol ás 20:30
• Milladoiro Folk (Ames): Roncarela e Pé de boi
• Bruma no Teatro Principal de Compostela ás 21:30
• Dúo Fotosíntese (Luis Caruncho e Alex Alejos) no Vai de Vi (Balaidos-Vigo) ás 23:00

Sábado 20
• Ardentía e Os Carunchos en Vilacoba (Salvaterra do Miño)
• A Quenlla en Narón
• O Sonoro Maxín no Festival FAX (Ourense)
• Capitán Furilo na Nkapilla-Rock, A Capilla, Calo [Teo]
• Bruma no Teatro Principal de Compostela ás 21:30
• Certame de Bandas de Gaitas Tradicionais (Calo)
• Milladoiro Folk (Ames): Banda de Gaitas da A. C. "Os Castros de Ames" e "Tumbalobos Folkorquestra"
• IV Festa da Randulfa en Agolada
• I Festival de Música Río d´area (Camariñas): Cantareiras e Pandereteiras "Caramuxa" de Camelle, Madialeva e Fol de veneno
• III Festifolk de Mugardos: Quempallou, Muxarega, Estimaba que viñeras e Casa da Leiteira
• Festisahara (Salceda de Caselas): Som do Galpóm, Ruxe-Ruxe, Tonhito de Poi e Rasa Loba
• Festa do Muiño de Verducido (Taboadelo-Pontecaldelas): Pé de Boi, A Tuna Rastafari, The Turre´s Band,...
• Serán Noite da moura en Rebordechán (Crecente)
• Serán da Federación Veciñal de Vigo no Parque de Castrelos
• Foliada dos fachos na Peneda (O Viso-Redondela)
• Serán en Pazos de Reis (Tui)
• Romaría do Lecer de Xacarandaina (A Coruña)

Domingo 21
• III Festa da Sementeira en Corzáns (Salvaterra do Miño)
• I Encontro de Escolas Adultas no Local Social da A. C. Rosalía de Castro de Cacheiras (Sebe)
• Festa do Muiño de Verducido (Taboadelo-Pontecaldelas)
• Esquios nas Festas de Santales (A Estrada)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 19-06-2009 13:59
# Ligazón permanente a este artigo
Os Festivais de Verán
19-20 xuño: Milladoiro Folc (Milladoiro-Ames)
- Roncarela, Pé de boi
- Banda de Gaitas dea A. C. "Os Castros de Ames" e Tumbalobos Folkorkestra

20 xuño: III Festifolk de Mugardos
- Quempallou, Muxarega, Estimaba que viñeras e Casa da Leiteira

20 xuño: Festisahara (Salceda de CAselas)
- Som do Galpóm, Ruxe-Ruxe, Tonhito de Poi e Rasa Loba

20-21 xuño: Festa do Muiño de Verducido (Taboadelo-Pontecaldelas)
- Pé de Boi, A Tuna Rastafari, The Turre´s Band,...

24 de xuño:Festival Folc Festas de Ourense
- Kepa Junkera, Xosé Manuel Budiño e Guezos

24 de xuño: Festival Folc Festas da Estrada
- Susana Seivane, Linho do Cuco, Pé de Boi, Regato de Matamulleres

26-27-28 xuño: Festival Made in Galiza (A Coruña)
- O Sonoro Maxín, Skarnio, Skacha, Galegoz, Taru e Os Paxaros Coiro, Som do Galpóm,...
CENSURADO

Xullo


3 xullo: Revoltosa Rock (Montaos-Ordes)
- Dixebra, Kastomä, Los Kebraos e Electróxeno.

3 xullo: Rapa das Bestas de Sabucedo
- Som do Galpóm, Os Tres Trebóns e Os Chiquilicuatres

3-4 xullo: XII Músicas na noite (Teo)
- Medomedá, RuxeRuxe e Galegoz
- Leilía Band, Alvariza e Fía na Roca

4 xullo: Mostra das Culturas (Boiro)
- Projecto Trepia, Cartell 70, Taru e Os Paxaros Coiro, CHamalle Xis,...

4 xullo: Asalto ao Castelo (Vimianzo)
- Duplo Son, Ophiusa, ...

4 xullo: Festival do río Castro (Narahío)
- Pesdelán, Os Tres Trebóns e Ultraqáns

4 xullo: Festa Rachada da Baña
- A requinta da Laxeira, Armadanzas, Os Campantes

9 xullo: O Son Benitiño (Moaña)
- O Sonoro Maxín,...

9, 10, 11 e 12 Xullo: Festival de Ortigueira
- Jacky Molard Acoustic Quartet e Final Proxecto Runas'09
- Escola de Gaitas de Ortigueira, Judith Mateo, Susana Seivane e Michael Mcgoldrick Band
- Xose Manuel Budiño, Wolfstone e La Bottine Souriante
- Nova Galega de Danza, SOG e Battlefield Band

17 xullo: Teixeiro Rock
- O Sonoro Maxín, ...

17 xullo Revenidas (Vilaxoán)
- Kogito, Skarface, ...

17 xullo: Festival Folc Vila de Covas (Viveiro)
- Coanhadeira,...

17 xullo: Festival de Callobre (A Estrada)
- Treixadura, Os Carunchos, ...

17-18 xullo: Festival Sons da Lameira (Matamá-Vigo)
MatamáFolc: Tiruleque, Crema de gaita, Tanto Nos Ten
Malaherba Rock: Skarnio, Puta Miseria, Aphonnic, Rojo Dos

17-18 xullo: Festival da Terra e da Lingua (Narón)
- Skacha, Kogito, ...

18 xullo: Festival da Chaira (A Pastoriza)
-O Sonoro Maxín, A Vaga Banda, Chotokoeu...

18 xullo: Arreacabo (Celeiro-Viveiro)
- Lamatumbá, Boikot, Betagarri,...

18 de Xullo: I Nordestazo Rock. Malpica.
- Os Tres Trebóns, Ultraquans, ...

19 xullo: Festival folk de Narón
-Lelilía Tradicional e Susana Seivane.

23 xullo: Festa da Dorna (Ribeira)
- Chotokoeu,...

24 xullo: Festa da Fraga (As Pontes)
- Luar na Lubre, Bonovo,...

24 xullo: Festival Día da Patria (Compostela)
-Kogito, Som do Galpóm, ...

25 xullo: Festival Son Celta (Porto do Son)
- Som do Galpóm, Galegoz, ...

25 xullo: Santiaguiño folc (Padrón)
- Mercedes Peón,...

Agosto


1-2 agosto: Festival de Pardiñas
- Muyayos de Raïz, La Belle Image Fanfare, Hedningarna e Banda Potemkin,
- Bloquinho da Salgueira, Lúa de Fouce, Pepe Vaamonde Grupo e Pan de Capazo

1 agosto: Festixeve (Xeve-Pontevedra)
- A Tuna Rastafari, Kogito, Skarnio...

6-7 agosto: Castelorock (Muros)
- Kogito, Machina, Gatillazo,...

7 agosto: Festival Folc de Arzua
- Berroguetto, Coanhadeira,...

7-8 agosto: Festival Brincadeira (Ordes)
- Dios Ke Te Crew, Bonye M, Kastomá,...

8 agosto: Festa da Prehistoria
- Skandalo GZ,...

14 agosto: Festival as Nosa Músicas (Couso-A Estrada)
- Tiruleque, A Magnifique Band dos homes sen medo, ...

21 agosto: Esmorga Folc (Bandeira)
-Pepe Vamonde Grupo, Os Carunchos,...

22 agosto: Festidoiro (Cuntis)
- Skarnio, Skacha, Kogito, Machina,...

22 agosto: Pontelouco (Castrocaldelas)
- O Sonoro Maxín,...

22 agosto: Festival das Minas (Pontenova)
- Tonhito de Poi e Rasa Loba,...

22 agosto: Festival de Corcubión
- Lamatumbá, Chotokoeu, Ultraqans, Chamallexis,...

22 agosto: Festival Folc de Vilariño
- Os Carunchos,...

29-30 agosto: Noite da Lúa Meiga (O Viso-Redondela)
- Os Carunchos, Ardentía,...
Comentarios (6) - Categoría: Festivais - Publicado o 19-06-2009 13:28
# Ligazón permanente a este artigo
Comeza a semana
Segunda feira 15 (Luns)

Terza feira 16 (Martes)
• Gravación do disco Aló Irmao! no Teatro Principal de Compostela ás 21:00

Corta feira 17 (Mércores)
• Guezos na Fábrica de Chocolate (Vigo)
• Xoán Curiel no pub Ultramarinos (Compostela)
• Gravación do disco Aló Irmao! no Teatro Principal de Compostela ás 21:00

Quinta feira 18 (Xoves)
• Pepe Vaamonde na Casa das Crechas (Compostela)
• Duplo Son no Castelo de Santa Cruz (A Coruña)

Sexta feira 19 (Venres)
• Snatch no Pub Chelsea (Cuntis)
• O Sonoro Maxín no Liceum (O Porriño)
• Luar na Lubre no Teatro Jofre de Ferrol

Sábado 20
• Ardentía e Os Carunchos en Vilacoba (Salvaterra do Miño)
• O Sonoro Maxín no Festival FAX (Ourense)
• Capitán Furilo na Nkapilla-Rock, A Capilla, Calo [Teo]
• III Festifolk de Mugardos: Quempallou, Muxarega, Estimaba que viñeras e Casa da Leiteira
• Festisahara (Salceda de Caselas): Som do Galpóm, Ruxe-Ruxe, Tonhito de Poi e Rasa Loba
• Festa do Muiño de Verducido (Taboadelo-Pontecaldelas): Pé de Boi, A Tuna Rastafari, The Turre´s Band,...
• Serán Noite da moura en Rebordechán (Crecente)
• Serán da Federación Veciñal de Vigo no Parque de Castrelos
• Foliada dos fachos na Peneda (O Viso-Redondela)
• Serán en Pazos de Reis (Tui)
• Romaría do Lecer de Xacarandaina (A Coruña)

Domingo 21
• Festa do Muiño de Verducido (Taboadelo-Pontecaldelas)
• Esquios nas Festas de Santales (A Estrada)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 15-06-2009 10:30
# Ligazón permanente a este artigo
Chega a fin de semana
Sexta feira 22 (Venres)
• Bonovo na Praza do Toural (Compostela) ás 23:00
• Dandy Fever no Pub D´Antón (Laracha)
• Chamalle Xis! en Riazor (A Coruña)
• Os Trasnos de Moscoso no Auriense (Ourense)
• III Manguelo Mestizo (Orazo): Galegoz, Triquel, Os Jonhy Deeres
• Estalotada na Gentalha do Pichel

Sábado 23
• VIII Concurso de Baile Tradicional de Vilagarcía no Auditorio ás 19:30
• Balandraka no Pub Clandestino (Nigrán)
• Covalblú no Café Autano (Outes)
• O Leo i Arremecaghoná e Vichelocrego na Sala Mogay de Chantada
• Ataque Escampe, Mencer Vermello e Kimuru na Sala Doble Moral de Lugo
• Os John Deeres no Pub Ardora do Porto do Son
• Kogito na Sala Karma (Pontevedra)
• Esquios no CS Aguilhoar de Xinzo de Limia
• A Tuna Rastafari no Vagalume (Salvaterra do Miño)
• Lamatumbá no Festival de Cans (O Porriño)
• O Sonoro Maxín no Jazzmin (O Carballiño)
• Manguelo Folk de Orazo (A Estrada): Regatos de matamulleres, Os Carunchos, Ardentía e Pradairo
• IV Serán Mar de Rianxo
• Serán en San Adrián de Calvos (Fornelos de Montes)
• III Serán do Gaiteiriño no adro da capela de San Amaro en Aldán (Cangas do Morrazo) ADIADO
• Serán na Asoc. Veciños do Freixo (Vigo)

Domingo 24
• V Concurso de Baile Tradicional Tequexetéldere ás 17:00 no Teatro Principal da Estrada.
• IV Concurso de Gaiteiros Solistas Manuel Dopazo en Bandeira (Silleda) ás 18:30
• Emilio Cao no Museo Arqueolóxico de Ourense ás 20:00
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 22-05-2009 12:17
# Ligazón permanente a este artigo
Comeza a semana
Segunda feira 18 (Luns)

Terza feira 19 (Martes)
• Grupo Os Croquetas no Muiño Vello de Redondela
• Dúo de Arpa (Marta Quintana) e Zanfona (Liliana Carro) na Guinda (Rúa Real de Vigo) ás 21:30

Corta feira 20 (Mércores)
• Sumrrá na Galeríajazz de Vigo
• Tino Baz na Facultade de Ciencias Sociais e Publicidade ás 19:30
• Crema de Gaita na Fábrica de Chocolate (Vigo)

Quinta feira 21 (Xoves)
• Homenaxe a Zeca Afonso no Verbum de Vigo: Na Virada, Tino Baz, Ana Ribeiro e José Pumaz
• Lamatumbá e Som do Galpóm na Sala Nasa (Compostela)
• A Tuna Rastafari na Fábrica de Chocolate (Vigo)
• Pepe Vaamonde Grupo na Praza de Santa María de Lugo

Sexta feira 22 (Venres)
• Bonovo na Praza do Toural (Compostela)
• Dandy Fever no Pub D´Antón (Laracha)
• Chamalle Xis! en Riazor (A Coruña)
• Os Trasnos de Moscoso no Auriense (Ourense)
• III Manguelo Mestizo (Orazo): Galegoz, Triquel, Os Jonhy Deeres
• Estalotada na Gentalha do Pichel

Sábado 23
• VIII Concurso de Baile Tradicional de Vilagarcía no Auditorio ás 19:30
• Balandraka no Pub Clandestino (Nigrán)
• Covalblú no Café Autano (Outes)
• Kogito na Sala Karma (Pontevedra)
• A Tuna Rastafari no Vagalume (Salvaterra do Miño)
• Lamatumbá no Festival de Cans (O Porriño)
• O Sonoro Maxín no Jazzmin (O Carballiño)
• Kimuru, Ataque Escampe e Mencer Vermello na sala Doble Moral (Horta do Seminário) de Lugo ás 22:30
• Esquíos no C. S. Aguilhoar da Limia ás 22:30
• Manguelo Folk de Orazo (A Estrada): Regatos de matamulleres, Os Carunchos, Ardentía e Pradairo
• IV Serán Mar de Rianxo
• Serán en San Adrián de Calvos (Fornelos de Montes)
• III Serán do Gaiteiriño no adro da capela de San Amaro en Aldán (Cangas do Morrazo)
• Serán na Asoc. Veciños do Freixo (Vigo)

Domingo 24
• IV Concurso de Gaiteiros Solistas Manuel Dopazo en Bandeira (Silleda) ás 18:30
• V Concurso de Baile Tradicional Tequexetéldere na Estrada.
• Emilio Cao en Ourense
Comentarios (1) - Categoría: Novas - Publicado o 18-05-2009 15:06
# Ligazón permanente a este artigo
Chega a fin de semana
Sexta feira 24 (Venres)
• Encontros dos Axóuxeres en Outes. Centro Social ás 18:00
• Labazada no Zona Zero de Caldas
• Snatch no Jazzmin (O Carballiño)
• Victor Aneiros no Clavicembalo (Lugo)
• Dandy Fever no Jazz Vides (A Coruña)
• Esquíos na Gentalha do Pichel (Compostela)
• Vozes da radio (Portugal) no Auriense (Ourense)
• Ardentia ás 21.00 no auditorio municipal de Arbo
• Os Irmandiños de Vincios no Furancho da Balsa (Matamá-Vigo)
• XI Noite de Tasca no bar O Taxista en Ponte Carreira (Frades)
• Foliada nas Pontes, na Cafetería Lar
• Foliada no Salasón (Cangas do Morrazo) a partir das 23:00

Sábado 25
• Encontros dos Axóuxeres na Estrada. Teatro Principal. 12.00 horas
• Aña Urbana, nas ruas e prazas da zona vella de Pontevedra, de 11:00 a 13:00 (aprox.).
• Encontros dos Axóuxeres en Poio. Comunidade de Montes "Rega dos Agros" de Combarro. 18.00 horas
• Nova Galega de Danza no Auditorio de Vilalba ás 20:30
• Dandy Fever no pub Leblon (Pontecaldelas)
• Kogito no Salason (Cangas do Morrazo)
• Vozes da radio (Portugal) no Liceum (O Porriño)
• Xose Constenla no Grándola Café de Ourense
• Ghaita de Pedra no Auditorio Gustavo Freire de Lugo
• Xoán Curiel no Verbum de Vigo ás 20:00
• Tocadoras do Pandeiro en Vigo ás 22:30 no C.C. Caixanova
• Lembrando o 25 de abril con Xico de Carinho no Faisca (Vigo) ás 21:00
• Lembrando o 25 de abril con Terra Morena no Esmorga (Ourense) ás 21:30
• Lembrando o 25 de abril con María Xosé López no Revolta (Vigo) ás 22:00
• Lembrando o 25 de abril con Jorge Mirancos (Portugal) no Revira (Pontevedra) ás 22:00
• IV Foliada de Cerqueda nas Escolas das Pozacas
• III Noite de Fiadeiro (Ramirás)
• Foliada de Melide con Serán e Tanto nos Ten con Xarín Gaiteiros do Incio.
• Serán en Morgadáns (Gondomar) no torreiro de San Roque
• Serán en Santa Mª da Guía (Randufe-Tui)
• Serán de Lentille (Santa Eulalia de Batalláns, As Neves)
• Serán na casa da cultura de Mogor (Marín)

Domingo 26
• VI Repichoca nas Pontes a partires das 13:00
• IX Concurso de baile Tradicional Azaloira (Bandeira-Silleda)
• Encontros dos Axóuxeres en Teo. Casa Común de Oza. 18.00 horas
• Mini e Mero en Melide ás 19:00
• Xose Manuel Budiño no Auditorio de Cangas do Morrazo (Festival Benéfico Afamo)
• Nova Galega de Danza no Teatro Jofre de Ferrol ás 20:30
• Projecto Miño no Auditorio de Galicia (Compostela) ás 21:00
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 24-04-2009 16:07
# Ligazón permanente a este artigo
Comeza a semana
Segunda feira 20 (Luns)

Terza feira 21 (Martes)
• Sobre rodas (dúo de zanfoñas) no Muìño Vello de Redondela

Corta feira 22 (Mércores)
• Xose Manuel Budiño no C.C. Caixanova de Vigo (Gala 75 aniversario de Radio Vigo)
• Contracocheno na Fábrica de Chocolate de Vigo

Quinta feira 23 (Xoves)

Sexta feira 24 (Venres)
• Encontros dos Axóuxeres en Outes. Centro Social. 18.00 horas
• Labazada no Zona Zero de Caldas
• Snatch no Jazzmin (O Carballiño)
• Victor Aneiros no Clavicembalo (Lugo)
• Dandy Fever no Jazz Vides (A Coruña)
• Esquíos na Gentalha do Pichel (Compostela)
• Vozes da radio (Portugal) no Auriense (Ourense)
• Ardentia ás 21.00 no auditorio municipal de Arbo
• Os Irmandiños no Furanho da Balsa (Matamá-Vigo)
• XI Noite de Tasca no bar O Taxista en Ponte Carreira (Frades)
• Foliada nas Pontes, na Cafetería Lar

Sábado 25
• Encontros dos Axóuxeres na Estrada. Teatro Principal. 12.00 horas
• Encontros dos Axóuxeres en Poio. Comunidade de Montes "Rega dos Agros" de Combarro. 18.00 horas
• Nova Galega de Danza no Auditorio de Vilalba
• Dandy Fever no pub Leblon (Pontecaldelas)
• Kogito no Salason (Cangas do Morrazo)
• Vozes da radio (Portugal) no Liceum (O Porriño)
• Xose Constenla no Grándola Café de Ourense
• Ghaita de Pedra no Auditorio Gustavo Freire de Lugo
• Tocadoras do Pandeiro en Vigo
• IV Foliada de Cerqueda nas Escolas das Pozacas
• III Noite de Fiadeiro (Ramirás)
• Foliada de Melide con Serán e Tanto nos Ten con Xarín Gaiteiros do Incio.
• Serán en Morgadáns (Gondomar) no torreiro de San Roque
• Serán en Santa Mª da Guía (Randufe-Tui)
• Serán de Lentille (Santa Eulalia de Batalláns, As Neves)
• Serán na casa da cultura de Mogor (Marín)

Domingo 26
• VI Repichoca nas Pontes a partires das 13:00
• IX Concurso de baile Tradicional Azaloira (Bandeira-Silleda) ás 18:00
• Encontros dos Axóuxeres en Teo. Casa Común de Oza. 18.00 horas
• Mini e Mero en Melide ás 19:00
• Xose Manuel Budiño no Auditorio de Cangas do Morrazo (Festival Benéfico Afamo)
• Nova Galega de Danza no Teatro Jofre de Ferrol
• Projecto Miño no Auditorio de Galicia (Compostela)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 20-04-2009 13:20
# Ligazón permanente a este artigo
Chega a fin de semana
Sexta feira 20 (Venres)
• Samesugas na Gentalha (Compostela)
• Victor Aneiros no Badulake de Ordes
• Os Chiquilicuatres no Sete Flores do Carballiño
• Ardentía no Furancho Malaherba (Matamá)

Sábado 21
• The Homens na Sala Babel (Lugo)
• Boy Elliott & the Plastic Bags en Silleda
• Sem Resposta na Artabria (Ferrol)
• Os Trasnos de Moscoso no Pub Leblon de Pontecaldelas
• Tanto Nos Ten (TNT) no Furancho Malaherba (Matamá)
• GS21 “Isolma” no Auditorio de Rianxo ás 21:00
• Duo Fdz. & Quintá no C.S. A Esmorga (Ourense)às 23:00
• Os Cuchufellos e Ce Orquestra Pantasma no Aturuxo (Boiro)
• Os Abrentes de Cerdedo en Quireza (Cerdedo)
• Serán de Moreira (Soutomaior)
• Serán en Borreiros (Gondomar)

Domingo 22
• Homenaxe a Xurxo García no Centro Cultural de Cabral (Vigo) ás 18:00
• Mamá Cabra no Centro Social de San Cosme (Barreiros) ás 18:00
• Uxía no Teatro Municipal Área Panorámica de Tui ás 20:30
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 20-03-2009 09:14
# Ligazón permanente a este artigo
Rematan os concertos no furancho Malaherba en Vigo

Rematan os concertos no furancho "malaherba" (situado na Praza de San Mauro 22 Matamá) co fin de obter beneficios para facer o III festival "sons da lameira" que terá lugar en Matamá os días 17 e 18 de xullo 09.

O furancho remata co seguinte programa de actuacións:

Venres 20 mar. As 23h: Ardentía (folc)
Sábado 21 mar. As 23 h: Tanto Nos Ten (TNT)(folc)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 20-03-2009 09:08
# Ligazón permanente a este artigo
Axenda da ponte de San Xosé
Corta feira 18 (Mércores)
• Leo Arremecaghona no Furancho Malaherba (Matamá)
• Xabier Díaz no Teatro do Andamio (As Roseiras - A Coruña) ás 20:45
• Carmen Rey en Arteria Noroeste (Compostela)
• Quempallou en Sarria
• Foliada na Fábrica de Chocolate (Vigo)

Quinta feira 19 (Xoves)
• Galegoz na sala Nasa (Compostela)
• Encontro de Cantautores: Marta Quintana, Xoan Eiriz e Xoan Rubia no Auditorio de Vilagarcia ás 20:00

Sexta feira 20 (Venres)
• Samesugas na Gentalha (Compostela)
• Victor Aneiros no Badulake de Ordes
• Os Chiquilicuatres no Sete Flores do Carballiño
• Ardentía no Furancho Malaherba (Matamá)

Sábado 21
• The Homens na Sala Babel (Lugo)
• Boy Elliott & the Plastic Bags en Silleda
• Os Trasnos de Moscoso no Pub Leblon de Pontecaldelas
• Tanto Nos Ten (TNT) no Furancho Malaherba (Matamá)
• GS21 “Isolma” no Auditorio de Rianxo ás 21:00
• Duo Fdz. & Quintá no C.S. A Esmorga (Ourense)às 23:00
• Os Abrentes de Cerdedo en Quireza (Cerdedo)
• Serán de Moreira (Soutomaior)
• Serán en Borreiros (Gondomar)

Domingo 22
• Mamá Cabra no Centro Social de San Cosme (Barreiros) ás 18:00
• Uxía no Teatro Municipal Área Panorámica de Tui ás 20:30
Comentarios (1) - Categoría: Novas - Publicado o 18-03-2009 10:27
# Ligazón permanente a este artigo
Comeza a semana
Segunda feira 16 (Luns)
• Festa aniversario na Casa das Crechas (Compostela)

Terza feira 17 (Martes)

Corta feira 18 (Mércores)
• Leo Arremecaghona no Furancho Malaherba (Matamá)
• Xabier Díaz no Teatro do Andamio (As Roseiras - A Coruña) ás 20:45
• Carmen Rey en Arteria Noroeste (Compostela)
• Quempallou en Sarria

Quinta feira 19 (Xoves)
• Galegoz na sala Nasa (Compostela)
• Encontro de Cantautores: Marta Quintana, Xoan Eiriz e Xoan Rubia no Auditorio de Vilagarcia ás 20:00

Sexta feira 20 (Venres)
• Samesugas na Gentalha (Compostela)
• Victor Aneiros no Badulake de Ordes
• Os Chiquilicuatres no Sete Flores do Carballiño
• Ardentía no Furancho Malaherba (Matamá)

Sábado 21
• The Homens na Sala Babel (Lugo)
• Boy Elliott & the Plastic Bags en Silleda
• Os Trasnos de Moscoso no Pub Leblon de Pontecaldelas
• Tanto Nos Ten (TNT) no Furancho Malaherba (Matamá)
• GS21 “Isolma” no Auditorio de Rianxo ás 21:00
• Duo Fdz. & Quintá no C.S. A Esmorga (Ourense)às 23:00
• Os Abrentes de Cerdedo en Quireza (Cerdedo)
• Serán de Moreira (Soutomaior)
• Serán en Borreiros (Gondomar)

Domingo 22
• Mamá Cabra no Centro Social de San Cosme (Barreiros) ás 18:00
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 16-03-2009 13:04
# Ligazón permanente a este artigo
Cursos intensivos de perfeccionamento (Marín)
A Asociación Sociocultural “Mestre Landín” comprácese en saudarlles e informarlles da súa recente creación no mes de outubro de 2.008, da man de D. Juan Tueros Calvar, coa vocación de formar novos músicos, especializados en instrumentos tradicionais, e a posterior creación dunha banda de gaitas que espalle a nosa cultura, tomando como referente a que algúns consideran a primeira banda de gaitas de Galicia, “Os de Marín”, constituida polo mestre D. Francisco Landín Pazos, de orixe marinense, alá polos anos 50.

Esta Asociación comezou a impartir cursos anuais de iniciación e perfeccionamento á gaita, percusión tradicional e pandeireta, así como de lectura musical xa no mes de outubro, e quere aproveitar a ocasión para darlles a coñecer a organización dos seguintes CURSOS INTENSIVOS DE PERFECCIONAMENTO, levados a cabo por persoal especializado:

- Curso de percusión tradicional:
impartido por D. Andrés Vilán, ex percusionista de Mercedes Peón e actualmente percusionista de “Pepe Vahamonde Grupo”, o día 28/12/2008, en horario de 11’00 a 13’00 e de 16’00 a 18’00.

- Curso de pandeireta e canto:
impartido por D. Luis Prego, compoñente do grupo de música tradicional “Ardentía”, o día 21/12/08, en horario de 11’00 a 13’30.

- Curso de baile tradicional:
impartido por Carlos Xosé, ex director de “Cantigas e agarimos” e actualmente xurado de “Baile, baile”, do programa Luar da TVG, o día 28/12/08, en horario de 11’00 a 13’00 e de 16’00 a 18’00.

- Curso de Gaita:
impartido por Iván Abal, profesor de gaita do Conservatorio Superior de Música de Ferrol, o día 21/12/08, en horario de 11’00 a 13’00 e de 16’00 a 18’00.

O prezo de cada un destes cursos será de 20 €, a súa realización estará condicionada á asistencia dun cupo mínimo de participantes e o prazo de inscrición remata o día 18/12/2008.

No caso de estar interesadas/os, prégase pórse en contacto coa Asociación Sociocultural “Mestre Landín” polos seguintes canles:

- Teléfono móbil: 689.23.98.70 (Felipe) / 679.61.79.70 (Juan)
- Enderezo electrónico: mestrelandin@hotmail.com
Comentarios (1) - Categoría: Cursos - Publicado o 15-12-2008 13:42
# Ligazón permanente a este artigo
Máis concertos
Segunda feira 18 (Luns)
• Pablo Carpintero en Sada

Terza feira 19 (Martes)

Corta feira 20 (Mércores)

Quinta feira 21 (Xoves)
• Xosé Miguélez Jazz Project ás 22.30 en San Paio Antealtares (Compostela)
• Trio Vaamonde/Lamas-Romero ás 20.30 na Vía Sacra (Compostela)
• Sondeseu en Vilagarcía no recinto de Fexdega ás 23:00

Sexta feira 22 (Venres)
• Ardentía na Rúa (Ourense)
• Proxecto Zocas (espectáculo de rúa) ás 20:00 en Ribadeo
• Nordestin@s en Carballo ás 22:00 na Praza do Concello
• Noite Folk con Café Caxaça e Tromentelos chis pun en Melide.
• Festicultores en Cabana
• Berroguetto en Chantada ás 23:00 na Praza Lama das Quendas
• Sonoro maxín en Francelos (Ribadavia)
• Renato Spenscer e Tromentelos Chis Pum en Melide
• Lamatumbá en Moaña
• A Matraca, Arenga e The Arradios en Pontedeume
• Brañas Folc en Bande
• Som do Galpón en Laraño (Compostela)
• The Homens e Siniestro Total en Ribadeo ás 22:00 na Praza do Cantón
• Fervedoiro 2008 (Cuntis): Skárnio, NAO, Motor Perkins e Sem Resposta
• Esmorga Folc en Bandeira (Silleda): Magnifique Bande des Hommes Sans Medo, Ophiusa, Os Chiquilicuatres e Guezos

Sábado 23
• Emilio Cao ás 12.30 e ás 20.30 na igrexa de Santa María do Camiño (Compostela)
• Ardentía e Os Carunchos en Moreira (Soutomaior)
• Proxecto Zocas (espectáculo de rúa) ás 20:00 en Portomarín
• Marful no Garufa (A Coruña)
• Dandy Fever no Revira (Pontevedra)
• A Roda na Insua (Pontecaldelas)
• Brath en Marín
• Crema de gaita en Rodeiro
• Festa do gaiteiro en soutelo de Montes: Ruxe-Ruxe, Susana seivane,...
• Ataque escampe, Rasa Loba e Zenzar en Vedra
• Projecto Trepia no Revolta (Vigo)
• Faltriqueira na Illa de Arousa
• Os Cuchufellos, Ulträquäns, Os Veranenates, A Cruz de Baixar, Fiandola e a Banda de Gaitas de Pereiriña no X Festival Folc Fin do Camiño (Fisterra)
• Festival X Aniversario de Tralovalo en Moreira (Sotomaior):Festa tradicional (17:00) e Ardentía e Os Carunchos (22:30)
• Festival Guisamo Folk: Arras!!, Susana Seivane, John Mcsherry Band e Brath
• Festival do Castro (Pantón): Lamatumbá, Festicultores, Quempallou, Loretta Martin e Rasa Loba
• Festival Irmandiño de Moeche: Bonovo, Motor Perkins, Ophiusa e Korrontxi

Domingo 24
• A Requinta de Xían na Bola
• Sondeseu en Betanzos ás 22:30 na praza Irmáns García Naveira.
• Berroguetto en Foz

Comentarios (2) - Categoría: Novas - Publicado o 17-08-2008 21:22
# Ligazón permanente a este artigo
Chega a fin de semana
Quinta feira 14 (Xoves)
• Homenaxe ao gaiteiro Manuel Solla “Lucho” en Vilariño (Hío-Cangas) ás 22:00
• A Roda en Bermes (Lalín)
• Xarín en Ribadeo
• O Sonoro Maxín en Allariz
• Lorena Lores en Cangas na Praza das pontes ás 22:30
• Ataque escampe no Marrucho de Baiona
• Cuchufellos en Ponte de Domingo Florez (O Bierzo)
• Soak, Skacha, Tiro na Testa e Dakidarría en Nigrán
• Pepe Vaamonde Grupo e Susana Seivane na Praza de García Barbón de Verín ás 22:30
• Milladoiro na Carballeira de Caldas de Reis ás 21:30
• Keympa e Fred Morrison no Festival de Occidente (Tapia de Casariego)
• Xosé Manuel Budiño no Aparcamento Campo da Feira de Redondela ás 23:00
• Gogol Bordello, Lamatumbá e Os Festicultores en Vilagarcía
• Ruxe-Ruxe e Berrogüeto no FolcAntas (Antas de Ulla)
• Festival de música tradicional en Castro de Carballedo (Lugo): Os Terribles de Donas, Ultreia e Os Campantes da Baña
• Festival "As nosas músicas" en Couso (A Estrada): Serán de Mondariz e Pazos de Bordén, Serralhe Aí!!, Vai de Baile, A Banda Potemkin e Festicultores Troupe

Sexta feira 15 (Venres)
• Os Carunchos en Gondomar
• A Roda en Caldas de Reis
• O sonoro Maxín en Barreiros (Lugo)
• X. M. Budiño en Narón na Praza de Galicia ás 22:00
• Marful en Cedeira
• Craobh Rua (Irlanda), Flook (Reino Unido) e Gomeru (Asturias) no Festival de Occidente (Tapia de Casariego)
• Festival Sarabanduxa de Boiro: Chotocoeu, Duplo Son, Som do Galpom e Lamatumbá

Sábado 16
• Día do Gaiteiro en Monforte de Lemos: Os Enxebres de Cacheiras, Millo Verde, Os Campantes da Baña,...
• Os Folerpas en Portomarín
• Ruxe-Ruxe en Cuntis (Pontevedra)
• Lamatumbá en Pontevedra na Praza da Ferraría ás 22:30
• A Roda en Luneda (A Cañiza)
• Ruote en Boqueixón na Casa da Cultura de Camporrapado ás 22:00
• Renato Spencer & Cafe CaXaça, Zurrumalla en Maceda
• Treixadura na Rúa (Ourense), na Praza José Antonio Míguez ás 23:00
• Gwendal en Monforte de Lemos ás 00:30h. na Praza da Compañía
• Siniestro Total e Narf no Parque de Castrelos de Vigo ás 22:30
• VI Noite Folc de Negreira: Quempallou, Madialeva e Pé de boi
• Marta Quintana Banda en Vilagarcía de Arousa ás 22:00
• Festival Vilariño Folc (Hío-Cangas): X. M. Budiño, Serralhe aí e O Sonoro Maxín

Domingo 17
• Día da Galiza Martir
• Luar na Lubre en Pontevedra na Praza da Ferraría ás 22:30
• X. M. Budiño en Verín ás 23:00 na Praza de García Barbón
• Malvela en Betanzos
• Alvariza e Pradairo no Campo da Festa de Bamonde (Teo)
• Donaire ás 20:00 no Campo da Festa O Terrón de Castrelo do Val (Ourense)
• Cantigas e Agarimos ás 21:00 en Trabada (Lugo)
• Trio Vaamonde/Lamas-Romero ás 20.30 na Praza Feixoó (Compostela)
• Darbuka (Asturias), Xerfa (Galicia) e Xuaco Amieva (Asturias) no Festival de Occidente (Tapia de Casariego)
• Emir Kustirica e Crema de Gaita no Parque de Castrelos (Vigo) ás 22:30
• Ardentía, Os carunchos, Zurrumalla e Lembranzas da Ría no Revoltallo (Monte dos Pozos-Vigo) ás 21:00
Comentarios (1) - Categoría: Novas - Publicado o 14-08-2008 13:44
# Ligazón permanente a este artigo
Festivais de Verán na Galiza 2008
14 agosto: Festival Folc Antas (Antas de Ulla)
Ruxe-Ruxe e Berroguetto

14 agosto: Festival de música tradicional en Castro de Carballedo (Lugo)
Os Terribles de Donas, Ultreia e Os Campantes da Baña

14 agosto: Festival As nosas Músicas de Couso (A Estrada)
Vai de baile, Sérra-lhe aí, Os Festicultores e Banda Potemkin

14 e 15 de agosto: Festival Intercéltico D'Occidente (Tapia de Casariego, Asturias)
Fred Morrison Trio, Flook,...

16 agosto: Festival de Vilariño
Serralle-aí!!, Budiño e Sonoro Maxín

16 agosto: VI Noite Folc de Negreira
Quempallou, Madialeva e Pé de boi

17 agosto: Festival Revoltallo en Vigo
Ardentía, Os Carunchos e Zurrumalla

22 agosto: Esmorga Folc en Bandeira (Silleda)
Magnifique Bande des Hommes Sans Medo, Ophiusa, Os Chiquilicuatres e Guezos

22 agosto: Fervedoiro 2008 (Cuntis)
Skárnio, NAO, Motor Perkins e Sem Resposta

23 agosto: Festival Irmandiño de Moeche
Bonovo, Motor Perkins, Ophiusa e Korrontxi

23 agosto: Festival Guisamo Folk
Arras!!, Susana Seivane, John Mcsherry Band e Brath

23 agosto: Festival do Castro (Pantón)
Lamatumbá, Festicultores, Quempallou, Loretta Martin e Rasa Loba

23 agosto: Festa do Gaiteiro de Soutelo (Forcarei)
Ruxe-Ruxe e Susana Seivane

23 Agosto: Festival Rock de Vedra
Zenzar, Ataque Escampe e Rasa Loba

30 agosto: Festival Música na Noite (Teo)
Zenzar, Berrogüetto, Pablo Seoane Grupo, A Quenlla

30 agosto: Festival Rebumbio (Mos)
Ultraqans, Sonoro Maxín,...

30-31 agosto: Festival Lua Meiga (O Viso-Redondela)
Tiruleque, Pradairo, Pepe Vaamonde, ...

SETEMBRO

5 setembro: Festival da Poesia en Salvaterra
Ataque Escampe,...
Comentarios (2) - Categoría: Festivais - Publicado o 14-08-2008 13:41
# Ligazón permanente a este artigo
Festival Revoltallo (Valadares-Vigo)
Concerto Folc do Revoltallo

Domingo 17 agosto
- Ardentía
- Os carunchos
- Zurrumalla
- Lembranzas da Ría
Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 14-08-2008 10:00
# Ligazón permanente a este artigo
Segue a semana chea de concertos
Corta feira 13 (Mércores)
• Berroguetto, Foula e O Sonoro Maxín no Rabafolc (Rábade-Lugo)
• Skacha no Revoltallo (Vigo)
• A Roda en Campelo (Poio)
• Xiradela nos Xardíns de Méndez Núñez (A Coruña)
• Zuco 103 (Holanda/Brasil) e Travelers ás 22:30 no Peirao de Trasatlánticos de Vigo
• Charla con Vicente Araguas (Voces Ceibes), Davide Senén (Xenreira) e Paulo Tobío (Skárnio) en Cuntis

Quinta feira 14 (Xoves)
• Homenaxe ao gaiteiro Manuel Solla “Lucho” en Vilariño (Hío-Cangas) ás 22:00
• A Roda en Bermes (Lalín)
• Xarín en Ribadeo
• O Sonoro Maxín en Allariz
• Lorena Lores en Cangas na Praza das pontes ás 22:30
• Ataque escampe no Marrucho de Baiona
• Cuchufellos en Ponte de Domingo Florez (O Bierzo)
• Soak, Skacha, Tiro na Testa e Dakidarría en Nigrán
• Pepe Vaamonde Grupo e Susana Seivane na Praza de García Barbón de Verín ás 22:30
• Milladoiro na Carballeira de Caldas de Reis ás 21:30
• Keympa e Fred Morrison no Festival de Occidente (Tapia de Casariego)
• Xosé Manuel Budiño no Aparcamento Campo da Feira de Redondela ás 23:00
• Gogol Bordello, Lamatumbá e Os Festicultores en Vilagarcía
• Ruxe-Ruxe e Berrogüeto no FolcAntas (Antas de Ulla)
• Festival de música tradicional en Castro de Carballedo (Lugo): Os Terribles de Donas, Ultreia e Os Campantes da Baña
• Festival "As nosas músicas" en Couso (A Estrada): Serán de Mondariz e Pazos de Bordén, Serralhe Aí!!, Vai de Baile, A Banda Potemkin e Festicultores Troupe

Sexta feira 15 (Venres)
• Os Carunchos en Gondomar
• A Roda en Caldas de Reis
• O sonoro Maxín en Barreiros (Lugo)
• X. M. Budiño en Narón na Praza de Galicia ás 22:00
• Marful en Cedeira
• Craobh Rua (Irlanda), Flook (Reino Unido) e Gomeru (Asturias) no Festival de Occidente (Tapia de Casariego)
• Festival Sarabanduxa de Boiro: Chotocoeu, Duplo Son, Som do Galpom e Lamatumbá

Sábado 16
• Día do Gaiteiro en Monforte de Lemos: Os Enxebres de Cacheiras, Millo Verde, Os Campantes da Baña,...
• Os Folerpas en Portomarín
• Ruxe-Ruxe en Cuntis (Pontevedra)
• Lamatumbá en Pontevedra na Praza da Ferraría ás 22:30
• A Roda en Luneda (A Cañiza)
• Ruote en Boqueixón na Casa da Cultura de Camporrapado ás 22:00
• Renato Spencer & Cafe CaXaça, Zurrumalla en Maceda
• Treixadura na Rúa (Ourense), na Praza José Antonio Míguez ás 23:00
• Gwendal en Monforte de Lemos ás 00:30h. na Praza da Compañía
• Siniestro Total e Narf no Parque de Castrelos de Vigo ás 22:30
• VI Noite Folc de Negreira: Quempallou, Madialeva e Pé de boi
• Marta Quintana Banda en Vilagarcía de Arousa
• Festival Vilariño Folc (Hío-Cangas): X. M. Budiño, Serralhe aí e O Sonoro Maxín

Domingo 17
• Luar na Lubre en Pontevedra na Praza da Ferraría ás 22:30
• X. M. Budiño en Verín ás 23:00 na Praza de García Barbón
• Malvela en Betanzos
• Alvariza e Pradairo no Campo da Festa de Bamonde (Teo)
• Donaire ás 20:00 no Campo da Festa O Terrón de Castrelo do Val (Ourense)
• Cantigas e Agarimos ás 21:00 en Trabada (Lugo)
• Trio Vaamonde/Lamas-Romero ás 20.30 na Praza Feixoó (Compostela)
• Darbuka (Asturias), Xerfa (Galicia) e Xuaco Amieva (Asturias) no Festival de Occidente (Tapia de Casariego)
• Emir Kustirica e Crema de Gaita no Parque de Castrelos (Vigo) ás 22:30
• Ardentía, Os carunchos, Zurrumalla e Lembranzas da Ría no Revoltallo (Vigo)
Comentarios (0) - Categoría: Novas - Publicado o 13-08-2008 10:52
# Ligazón permanente a este artigo
Semana completiña
Segunda feira 11 (Luns)
• Berroguetto no Paseo da Ribeira de Foz ás 23:30
• Quempallou en Maceda
• A Roda na Golada
• Brigada Bravo y Díaz ás 21.00 no Xardín de Fonseca (Compostela)
• Trio Vaamonde/Lamas-Romero ás 20.30 en Casas Reais (Compostela)
• Milladoiro e Mafalda Arnaut no Auditorio de Castrelos de Vigo ás 22:30
• Zurrumalla na Praza de Compostela ás 22:30 (Vigo)

Terza feira 12 (Martes)
• A Gaita de Sarandón no Castrelo de Abaixo. Riós
• Marful en Celanova
• Xosé Miguélez Jazz Project ás 22.30 na Praza dos Gatos (Compostela)
• Dulce Estrella (Dulce Pontes e Estrella Morente) en Pontevedra
• Sondeseu en Sada
• Lembranzas Galegas na Praza de Compostela (Vigo) ás 22:30
• X. M. Budiño e Kepa Junquera no Auditorio de Castrelos de Vigo ás 22:30
• Eliseo Parra e Ruper Ordorika na Praza da Constitución (Vigo) ás 23:00

Corta feira 13 (Mércores)
• Berroguetto, Foula e O Sonoro Maxín no Rabafolc (Rábade-Lugo)
• Skacha no Revoltallo (Vigo)
• Xiradela nos Xardíns de Méndez Núñez (A Coruña)
• Zuco 103 (Holanda/Brasil) e Travelers ás 22:30 no Peirao de Trasatlánticos de Vigo
• Charla con Vicente Araguas (Voces Ceibes), Davide Senén (Xenreira) e Paulo Tobío (Skárnio) en Cuntis

Quinta feira 14 (Xoves)
• A Roda en Bermes (Lalín)
• Xarín en Ribadeo
• O Sonoro Maxín en Allariz
• Lorena Lores en Cangas
• Ataque escampe no Marrucho de Baiona
• Cuchufellos en Ponte de Domingo Florez (O Bierzo)
• Soak, Skacha, Tiro na Testa e Dakidarría en Nigrán
• Pepe Vaamonde Grupo e Susana Seivane na Praza de García Barbón de Verín ás 22:30
• Milladoiro na Carballeira de Caldas de Reis ás 21:30
• Keympa e Fred Morrison no Festival de Occidente (Tapia de Casariego)
• Xosé Manuel Budiño no Aparcamento Campo da Feira de Redondela ás 23:00
• Gogol Bordello, Lamatumbá e Os Festicultores en Vilagarcía
• Ruxe-Ruxe e Berrogüeto no FolcAntas (Antas de Ulla)
• Festival de música tradicional en Castro de Carballedo (Lugo): Os Terribles de Donas, Ultreia e Os Campantes da Baña
• Festival "As nosas músicas" en Couso (A Estrada): Serán de Mondariz e Pazos de Bordén, Serralhe Aí!!, Vai de Baile, A Banda Potemkin e Festicultores Troupe

Sexta feira 15 (Venres)
• O sonoro Maxín en Barreiros (Lugo)
• X. M. Budiño en Narón na Praza de Galicia ás 22:00
• Marful en Cedeira
• Craobh Rua (Irlanda), Flook (Reino Unido) e Gomeru (Asturias) no Festival de Occidente (Tapia de Casariego)
• Festival Sarabanduxa de Boiro: Chotocoeu, Duplo Son, Som do Galpom e Lamatumbá

Sábado 16
• Os Enxebres de Cacheiras, Millo Verde e Os Campantes da Baña en Monforte de Lemos
• Os Folerpas en Portomarín
• Ruxe-Ruxe en Cuntis (Pontevedra)
• Lamatumbá en Pontevedra na Praza da Ferraría
• A Roda en Luneda (A Cañiza)
• Ruote en Boqueixón na Casa da Cultura de Camporrapado ás 22:00
• Renato Spencer & Cafe CaXaça, Zurrumalla en Maceda
• Treixadura na Rúa (Ourense), na Praza José Antonio Míguez ás 23:00
• Gwendal en Monforte de Lemos ás 00:30h. na Praza da Compañía
• Siniestro Total e Narf no Parque de Castrelos de Vigo ás 22:30
• VI Noite Folc de Negreira: Quempallou, Madialeva e Pé de boi
• Marta Quintana Banda en Vilagarcía de Arousa
• Festival Vilariño Folc (Hío-Cangas): X. M. Budiño, Serralhe aí e O Sonoro Maxín

Domingo 17
• Luar na Lubre en Pontevedra
• X. M. Budiño en Verín ás 23:00 na Praza de García Barbón
• Malvela en Betanzos
• Alvariza e Pradairo no Campo da Festa de Bamonde (Teo)
• Donaire ás 20:00 no Campo da Festa O Terrón de Castrelo do Val (Ourense)
• Cantigas e Agarimos ás 21:00 en Trabada (Lugo)
• Trio Vaamonde/Lamas-Romero ás 20.30 na Praza Feixoó (Compostela)
• Darbuka (Asturias), Xerfa (Galicia) e Xuaco Amieva (Asturias) no Festival de Occidente (Tapia de Casariego)
• Emir Kustirica e Crema de Gaita no Parque de Castrelos (Vigo)
• Ardentía, Os carunchos, Zurrumalla e Lembranzas da Ría no Revoltallo (Vigo)

Axenda completa
Comentarios (2) - Categoría: Novas - Publicado o 11-08-2008 12:30
# Ligazón permanente a este artigo
E chega a fin de semana
Sexta feira 8 (Venres)
• X.M. Budiño en Allariz no Campo da Barreira ás 23:00, con "Chisco" e Mercedes Peón
• Leilía e Cristina Pato en Carnota
• A Quenlla en Redondela na Praza da Casa da Torre ás 23:00
• O Fiadeiro en Vigo na Praza de Compostela ás 22:30
• Festicultores en Maceda
• Os Chiquilicuatres e Cuchufellos en Taboada
• Marful na Sala The Star (Carral)
• A Roda en Mañón-O Barqueiro
• Victor Aneiros Band en Narón
• Ataque escampe no pub Fardela (Villalba)
• Zenzar e Ruxe-Ruxe en Tomiño
• Motor Perkins na Guarda
• Manecas Costa, Renato Spencer & Cafe CaXaça, Zurrumalla en Nigrán
• Milladoiro en Oleiros no Parque Luis Seoane ás 22:30
• Folión Castrexo de Celanova: Quempallou, Ardentía e Kerkennai
• Treixadura en Pobra de Trives no Patio de Santa Leonor ás 23:00
• Festival Folk de Montederramo: Guezos e Ergom

Sábado 9
• Homenaxe a Xosé Manuel Seivane en Ribeira de Piquín (Lugo)
• Luar na Lubre e Brañas Folk en Lalín ás 22:30 na Praza da igrexa
• Ruxe-Ruxe na Festa da Prehistoria de Mos
• XVIII Romeria Labrega da Chaira: Donicelas,… en Guitiriz
• Brath en Foz
• A Roda en Covelo
• O Fiadeiro en Cambados
• Guezos na Mezquita (Ourense)
• O Pino Folc: Os Barraidinos de Portugal, Tiruleques, Fiandola e Quempallou
• Lamatumbá en Oleiros
• TNT (Tanto Nos Ten) en Saxamonde (Redondela)
• Skárnio, Skacha e Cuchufellos en San Xoán de Río (Ourense)
• Treixadura na Cañiza ás 22:30 na Praza Maior
• Mutenrohi en Salceda de Caselas
• Berroguetto en Gondomar na Alameda ás 22:30
• Sondeseu en Xinzo de Limia na Alameda do Toural ás 22:30

Domingo 10
• O Fiadeiro en Celanova
• Festicultores en Navia de Suarna
• Marful no Nautico do Grove
• Brath en Carballo na Praza do Concello ás 22:30
• Gaideón (música tradicional galega) na Praza de Compostela de Vigo ás 22:30
• Sondeseu en Baiona no parque da Palma ás 23:00 ADIADO


Axenda completa
Comentarios (5) - Categoría: Novas - Publicado o 08-08-2008 12:43
# Ligazón permanente a este artigo
Folión Castrexo 2008 (Celanova)
PROGRAMA OFICIAL DO FOLIÓN CASTREXO 2008

-XOVES 07/08/08

11:00h: Xogos para Nenos.
Lugar: Claustro Barroco (Praza Maior).

12:00h: Desfile de "CASTREXIÑOS" para tódolos nenos.
Lugar de Saída: Claustro Barroco (Praza Maior).

-VENRES 08/08/08

18:00h: Adobío de Rúas e Locais.

19:00h: Apertura do MERCADO DE ARTESANÍA
Lugar: Praza Maior.

20:00h: Apertura da Taberna Castrexa.
Lugar: Praza do Rubí.

22:00h: CONCERTOS:
- ARDENTIA
- QUEMPALLOU
- KERKENNAI


-SÁBADO 09/08/08

11:30h: Concentración de clans:
-ROMANOS.
Lugar de Saída: Piscinas Municipais.
-CASTREXOS.
Lugar de Saída: Alameda.

12:00h: Entrada dos Romanos coa Animación de Rúas a cargo dos Z-SPREIRAS iPUM "Percussão Universitária do Minho".
Lugar: Rúa Abaixo, Cruceiro, Alameda.

12:30h: Representación Teatral do ENCONTRO entre CASTREXOS e ROMANOS.
Lugar: Praza das Pitas.

13:00h: Subida a Castromao.

14:00h: Sinatura do PACTO de Amizade.
Lugar: Penedo Baixos do Castro.

14:30h: XANTAR CASTREXO.
Lugar: Castromao.

17:00h: XOGOS CASTREXOS
Lugar: Castromao.

19:00h: Baixada a Celanova acompañada pola Agrupación Musical Z-SPREIRAS iPUM "Percussão Universitária do Minho"

22:00h: Peche da FEIRA DE ARTESANÍA.

NOTA IMPORTANTE: TRAE A TÚA COMIDA
Venda de Bonos, Bebidas o Venres na Taberna(Praza Rubí) e o Sábado en Castromao.

Comentarios (0) - Categoría: Festivais - Publicado o 06-08-2008 10:22
# Ligazón permanente a este artigo
[1] [2] 3 [4]
© by Abertal
free web counter

contador de malmequeriáns dende o 1 de marzo 2007








Galiza

Malmequer